Újabb négypontos hétvége

spigott - 2017. március 7. 8:00

A DKKA juniorjai közel egy félidőn át szenvedtek, de az ifikhez hasonlóan végül ők is sima győzelmet arattak a Csurgó elleni NB I/B-s bajnoki összecsapáson.

Nem sokat pihenhettek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia utánpótlás együttesei a szombati, Fehérvár KC elleni győzelmek után, ugyanis vasárnap már az NB I/B-s pontvadászatban várt feladat a DKKA ifjúsági és junior együtteseire. A másodosztályú bajnokság junior és felnőtt mezőnyében ezúttal a Csurgó csapatait látták vendégül fiataljaink, akik mindkét összecsapás előtt egyértelmű esélyesnek számítottak. A juniorok között szereplő ifjúságiak nem bíztak semmit sem a véletlenre, hiszen már az első félidő végén 20-11-re vezettek a csurgói fiatalok ellen, ráadásul tetemes előnyük tudatában sem engedtek ki, s előnyüket megduplázva arattak nagyon sima, 40-21-es győzelmet, amivel feljöttek a bajnoki tabella ötödik helyére.

Junior együttesünk is toronymagas favoritként várta a sereghajtó elleni összecsapást, ám az első félidőben nagyon sok hibával játszottak a DKKA játékosai, így a lelkes vendégek egészen az első félidő véghajrájáig tartani tudták a mieinket. A játékrész utolsó perceire szerencsére összekapta magát együttesünk, s a szünetre már 20-15-ös vezetéssel vonulhatott, majd a fordulás után végleg leszakította magáról ellenfelét, s végül 43-30-as győzelemnek örülhetett. Juniorjaink az ifikhez hasonlóan az ötödik helye állnak az NB I/B-s mezőnyben, s mivel hátrányuk mindössze kettő, illetve három pont a Mohács és a NEKA mögött, a hátralévő kilenc fordulóban minden esélyük megvan arra, hogy előrébb lépjenek a táblázaton.

(20-15)

Az NB I/B-s junior bajnokság állása: 1. Vasas 34 pont, 2. Győr 29 pont, 3. NEKA 27 pont, 4. Kozármisleny 25 pont, 5. DKKA 20 pont, 6. Szombathely 20 pont, 7. Gárdony-Pázmánd 19 pont, 8. Szentendre 16 pont, 9. Mohács 11 pont, 10. Szekszárd 10 pont, 11. Rinyamenti 10 pont, 12. Marcali 9 pont, 13. Csurgó 6 pont, 14. Haladás VSE 1 pont.

Az NB I/B-s felnőtt bajnokság állása: 1. Vasas 30 pont, 2. Szombathely 28 pont, 3. NEKA 25 pont, 4. Mohács 24 pont, 5. DKKA 22 pont, 6. Gárdony-Pázmánd 18 pont, 7. Szekszárd 16 pont, 8. Győr 16 pont, 9. Szentendre 13 pont, 10. Kozármisleny 12 pont, 11. Rinyamenti 12 pont, 12. Haladás  VSE 10 pont, 13. Marcali 10 pont, 14. Csurgó 2 pont.