Kajak-kenu: bajnoki feladatok előtt

doszerk - 2015. július 31. 7:56

A Dunaferr SE négy versenyzője is részt vesz mától vasárnapig a kajak-kenusok Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságának, s Európa-bajnoki Válogatójának megméretésein.

A felnőttek válogatója után a kajak-kenusok utánpótlása is megméreti magát a hétvégén. Szolnok ad otthont ugyanis mától egészen vasárnapig az Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokság és Európa-bajnoki Válogató küzdelmeinek. A Holt-Tiszán sorra kerülő megméretésen a Dunaferr SE négy versenyzője, Némedi Konrád, Kiss Balázs, Slihoczki Ádám és Éberhardt Patrik ragad lapátot, hogy a lehető legjobb bajnoki eredmények elérése mellett harcba szálljanak az  Európa-bajnokságon való indulás jogáért.

A bajnokságon a Magyar Kajak-Kenu Szövetség kérésének megfelelően nem vesz részt Hajdu Jonatán, aki azonban szintén Szolnokon tölti a hétvégét: a héten megkezdődött számára az edzőtábor a milánói kvalifikációs világbajnokságra, ahol a kenu egyesek 200 méteres versengésében térdel hajóba a Dunaferr SE ifjúsági világbajnoka.

A Dunaferr SE versenyzői és hétvégi versenyszámaik

Némedi Konrád (ifi): C-1 200, 500 és 1000 méter, C-4 1000 méter (vegyes csapategység, a négyes tagjai még: Posztós Patrik, Szeged - Laczó Dániel, Békés - Krasznai Péter, Győr)

Kiss Balázs (U23): C-1 200 és 500 méter, C-2 1000 méter (párja Duró József, Kolónia)

Slihoczki Ádám (serdülő, ifibe felnevezve): C-2 500 és 1000 méter (párja Simon Sebestyén, Csepel), C-1 4000 méter

Éberhardt Patrik (ifi): K-1 200, 500, 1000 és 4000 méter.

A rovat további hírei: Sport

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Itthon maradt a Kohász Kupa

Itthon maradt a Kohász Kupa

2025. aug. 25.

A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.