Siófokon is győzni akar a Kohász!
Nem megőrizni, növelni akarja ötgólos előnyét az EHF Kupa nyolcaddöntőjének siófoki visszavágóján a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese. Ehhez azonban megfontolt, fegyelmezett játékra lesz szükség játékosainktól a párharc szombati találkozóján.
Rendkívül kemény mérkőzésen, az utolsó tíz perc remeklésének is köszönhetően aratott 24-19-es győzelmet a Siófok elleni EHF Kupa nyolcaddöntő első összecsapásán vasárnap délután a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia. Ahogy az várható volt, a párharc dunaújvárosi felvonása nagyon komoly taktikai csatát hozott, melyben elsősorban a védelmek és a kapusok remekeltek, s ez különösen a mieinkre volt igaz, hiszen egy remek csapat ellen sikerült tizenkilenc kapott góllal lehozni egy nagyon fontos kupamecset.
Az ötgólos előny természetesen biztató, ugyanakkor nem gondolja azt senki, hogy ez egyet jelent a továbbjutással sőt, ahhoz, hogy akadémiánk várhassa a következő forduló sorsolását, rendkívüli munkára lesz szükség a szombati, siófoki visszavágón is. Tisztában van ezzel Zdravko Zovko vezetőedző, valamint együttesünk másodedzője, György László is: ezúttal utóbbit kértük arra, hogy tekintsen vissza a 24-19-es dunaújvárosi sikerrel véget ért vasárnapi összecsapásra.
"Nagyon kemény, nehéz mérkőzés volt mindkét csapat számára a vasárnapi, ahogy az eredményből is látszik, legfőképpen a védekezés dominált. Erőben, koncentrációban jobban bírtuk, így az utolsó tíz percben dőlt el számunkra kedvezően a mérkőzés. Az első félidő ezzel együtt erősen felemás játékot hozott, hiszen jól kezdtünk, ám a játékrész derekától elsősorban támadásban voltunk fegyelmezetlenek, hamar, előkészítés nélkül, pontatlanul fejeztük be az akcióinkat, amiket a Siófok azonnal megbosszult a gyors ellentámadásaival. A szünetben szerencsére tudtuk rendezni a sorokat, Zdravko mester a hosszabb lefolyású támadások fontosságára hívta fel a figyelmet, illetve arra, hogy nem engedhetünk a védekezésünk keménységéből. Ehhez jó kapusteljesítmény is párosult, s a folytatásban már nekünk sikerült könnyebb gólokat szereznünk, ami végül el is döntötte a mérkőzést" – értékelte az odavágó történéseit a DKKA másodedzője.
György László szerint a továbbjutás persze még messze nem dőlt el, s nagyon nagy küzdelem vár együttesünkre Siófokon is, ahol újra a maximumot kell nyújtania mindenkinek a remélt győzelemért.
"Ha azt mondtam, hogy nehéz mérkőzés volt ez, úgy még nehezebb lesz a siófoki, hiszen idegenben játszunk, s ahogy itt, úgy a visszavágón is a védekezés lesz a siker kulcsa, de az biztos, hogy borzasztó nehéz mérkőzés vár a csapatunkra mindenféle szempontból. Sok taktikai dologra készülünk, melyeket természetesen nem szeretnék elárulni, de amire itthon készültünk, azt úgy gondolom, hogy nagyon jó százalékkal sikerült megvalósítanunk. Az itthon szerzett ötgólos fór egyelőre nem jogosít fel bennünket semmire, elsősorban arra nem, hogy a visszavágón csak lógassuk a lábunkat, igenis úgy kell beleállni a siófoki meccsbe, hogy idegenben is nyerni akarunk, mert abból nem sok jó született eddig, ha egy csapat elsősorban az előnye megtartására törekedett. Nagyon elszántan, ugyanakkor megfontoltan és fegyelmezetten kell játszanunk, fel kell építeni a meccset úgy, hogy a végén mi örülhessünk a továbbjutásnak" – fogalmazott György László.
A rovat további hírei: Sport
Újra kinyitották a pofonládát (galériával)
2025. máj. 13.
Látványos, nagy csatákat hozott a hetedik alkalommal megrendezett Nemzetek Csatája elnevezésű küzdősport gála a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.
Dunaújvárosi éremeső az országos döntőkben
2025. máj. 12.
Két aranyéremmel és összesen tizenkilenc dobogós helyezéssel zárták a diákolimpia országos döntőinek küzdelmeit a dunaújvárosi lábtoll-labdázók.
Karnyújtásnyira a bajnoki cím
2025. máj. 12.
Korán vezetést szerzett, s végül sima győzelmet aratott Martonvásáron a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a vármegyei első osztály vasárnapi fordulójában.
"Hazatért" a Koós Katalin Ajándék Kupa (galériával)
2025. máj. 11.
Idén immár harmadszorra, de városunkban most először rendezték meg a Koós Katalin Ajándék Kupát: a hazai fitnesz egyik fontos megméretésévé vált eseményen mintegy 400 versenyző lépett a közönség és a bírók elé.
A Loki már nagy falat volt a Kohásznak
2025. máj. 11.
Negyven percig remekül tartotta magát a DKKA csapata a DVSC otthonában, ám a bronzéremre hajtó hazaiak megzárták magukat, s végül simán legyőzték női kézilabdázóinkat.
Megduplázta előnyét az Eger
2025. máj. 10.
Hiába vezetett a harmadik negyedben még három góllal, a bajnoki bronzcsata második meccsét is elveszítette a DFVE női vízilabda csapata.
Idegenben folytatja a DFC
2025. máj. 10.
Martonvásáron nyújtaná tovább tizenöt meccse tartó győzelmi sorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Fejér Vármegyei I. osztály újabb fordulójában vasárnap délután.