Újabb sikerre készül a Dunaferr

Szárszó Lajos - 2016. január 14. 7:46

A Dág elleni szép bravúr után itthon, a Szolnok ellen lép pályára ma este a Dunaferr SE röplabda csapata, mely a három pont megszerzésének reményében várja újabb bajnokiját.

A Dunaferr röplabdázói az elmúlt, 14. fordulóban a DÁG otthonában szerepeltek, ahol óriási meglepetésre 3-1-es győzelmet, és az ezzel járó három bajnoki pontot is elkönyvelhették, így 16 megszerzett pontjuknak köszönhetően a tabella hatodik helyére léptek előre. Következő ellenfelünk az a szolnoki alakulat lesz, akik legutóbb kisebb meglepetést okoztak azzal, hogy a náluk jóval esélyesebb Kecskeméttől elcsentek egy pontot. A ma este 18 órától, a Dunaújváros Sportcsarnokban kezdődő összecsapásnak több érdekessége is van.

Az egyik, hogy a két együttes évek óta hasonló játékerőt képvisel, így minden összecsapásuk háromesélyes. A másik, ami már személyekhez fűződik, hogy Tomanóczy Tibor, a Dunaferr vezetőedzője és a szolnokiak mestere, Gulyás Ferenc együtt dolgoznak a serdülő válogatottnál, amelyben több újvárosi és szolnoki fiú is szerepel, ezért kitűnően ismerik egymást, így igazi taktikai csata várható a pálya szélén is. A harmadik, hogy a két együttes között csupán három pontnyi a különbség, így hazai siker esetén növelni tudnánk távolságot riválisunkkal szemben. Tomanóczy Tibor szerint csapatának hazai pályán győznie kell:

- Fantasztikus győzelmet arattunk a DÁG ellen, amely találkozón mindenki a maximumot nyújtotta. Ahhoz, hogy a Szolnokot legyőzhessük, ugyanerre az elszántságra lesz szükségünk. Most még nem számolunk, de hamarosan arra is figyelni kell, hogy a bajnokság vége előtt hol állunk. Minden pontra szükségünk van, hiszen célunk, hogy a felsőházban kezdhessük meg a rájátszást. Bízom a fiúkban és a hazai győzelemben, mivel úgy érzem, az utóbbi időszakban nagyon jó csapatot alkotunk.
A Dunaferr – Szolnok NB I-es röplabda mérkőzésre 2016. január 14-én (csütörtök) 18 órakor a Dunaújváros Sportcsarnokban kerül sor.

A rovat további hírei: Sport

A dánokkal, csehekkel és törökökkel egy csoportban a magyar válogatott

A dánokkal, csehekkel és törökökkel egy csoportban a magyar válogatott

2025. már. 11.

Új formátumra vált a női kézilabda Eurokupa, a jövő évi Európa-bajnokság öt társrendezője és az elmúlt évi kontinensviadal három érmese, közte a magyar válogatott két négyes csoportban kezdi meg szereplését.

Döntőben az U21-esek

Döntőben az U21-esek

2025. már. 11.

Idegenben is legyőzte győri ellenfelét, így kettős sikerrel jutott be a korosztályos bajnokság fináléjába a Dunaújvárosi Acélbikák U21-es jégkorong csapata.

Diadalmas tavaszi nyitány

Diadalmas tavaszi nyitány

2025. már. 10.

Fontos győzelmet aratott Zalaegerszegen a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászat első tavaszi fordulójában.

Elkészült az alsóház menetrendje

Elkészült az alsóház menetrendje

2025. már. 10.

Összesen hat találkozó vár a DKSE felnőtt röplabda csapatára az Extraliga alsóházi rájátszásában.

Mayer Gréta bronzérmes Bakuban

Mayer Gréta bronzérmes Bakuban

2025. már. 10.

Selejtezős pontszámán javítva végzett a bakui világkupa gerenda fináléjának harmadik helyén a DKSE tornásza, Mayer Gréta.

Nem kegyelmeztek a sereghajtónak

Nem kegyelmeztek a sereghajtónak

2025. már. 09.

Kiütéses, tizenegy gólos győzelmet aratott a sereghajtó Enying otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a vármegyei első osztály tavaszi nyitófordulójában.

Mayer Gréta negyedik ugráson

Mayer Gréta negyedik ugráson

2025. már. 09.

Nagyon kevéssel maradt le a dobogóról Mayer Gréta a bakui világkupa ugrás versenyszámának fináléjában.