Vízilabda: négy között a Mihók-csapat
Ahogy hazai környezetben, úgy Szegeden is 18-5-ös győzelmet aratott a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata, mely kettős sikerrel jutott a bajnokság elődöntőjébe.
Azok után, hogy a negyeddöntő első meccsén kiütéses, 18-5-ös győzelmet aratott, mindössze egyetlen sikerre került a legjobb négy közé jutástól a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata a bajnoki rájátszásban. Együttesünk ma este hat órától újra a Szeged ellen ugrott medencébe, s bár ezúttal idegenben kellett bizonyítania Mihók Attila tanítványainak, a cél nem lehetett más, mint a továbbjutást jelentő második siker megszerzése.
A kezdésre mindenesetre nem lehetett panasz, hiszen az első meccsen öt gólt szerző Gurisatti Gréta révén már az első percben megszerezte a vezetést csapatunk, mely Menczinger átlövésével, majd Vályi Vanda megúszásból szerzett góljával 3-0-ra meglépett ellenfelétől, s nem is volt véletlen, hogy a szegediek igen hamar kikérték első idejüket. A vendéglátók az 5. percben törték meg gólcsendjüket, de erre is volt válasza egyetemistáinknak, akik közül Menczinger Kata büntetőből, míg Szilágyi Dorottya emberelőnyből volt eredményes. A negyed hajrájában sikerült ugyan szépítenie a hazaiaknak, de az első etap végén magabiztos, 5-2-es vezetéssel vonulhatott rövid pihenőre együttesünk.
A második negyed elején a korábbiakhoz képest viszonylag sokat, majdnem három percet kellett várnia mieink újabb találatára, ám ezt követően állva hagyta vetélytársát a DUE-Maarsk Graphics, mely újabb négy találattal lépett meg ellenfelétől úgy, hogy a szegediek egyszer sem tudták bevenni Kasó Orsolya kapuját. Ennek is köszönhetően a félidőben már 10-2-es dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző, s nem kellett túl nagy bátorság ahhoz, hogy megállapítsuk, eldőlt a mérkőzés.
A térfélcsere után már nem nagyon kellett izgulnia a dunaújvárosi szurkolóknak, még úgy sem, hogy a tetemes előny birtokában azért visszavett a tempóból Mihók Attila együttese. Egyetemistáink azonban ennek ellenére is növelni tudták előnyüket, mert a harmadik negyedben szerzett két góljukra ezúttal sem tudtak válaszolni a vendéglátók, így a záró etap előtt már 12-2-re vezetett csapatunk. A negyedik negyedben már kevesebbet foglalkozott a védekezéssel a Mihók-csapat, így a hazaiak több gólt szereztek három perc alatt, mint az azt megelőző három felvonásban. A különbség azonban így is csak nőtt a két együttes között, mert a mieink lényegesen határozottabbak voltak a szegedi kapu előtt, így az utolsó etapot 6-3-ra, míg a mérkőzést a dunaújvárosi összecsapáshoz hasonlóan 18-5-re nyerte a DUE-Maarsk Graphics, mely kettős győzelemmel jutott be a bajnokság legjobb négy csapata közé.
Szeged – DUE-Maarsk Graphics 5-18 (2-5, 0-5, 0-2, 3-6)
Szeged: Szikora, Miklós, Rudics, Lengyel A., Lengyel D. 2, O-Nagy, Tóth 1. Csere: Tóth E. (kapus), Lengyel D., Dalmády P., Dalmády Sz. 2., Árkosy, Vida. Vezetőedző: Varga Árpád.
DUE-Maarsk Graphics: Kasó, Szilágyi 1, Menczinger 3, Gurisatti 3, Horváth 5, Garda, Somhegyi 1. Csere: Vályi V. 2, Vályi F. 1., Brezovszki 1, Huszti, Ziegler, Mchunu 1. Vezetőedző: Mihók Attila.
A rovat további hírei: Sport
Bravúros döntetlen a NEKA ellen
2025. nov. 28.
A DKKA U18-as csapata vereséget szenvedett, az U20-asok viszont bravúros pontszerzésnek örülhettek NEKA elleni a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Szenegál legyőzésével rajtolt a magyar válogatott
2025. nov. 28.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 26-17-re legyőzte a szenegáli csapatot csütörtökön a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban.
DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba
2025. nov. 27.
Az esztendő utolsó bajnokija előtt köszöntötték a Dunaferr SE labdarúgóinak 2000-es bajnokcsapatát a Dunaújvárosi Stadionban. Hangkép.
Búcsú a kupától
2025. nov. 27.
Az emberelőnyeit hibátlanul értékesítő BJA HC kétgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján.
Háromszettes vereség Szegeden
2025. nov. 27.
Akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Szeged ellen, de a hazaiak végül három szettben legyőzték együttesünket TippmixPro Férfi NBI Extraliga szerda esti mérkőzésén.
Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re
2025. nov. 26.
Harmincegy NB I-es légiós szerepel a szerdán (ma) kezdődő női kézilabda-világbajnokságon.
Szegeden folytatják a röplabdázók
2025. nov. 26.
A Vidux-Szegedi RSE vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este hét órától.










