Úszás: remekeltek a jövő bajnokai

spigott - 2015. november 11. 14:10

Négy éremmel, köztük egy első helyezéssel a tarsolyukban térhettek haza a Dunaferr SE úszó szakosztályának versenyzői a közelmúltban megrendezett összrégiós megméretésről.

A Jövő Bajnokai program összrégiós viadalán is megmérették magukat a Dunaferr SE úszó szakosztályának tehetséges versenyzői a közelmúltban. A Jövő Bajnokai programban hónapról hónapra nyolc régióban mérik fel a szakemberek a fiatal tehetségek fejlődését, ám az évben kétszer, novemberben, valamint májusban összerégiós versenyre is sort kerítenek, ahol mind a nyolc műhely legjobbjai bizonyíthatják tudásukat. A hétvégén megrendezett viadalra ezúttal Budapesten, a BVSC uszodában kerítettek sort, melyen a Dunaferr SE úszóit Kovács József tanítványai közül Böde Laura és Weiter Dávid, míg Szabó Gergő tanítványai közül Kállai Botond és Szlobodnyik Dávid képviselte.

Kép: Dunaferr SE

Méghozzá kiválóan, ugyanis Böde Laura a 2002-es korosztály küzdelmeiben megnyerte a 100 métere gyorsúszást, míg Weiter Dávid szintén a 2002-esek mezőnyében a második helyen végzett 100 gyorson. Szlobodnyik Dávid (2003) a dobogó második fokára állhatott 100 méteres pillangóúszásban, s a 2004-esek mezőnyében induló Kállai Botond sem maradt érem nélkül, hiszen ő 100 gyorson fejezte be második helyen a rendkívül rangos viadalt.

A rovat további hírei: Sport

Mayer Gréta nyert, a DKSE "B" vezet

Mayer Gréta nyert, a DKSE "B" vezet

2025. ápr. 27.

A DKSE "B" csapata vezet a tornászok szuper csapatbajnokságának első fordulója után, míg az egyéni összetett bajnokságon a DKSE kiválósága, Mayer Gréta diadalmaskodott.

Bravúros Kohász-siker

Bravúros Kohász-siker

2025. ápr. 27.

Remek második félidei játékának is köszönhetően aratott kétgólos győzelmet a tabellán ötödik Vác ellen a DKKA női kézilabda csapata a bajnokság szombat esti fordulójában.

DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak

DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak

2025. ápr. 26.

A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoportja szép hagyományt folytatott. A közösség húsvét alkalmából a hajléktalanszálló lakóit támogatta, kicsit szebbé tették a nehézsorsú embereknek az ünnepet. Hangkép.

Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE

Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE

2025. ápr. 26.

Maratoni, ötszettes csatában szenvedett vereséget Szegeden a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának utolsó fordulójában.

Májusban kezdődik a bronzcsata

Májusban kezdődik a bronzcsata

2025. ápr. 25.

Hazai környezetben kezdi, s itthon is fejezheti be a bajnoki bronzpárharcot a DFVE női vízilabda csapata az Eger gárdája ellen.

Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE

Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE

2025. ápr. 25.

A Vidux-Szeged otthonában fejezi be az Extraliga 2024/2025-ös szezonjának csatározásait a DKSE felnőtt röplabda csapata ma este fél nyolctól.

DSTV: újra bokszolnak

DSTV: újra bokszolnak

2025. ápr. 24.

Településünk sportági kínálata egészen szerteágazó. Sulák Andrással beszélgettünk, aki betekintést nyújtott a boksz világába. Következő riportunkat nem csak a küzdősport szerelmeseinek ajánljuk. Hangkép.