Segélyaukció Pecsét István javára
Művészek ajánlották fel alkotásaikat Pecsét István megsegítésére. A Bartók aulája adott helyet a művek kiállítására és az aukció megtartására.
A Bartók Színház és Művészetek Háza aulájának falaira különleges képek kerültek, bár ezt a tárlatot nem csodálhatjuk már meg sokáig. Ezeket a műveket tizenöt dunaújvárosi és környéki képzőművész ajánlotta fel Pecsét István megsegítésére. A képek aukció keretein belül kerülnek új gazdájukhoz, melyet a péntek esti jótékonysági est szünetébenrendeznek majd meg. A licitálást Farkas Lajos, az Intercisa Múzeum igazgatója vezeti, segítségére Rohonczi István lesz, aki az éppen aktuális képet néhány szóban bemutatja az érdeklődő közönségnek. A felkínált alkotások gondos válogatáson mentek keresztül, szinte minden kategóriát lefedve. Találhatunk ceruzarajzot, festményt, fotót és fafaragást is. Roho elárulta, mivel hazánkban még elég gyerekcipőben jár az aukciók szervezése és lebonyolítása így a kikiáltási árakat is ehhez igazították. Az alacsony induló árra kétezer forintos lépcsővel lehet majd licitálni. A képek értékesítéséből összegyűlt összeget Pecsét István külföldi műtétjére ajánlják fel.
Rohonczi István a tárlat rendezés közben mutatja be Kelemen Marián Éva alkotását.
A segélyaukcióban résztvevő művészek sora: Brindza László olaj farost munkája, Gáspár Aladár tűzzománc alkotása, Kelemen Marián Éva olaj- farost festménye, Kiss Anna vegyes-vászon műve, Kiss Ervin Gábor tempera alkotása, Kosztolányi György olaj- farost festménye, Móder Rezső olajfestménye, Nyitrai Mihály fafaragása, Páhi- Fekete Noémi fotója, Rohonczi István vegyes technikával készült műve, Rozsnyai Sándor ceruzarajza, Smuk Imre akril vászonfestménye, Vachter János fényképe és Várnai Gyula fotója.
A rovat további hírei: Közélet
Trianon gyászos öröksége
2024. jún. 04.
Áhítattal, megemlékezéssel, műsorral és koszorúzással készül a gyásznapra a város önkormányzata – ma van a trianoni békediktátum aláírásának évfordulója, a megemlékezés az evangélikus templom udvarán lévő emlékműnél lesz délután.
2024. jún. 03.
... szerencsére változatlanul Pomázi Csaba nélkül; az Építők útján lévő erőművében tartott sajtótájékoztatót Pintér Tamás polgármester a távhőszezon vége alkalmából.
Sokat segít sokaknak, Humanitárius település címet nyert Dunaújváros
2024. jún. 02.
A Magyar Vöröskereszt országos vezetősége Dunaújváros részére a civil segítő szervezet hatékony működése terén végzett tevékenysége elismerésként a Humanitárius település címet adományozta. Az elismerést Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője, és Orosz Csaba, a közbiztonsági és környezetvédelmi bizottság elnöke vette át a napokban.
Két kirobbanó alkalom után komoly tervek
2024. jún. 01.
A mögöttünk hagyott hónap két kirobbanó sikerű véradási alkalmat hozott – a Sugárúti Fesztivál keretében először szerveztek retro véradást a Kultik Moziban, és sokan látogatták meg a McDonald’s dunaújvárosi bázisához települt véradó buszt is múlt csütörtökön.
Lakossági fórumon a kutyás ügyek
2024. máj. 31.
Fórumra várták a múlt héten az ebtulajdonosokat az MMK-ba az utóbbi időben a városban történt kutyamérgezések miatt.
Posta nyílik a Béke városrészben is!
2024. máj. 30.
A Magyar Posta a korábbi években takarékossági okokra hivatkozva több száz postát zárt be az országban. Nekünk természetesen a sajátjaink fájtak a legjobban, utoljára 2022 novemberében a Dunaújváros 8-as, a Béke városrésziek postája, ami a SPAR áruházban üzemelt. Városunk polgármestere a héten jó hírt közölt: újra lesz posta a Béke városrészben!
Felcsút előtt városunkban járt Magyar Péter
2024. máj. 30.
Dunaújvárosi megállója is volt a Tisza Párt első országjárásának, a Magyar Péter nevével fémjelzett alakulat múlt csütörtökön mutatkozott be a Városháza téren. Több ezer ember várta, a közönség kemény kormánykritikus szólamokat hallhatott, de a szónok nem kímélte a város korábbi, fideszes vezetését sem.