Kézilabda: fontos, küzdelmes siker

spigott - 2016. január 23. 20:49

Az első félidőben négygólos hátrányban volt, ám feljavuló védőmunkájának köszönhetően 28-24-es sikert aratott a Debrecen elleni bajnokin a DKKA felnőtt együttese. Kézilabdázóink nem játszottak jól a mérkőzés elején, de keményen küzdöttek, s újabb győzelmükkel megerősítették harmadik helyüket a bajnoki tabellán.

A Siófok elleni kupapárharc után ma már bajnoki találkozó várt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére, mely azt a Debrecent fogadta a sportcsarnokban, mely az ősszel 26-24-re legyőzte kézilabdázóinkat. A cél természetesen a visszavágás volt, ám mint azt Zdravko Zovko vezetőedző a találkozó előtt elmondta, ehhez hatvan percen keresztül koncentrált, jó játékra lesz szüksége csapatának a jó erőkből álló Loki ellen. A mérkőzés előtt egy rövid emlékfilm levetítésével, valamint főhajtással emlékeztek meg a csapatok és a szurkolók a 2005. január 19-én elhunyt Kulcsár Anitáról, a Dunaferr SE és a válogatott kiváló beállósáról.

Ehhez képest az első félidőt nagyon álmosan kezdte csapatunk, mely ugyan egy gyors debreceni gólt követően az ötödik percre átvette a vezetést, ám két kihagyott hazai ziccert is újabb találatokkal büntetett az ellenfél, mely ismét magához ragadta az előnyt (3-4). Lassan, ráadásul sok hibával játszott a Kohász, mely újabb helyzeteket, majd egy hétméterest is kihagyott, így kétgólos debreceni vezetésnél már időt kellett kérnie Zdravko Zovkonak, hogy valamivel nagyobb odafigyelésre ösztökélje tanítványait (4-6). Ebből sajnos a folytatásban sem láttunk sokat, mert sem támadásban, sem védekezésben nem tudott jó teljesítményt nyújtani csapatunk, így a 18. percben már hárommal állt jobban a hazai hibákat könyörtelenül kihasználó Loki (6-9).

Úgy tűnt azonban, hogy bő negyed órát követően összeszedi magát együttesünk, kapust cserélt, s Triffa Ágnes azonnal két védéssel mutatkozott be, míg a túloldalon Azari, Bulath, Vincze és Kovács Anna oldotta meg jól a rá kiosztott feladatot, s a 23. percben már Tone Tiseljnek kellett időt kérnie, mert egyenlített a Kohász (12-12). Csapatunk azonban lendületben maradt, Kovács Anna góljával már a vezetést is átvette, s ekkor kevesen gondolták azt, hogy a félidei szünetre sima vezetéssel vonul majd a vendégcsapat. Márpedig ez történt, amit elsősorban annak köszönhettünk, hogy az utolsó három percben sorozatban követtük el a buta technikai hibákat, s ezt sorozatban lőtt öt góllal torolta meg a Debrecen, így a félidei szünetben 14-18-as vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.

Nagy változás kellett a folytatásra együttesünktől, s ahogy az arcokon látni lehetett, nagyon elszántan vágtak neki a második félidőnek Bulath Anitáék. Ez elsősorban a DKKA védekezésén látszott leginkább, mely levegőt sem hagyott a debreceni játékosoknak, akik hiába próbálkoztak bármivel, valóságos falat emelt eléjük a Kohász, s ha el is jutott egy-egy lövésük a hazai kapuig, még mindig ott volt Triffa Ágnes, aki kottából olvasta a próbálkozásokat. A túloldalon ugyan akadtak hibák, de Kovács Anna duplája után Vincze és Bulath is szép gólt lőtt, s hiába kért időt a 39. percben a vendégek mestere, Szalai szép átlövése után már 19-18-as hazai vezetésnek örülhetett a sportcsarnokot szinte teljesen megtöltő szurkolósereg.

Szalai újabb találat után már kettővel ment a Kohász, míg a vendégek először a 43. percben találtak be a parádésan védő Triffa kapujába, de ekkor már érezni lehetett, hogy ha tudja tartani jó védekezését együttesünk, akkor esélye sem lesz a vendégeknek. Nem is volt, mert Zdravko Zovko tanítványai továbbra sem engedtek ki, s Azari és Vincze szélről lőtt góljaival már 23-19-re meglógtak ellenfelüktől. Takács Dusmáta kiállítása alatt ugyan faragni tudott hátrányából a Debrecen, de Triscsuk estében is betalált, s úgy tűnt, hogy az 55. percre eldőlt a találkozó (24-20). A véghajrá azonban őrült perceket hozott, egymás után három dunaújvárosi játékost állítottak ki a játékvezetők, ám hármas, majd kettős emberhátrány sem gátolta együttesünket a gólszerzésben, mely Kovács Anna két találatával végleg eldöntötte a pontok sorsát. Az utolsó pillanatokban ugyan még szépített a Loki, ám a végén a mieink örülhettek a 28-24-es sikernek, melyet elsősorban a második félidőben bemutatott remek védőmunkájuknak köszönhettek.

Ezt, mármint a feljavuló védekezést tartotta a győzelem kulcsának Zdravko Zovko vezetőedző is, akinek valószínűleg lesz azért egy-két szava tanítványaihoz az első félidőben nyújtott játék miatt.
"A Debrecen egy nagyon jó csapat, ezt ma is bizonyította, hiszen könyörtelenül kihasználta azt, hogy az első félidőben nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, igazából nem is értem, hogy mit akartunk csinálni harminc percen keresztül. A félidőben felhívtuk a csapat figyelmét arra, hogy csak jó védekezéssel lehet esélyünk a győzelemre, s a fordulás után szerencsére már úgy játszottunk, ahogy az elvárható ettől a csapattól" – fogalmazott a DKKA együttesének szakvezetője.

DKKA – DVSE 28-24 (14-18)

DKKA: Oguntoye - Azari 4, Kovács A. 7, Takács D. 1, Bulath 6, Triscsuk 2, Vincze 4. Csere: Triffa (kapus), Szalai 4, Hajtai, Horváth, Kamper. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

DVSC: Horváth - Slakta 1, Karnik 4, Kudor 7, Despotovics, Garbuz 6, Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Szilágyi 1, Varsányi 1, Siska 1, Sirián 1, Marincsák. Vezetőedző: Tone Tiselj.

Küzdelmes siker! DKKA - Debrecen

Küzdelmes siker! DKKA - Debrecen - fotó: Ónodi Zoltán

Egri előny a bronzcsatában

2024. máj. 05.

Támadásban nem ment a DFVE női vízilabdázóinak a bronzpárharc első felvonásán, így a vendég egriek megérdemelt győzelemmel vették el a mieink pályaelőnyét.

Hiába hajrázott nagyot a Kohász

Fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen szenvedett kétgólos vereséget a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese az MTK ellen a sportcsarnokban szombaton este.

DSTV: új edzői stáb az Acélbikáknál

2024. máj. 04.

A következő szezonnak már új edzői stábbal vág neki a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. A DAB vezetőedzője Somogyi Balázs lesz a 2024/2025-ös szezonban, s a fiatal szakembert stábunk is kifaggatta terveiről, reményeiről. Hangkép.

Bravúr kell a pontszerzéshez

A tabellán ötödik Kaposvár elleni mérkőzéssel folytatja az NB III-as pontvadászatot a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Utolsó hazai meccsét játssza a Kohász

Az MTK elleni találkozóval köszön el hazai szurkolóitól ebben a szezonban a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese szombaton délután öt órától.

DSTV: gyerünk, boksz!

2024. máj. 03.

Egy nagyobb kihagyás után a napokban ismét a Dunaújvárosi Boksz Egyesület egy edzésén jártunk. Történtek újdonságok a csapat életében – megfiatalodott a gárda, és számos új eszköz segíti a sportolókat az edzésekben. Hangkép.

Ezer méteren is az élmezőnyben

Nem sokkal maradt le a dobogóról Hajdu Jonatán a kenu egyesek ezer méteres számában a szolnoki válogató csütörtöki versenynapján.