Győzelem a Göppingen ellen

spigott - 2016. augusztus 18. 11:00

Lejátszotta első németországi mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese, mely Göppingenben aratott 31-27-es győzelmet.

Hétfő óta Németországban, a Metzingen vendégeként edzőtáborozik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese. Zdravko Zovko tanítványai szűk egy hetet töltenek Németországban, ahol a napi tréningek mellett felkészülési meccsek is várnak a csapatra. Jó hír a mieink háza tájáról, hogy már a válogatottak, Kovács Anna és Oguntoye Viktória is csatlakoztak a kerethez, az viszont már kevésbé örömteli, hogy utóbbi sérülten érkezett vissza a nemzeti csapat edzőtáborából, s mivel állapota nem javult, ezért pénteken idő előtt hazatér, hogy Dunaújvárosban kezeljék derékbántalmait.

Kép: DO-archív

A csapat egészséges része azonban keményen gyakorol, s emellett edzőmérkőzésekkel is készül az új idény kihívásaira. A mieinkre három felkészülési meccs vár a héten, melyekből az elsőt már le is játszották szerdán este, méghozzá a német első osztályban szereplő Göppingen otthonában. Zdravko Zovko együttese 16-11-es félidei vezetés után 31-27-re nyert a jól felkészített házigazdák ellen úgy, hogy az eddigi mérkőzésekhez hasonlóan most is minden játékosának lehetőséget adott a szakvezetés.

Göppingen – DKKA 27-31 (11-16)

Gólszerzőink: Hornyák 5, Azari 3, Szalai 3, Micijevic 2, Vincze 5, Kovács A. 5, Termány 2, Molnár 1, Karnik 1, Kudor 2, Klujber 2.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: tábor a háló két oldalán

DSTV: tábor a háló két oldalán

2025. júl. 16.

A nyári sporttáborok közül először a DKSE röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott – ez az állítás nyert megerősítést a második látogatásunk alkalmával is. Hangkép.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

2025. júl. 14.

Huszonegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hatodik helyén zárták a Fadd-Domboriban megrendezett Vidékbajnokság küzdelmeit a DKSE tehetséges kajak-kenusai.