Két vereség a megyei bajnokságban
A felnőtteknél nem volt esély a szoros meccsre sem, a kadet bajnokságban viszont tisztességgel helyt állt a Dunaújvárosi Sárkányok utánpótlás kosárlabda csapata.
Két összecsapás várt a közelmúltban a Dunaújvárosi Sárkányok U16-os együttesére, mely Vígh Zoltán edzővel kiegészülve először Várpalotán lépett pályára Fejér Megyei felnőtt bajnokságban. A dunaújvárosiak azonban nagyon rosszul kezdték a találkozót, a hazaiak zónájával szemben távolról, pontatlanul próbálkoztak, vissza sem zárta, így a nyitó felvonás végén 29-4-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A folytatásban már valamivel fegyelmezettebben játszottak a Sárkányok, aminek köszönhetően a következő három negyed már lényegesen szorosabb küzdelmet hozott, ám a hazaiak így is simán, 95-52-re nyerték a mérkőzést.
Kép: dragons.hu
A következő meccset a Monor U16-os együttese ellen játszották fiataljaink, akik nem a legjobb előjelekkel várták a találkozót, mert kezdő ötösükből csak egy játékos volt egészséges, s ezúttal természetesen Vígh Zoltán játékára sem számíthattak. Ennek ellenére nagyot küzdöttek a dunaújvárosiak, s bár a hazaiak minden negyedet megnyerve arattak 85-64-es sikert, a csapat minden tagja hatalmasat küzdött, ráadásul Bak Máté kiváló mutatóval, 40 ponttal és 25 lepattanóval zárta az összecsapást.
Eredmények
Felnőtt bajnokság
Várpalota KC – Dunaújvárosi Sárkányok 95-52 (29-4, 23-19, 17-13, 26-16)
Dunaújvárosi Sárkányok: Bozsik 7/3, Matucza 16/3, Csépányi 9/3, Vígh 12, Bak 6. Cserék: Jiling 2, Nagy 2, Katona.
Kadet bajnokság
Monori SE – Dunaújvárosi Sárkányok 85-64 (21-13, 25-19, 18-15, 21-17)
Dunaújvárosi Sárkányok: Katona 6, Benkovics 3/3, Csépányi 15/3, Nagy, Bak 40. Cserék: Borbély, Jiling, Parádi, Tarczal.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: egészségmegőrző torna
2025. szep. 10.
Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.
Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese
2025. szep. 10.
Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is.
Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál
2025. szep. 09.
Dr. Sike József felel a szakmai munkáért a 2025/2026-os szezonban a DFVE felnőtt női vízilabda csapatánál, mely három új játékos leigazolását is bejelentette hétfőn kora délután.
Biztos győzelemmel kezdett a DFC
2025. szep. 09.
Korán kétgólos előnyt szerzett, s végül 3-1-es sikert aratott a Soproni Egyetem elleni bajnoki nyitányon a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Dobogós helyek a szezonnyitón
2025. szep. 09.
Tíz érmes helyezéssel zárták az őszi szezon első versenyét a DKSE és a Gurics György BDSE ifjú birkózói a mögöttünk hagyott hétvégén.
Gólból igen, lapból nem volt hiány a rangadón
2025. szep. 08.
Nagyon korán emberhátrányba került, de remekül védekezett és gól nélküli döntetlent ért el a Nagykanizsa elleni hazai összecsapáson a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Katona Réka Sáráék ezüstérmesek a vb-n
2025. szep. 08.
A hátráltató tényezők ellenére is óriásit küzdöttek Katona Réka Sáráék, így a DKSE ifjúsági korú kajakosa szépen fénylő ezüstéremnek örülhetett a győri maraton világbajnokságon.