Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Kézilabda: növelik a tempót a Kohász kézisei

Sport
kézilabda
DKKA
felkészülés
Mátéfi Eszter
Dunaújváros

facebook megosztás

spigott - 2015. júl. 27., 18:02

Kicsivel több, mint két hete készül már az új szezonra a Dunaújvárosi Kohász kézilabda Akadémia felnőtt női együttese. Mátéfi Eszter vezetőedző fokozatosan növeli a terhelést a csapat tagjain, de a héten már edzőmérkőzés is vár Azariékra.

Gőzerővel készül a 2015/2016-os bajnoki és kupaszezonra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese. Az előző szezonban bajnoki negyedik helyet szerző alakulat alaposan átalakult a nyári szünetben, így a felkészülés első hete még inkább az ismerkedéssel, felmérésekkel telt, ám mint azt Mátéfi Eszter vezetőedző elárulta, azóta erősen növelték a "csapásszámot".

- A felkészülésünk első hete elment a felmérésekre, s arra, hogy minél jobban megismerkedjünk egymással. Természetesen dolgoztunk azért ebben az időszakban is, de még nem annyira keményen, mint azt követően. A második héttől már keményebb edzésekre váltottunk, s fokozatosan növeljük a terhelést, ahogy azt előzetesen elterveztük. Annak kimondottan örülök, hogy a játékosok rendkívül motiváltak, keményen dolgoznak, kiváló hozzáállással, látszik, mindent elkövetnek azért, hogy a lehető legjobb állapotban várhassuk majd a bajnoki rajtot. Addig persze még nagyon sok a tennivalónk, ezen a héten már napi három edzéssel készülünk, ami természetesen megterhel mindenkit, de a nyári alapozásnál ez természetes.
A tréningek egyhangúságát azonban pénteken már megtöri egy felkészülési találkozó, melyet a Győr ellen vívnak meg Triscsukék sőt, a jövő héten újabb két edzőmeccs vár a Kohász kézilabdázóira.

Képek: DO-archív

- Ugyan előzetesen nem terveztünk erre a hétre edzőmeccset, ám úgy alakult, hogy hazai környezetben fogadhatjuk a Győr csapatát, s ez egy olyan lehetőség, amivel élnünk kell. A délután négy órakor kezdődő összecsapás kiváló felmérője lesz annak, hogy hol is tartunk most fizikailag, de emellett nagyon fontos taktikai szerepe lesz, hiszen első ízben gyakorolhatjuk "éles körülmények" között azokat a taktikai elemeket, amelyeket eddig csak edzésen tudtunk megtenni. Fontos visszajelzés lesz ez, elsősorban a nyári igazolásaink számára, hogy miként tudják elsajátítani azt a rendszert, amiben játszani szeretnénk, s játszani is fogunk. Az eredmény ezúttal nem lesz lényeges, itt most tényleg a gyakorláson lesz a legnagyobb hangsúly. A jövő héten válogatottaink már nem lesznek velünk, de így is vár ránk két edzőmeccs: szerdán délután négytől a Dunaújvárosi Sportcsarnokban fogadjuk az MTK csapatát, míg pénteken fél négytől a fővárosban mérkőzünk meg a kék-fehérekkel. Dolgozunk tehát becsülettel, egyelőre minden a tervek szerint alakul, az első két hét után egy rossz szavam nem lehet a lányok hozzáállására és munkájára, bízom benne, hogy így lesz a továbbiakban is.

A rovat további hírei: Sport

Egri előny a negyeddöntőben

2026. már. 19.

Korán jelentős előnyt szerzett, s végül magabiztosan nyert a házigazda Eger a DFVE női vízilabdázói ellen a bajnoki negyeddöntő első felvonásán.

Alakul az alsóházi rájátszás menetrendje

2026. már. 18.

Négy hazai mérkőzés is vár DKSE röplabda csapatára a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alsóházi rájátszásában.

DSTV: harmadjára is nagy siker

2026. már. 18.

Tovább növekvő létszám mellett, ismét kiváló hangulatban rendezték meg a FitCity Dunaújváros programsorozat harmadik állomását a volt Bánki iskola tornatermében. Hangkép.

Kezdődik a harc a négy közé jutásért

2026. már. 18.

Egerben kezdi meg a bajnoki negyeddöntő két győzelemig tartó párharcát a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.

Továbbra is az élmezőnyben a PASE

2026. már. 17.

A Pentele ASE együttesei közül az NB I-es és az NB II-es alakulat is nyerni tudott, az NB III-asok viszont szoros vereséget szenvedtek az asztaliteniszezők csapatbajnokságának hétvégi fordulóiban.

DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

2026. már. 17.

A Fabó Éva Sportuszoda városunk közkedvelt és rendszeresen látogatott sportlétesítménye. Az intézmény nemcsak a városlakóknak nyújt mozgási lehetőséget, hanem számos sportszervezet és közösség bázisaként is üzemel. Hangkép.

Minden éremből jutott a birkózóknak

2026. már. 17.

Jól szerepeltek a DKSE és az Enying VSE ifjú birkózói a Soltvadkerten megrendezett U15-ös kötöttfogású és női válogató versenyen a mögöttünk hagyott hétvégén.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Egri előny a negyeddöntőben

  2. DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

  3. Rangos elismerés az elhivatott munkáért

  4. Alakul az alsóházi rájátszás menetrendje

  5. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: harmadjára is nagy siker

DSTV: harmadjára is nagy siker

Embedded thumbnail for DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

  5. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő