Úszás: felnőtt és serdülő érmek

spigott - 2015. június 28. 12:11

Fekete Dóra a Serdőlő Bajnokságon, míg a Dunaferr-DVSI 4x100-as gyorsváltója a felnőttek Országos Bajnokságán szerzett ezüstérmet szombaton délután.

A hódmezővásárhelyi Országos Serdülő Bajnokság utolsó versenynapját rendezték meg szombaton, s ahogy a hét korábbi napjain, a Dunaferr-DVSI utánpótlás korú úszói ezúttal is több alkalommal rajtkőre állhattak. A dunaújvárosi fiatalok közül hárman jutottak be saját versenyszámuk fináléjába, s a viadal zárónapján újabb szép eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Fekete Dóra ugyanis a 100 méteres női mellúszásban állhatott a dobogó második fokára, míg Selmeci Levente 200 vegyesen végzett a negyedik helyen. Dort Bence szintén bejutott a 100 méteres hátúszás döntőjébe, ahol végül a hetedik helyet szerezte meg a Dunaferr-DVSI tehetsége.

Kép forrása: Dunafer-DVSI facebook

Nem csak a serdülők, hanem a felnőttek is megmérették magukat szombaton, Győr ad ugyanis otthont az Országos Bajnokság küzdelmeinek, ahol közel háromszáz versenyző ugrik medencébe szombattól egészen július 4-éig. A viadal első versenynapján rögtön egy éremnek is örülhettek a Dunaferr-DVSI versenyzői, akik a 4x100 méteres gyorsváltó küzdelmeiben a rendkívül előkelő második helyet szerezték meg.

Úszóink döntős eredményei

Országos Serdülő Bajnokság

100 m női mell - 2. Fekete Dóra 1:13,53
200 m férfi vegyes - 4. Selmeci Levente 2:11,28
100 m férfi hát - 7. Dort Bence 1:02,37

Országos Bajnokság (Széchy Tamás Emlékverseny)

4x100 m gyorsváltó - 2. Dunaferr – DVSI (Takács Krisztián, Simon Dávid, Szöllősi Martin, Balog Gábor) 3:28,36

A rovat további hírei: Sport

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

Négypontos szentesi évzáró

Négypontos szentesi évzáró

2025. dec. 15.

A DFVE serdülő leány együttese ötméteresek után szenvedett vereséget, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Szentes elleni  korosztályos bajnokin a mögöttünk hagyott hétvégén.

Nem volt esély a pontszerzésre

Nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 15.

Csak az első harmadban tudta tartani a lépést fővárosi ellenfelével a DUE-Worm Angels csapata a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati találkozóján.