Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 24. Gábor, Karina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Embert próbáló sorozat előtt

Sport
röplabda
Dunaferr SE
Dunaújváros
bajnokság

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2016. nov. 13., 08:03

A röplabda bajnokság alapszakaszának küzdelmeiben nehéz mérkőzések előtt áll a Dunaferr, melynek első ütközetére vasárnap, a Kazincbarcika új otthonában kerül sor.

Nyugodtan mondhatjuk, hogy újabb hosszú menetelés, nagy csaták sora vár a Dunaferr SE röplabdázóira, hiszen sorrendben a Kazincbarcika, a Kaposvár, a Szolnok, majd a Sümeg vár rájuk. Ebben a sorban elsőként a Vegyész Kazincbarcika lesz az ellenfél, mely találkozót jó előjelekkel várja a Dunaferr, hiszen a fiúk itthon magabiztosan győzték le a Pécs együttesést. A sikert azonban több hiba is beárnyalta, hiszen a mieink nemes egyszerűséggel számos pontot ajándékoztak oda az ellenfélnek, melyek közül a legtöbb nyitásból adódott.

Ezeken villámgyorsan javítani kell, ha pontszerzési reményekkel utazik el a csapat a Barcika elleni rangadóra, amely hatpontos találkozónak mondható, mivel a vendéglátók a mieink előtt állnak a tabellán, mindössze két pontos különbséggel. A Vegyész eddig remekül szerepelt, és a legutóbbi, Pénzügyőr elleni vereség ellenére is ők a találkozó esélyesei. Csapatukat rendkívül rutinos játékosok alkotják, például Dudás Tamás, Toronyai Miklós, Kovács Zoltán, és azok, így Banai Máté, Bokor Elek és Kecskeméti Péter, akik egykor a Dunaferrt erősítették. A hazaiak pályája ráadásul megújult, hiszen a VRCK nemrég költözött be a 900 fő befogadására alkalmas új multifunkcionális sportközpontba, amely Don Bosco olasz katolikus papról kapta a nevét.

Képek: DO-archív

A nemzetközi szabványoknak megfelelő sportcsarnok egyházi kezdeményezésre, kormányzati támogatással, közel 2 milliárd forintos beruházás eredményeként épült fel, melyet az idén szeptemberben adtak át. Az esélyesség ellenére Dudás András, a kazincbarcikaiak edzője óvatosságra intette csapatát, és arra hívta fel figyelmüket, hogy a szezont kiválóan kezdő, nyolc forduló után a negyedik helyen álló Dunaferrt nem szabad félvállról venniük, emlékeztetve arra, amikor az elmúlt szezonban Kazincbarcikán okoztak meglepetést Tomanóczy Tibor fiai. Az összecsapásra vasárnap 18 órakor kerül sor.

A rovat további hírei: Sport

Dunaújvárosi éremeső a medencében

2026. már. 23.

Parádésan szerepeltek a DKSE korosztályos úszói a Budapesten megrendezett VII. BVSC Tavaszi Kupa elnevezésű utánpótlás versenyen.

Volt minek örülni a hétvégén is

2026. már. 23.

Nyolc dunaújvárosi versenyző jutott be a tollaslabdázók országos diákolimpiai fináléjába a sorozat Seregélyesen megrendezett területi döntőjéről.

Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

2026. már. 23.

Fontos három pontot szerzett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az Iváncsa elleni hazai bajnokin vasárnap este.

A szettsiker összejött, a nagyobb bravúrra most nem volt esély

2026. már. 22.

Jól küzdött, de négy játszmában vereséget szenvedett a tabellán hatodik MAFC elleni mérkőzésen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának utolsó fordulójában.
 

A Balaton partján sem borult a papírorma

2026. már. 22.

Nem tudta megszorítani a NEKA együttesét a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság szombati fordulójában.

Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

2026. már. 21.

Nem adott esélyt a kulcsembereit korán elveszítő DFVE-nek az Olimpiakosz Pireusz gárdája a női vízilabdázók Bajnokok Ligájának utolsó csoportmérkőzésén.

Fontos pontokra hajt a DFC

2026. már. 21.

Csak a három pont megszerzése lebeghet a dunaújvárosi labdarúgók szeme előtt az Iváncsa elleni hazai bajnokin vasárnap délután négy órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

  2. Dunaújvárosi éremeső a medencében

  3. Wesley-tárlat a Cornerben, muzsikás megnyitóval

  4. Biztonságos parkolási lehetőségek a budapesti reptér környékén

  5. Volt minek örülni a hétvégén is

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Embedded thumbnail for ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  3. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  4. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

  5. Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő