Sima győzelem Gödöllőn

spigott - 2017. február 28. 12:31

Magabiztos, 93-75-ös sikert aratott a Gödöllő SK vendégeként a Dunaújvárosi Sárkányok U16-os kosárlabda csapata a Pest Megyei Kadet Bajnokságban.

A Pest Megyei Kadet Bajnokságban lépett pályára hétvégén a Dunaújvárosi sárkányok U16-os kosárlabda csapata, mely ezúttal a Gödöllő SK vendégeként mérette meg magát. a közelmúlt felemás szereplése miatt ráfért volna már fiataljainkra egy szép siker, s a dunaújvárosiak ennek megfelelő hozzáállással vágtak neki a találkozónak, melynek első félidejében különböző védekezési rendszereket próbáltak a lehető legjobban megvalósítani. Az eredmény alapján az első negyedben ez jobban ment a Sárkányoknak, akik a nyitó felvonást 25-12-re megnyerték, ám a második negyedben a hazaiak voltak jobbak, így a félidei szünetre csak 41-35-ös dunaújvárosi vezetéssel vonultak a felek.

Képek: DO-archív

Ezzel együtt sem lehetett panasza a játékra Boda Gábor edzőnek, s mivel a harmadik felvonásban újra szebbik arcát mutatta a csapat, az utolsó negyed már nem sok izgalmat tartogatott. A támadójátékra nem lehetett panasz, a közelmúlt gyakorlásainak eredményeként jól ültek a dobások is, így a záró etap előtt ismét magabiztosan, 70-51-re vezettek a mieink. A negyediknegyedet ugyan egy ponttal megnyerte a házigazda, ám a dunaújvárosiak így is sima, 93-75-ös sikernek örülhettek, így tartják kilencedik helyüket a tizennyolc csapatos mezőnyben.

Gödöllő SK – Dunaújvárosi Sárkányok 75-93 (12-25, 23-16, 16-29, 24-23)

Dunaújvárosi Sárkányok: Bozsik 15/15, Csépányi 29/12, Matucza 22, Benkovics, Bak 16. Cserék: Katona 11, Nagy. Edző: Boda Gábor.

A rovat további hírei: Sport

Élő sporttörténelem az Intercisa Múzeumban

Élő sporttörténelem az Intercisa Múzeumban

2025. ápr. 23.

A város dicsőséges sportmúltjáról szervez új sorozatot az intézmény – az első előadáson a motorcsónak-versenyzés lesz a téma, mindenkit várnak a múzeumban csütörtökön délután.

DSTV: támogatás Livinek

DSTV: támogatás Livinek

2025. ápr. 23.

Remekül sikerült a Dóczi Zsuzsához köthető jótékonysági sportesemény. Az edző múlthéten adta át az 5. Kihívás napon összegyűlt támogatást Balog Livinek és családjának. Hangkép.

Nem hibázott a DFC

Nem hibázott a DFC

2025. ápr. 23.

A Soproni Egyetem elleni magabiztos győzelemmel tartotta meg második helyét a tabellán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.

Így lett szebb az ünnep

Így lett szebb az ünnep

2025. ápr. 22.

Hetedszer vendégelte meg a Hajléktalan Ellátó Centrum Kandó Kálmány téri intézményének lakóit a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja húsvét alkalmából.

Mr. Tus Dunaújvárosban járt

Mr. Tus Dunaújvárosban járt

2025. ápr. 22.

Remek hangulatban tekinthetett vissza barátaival, egykori versenytársaival a Dunaújvárosban és a magyar birkózásban szerzett emlékeire Hegedűs Csaba, olimpiai, világ-és Európa-bajnok birkózó a Gurics György Birkózó Centrumban.

Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmes a magyar válogatott

2025. ápr. 21.

A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett a világkupa Csengtuban rendezett szuperdöntőjében: Cseh Sándor együttese a vasárnapi fináléban 13-9-re kapott ki a görög csapattól.

Két Mayer-érem Dohában

Két Mayer-érem Dohában

2025. ápr. 20.

Ugrásban a harmadik, gerendán az első helyen végzett Mayer Gréta a tornászok dohai világkupáján.