Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 03. Buda, Richárd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Slihoczki Ádám Európa-bajnok!

Sport
Dunaferr SE
Dunaújváros
kenu
Slihoczki Ádám

facebook megosztás

spigott - 2017. jún. 24., 10:43

Parádés versenyzéssel nyerte meg kenu kettesek 1000 méteres fináléját Slihoczki Ádám és Szőke Attila a belgrádi Ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon.

Az előfutamok után ma már döntőben szurkolhattunk a dunaújvárosi Slihoczki Ádámnak a Belgrádban zajló Ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon, ahol a Lágymányosi Spari versenyzőjével, Szőke Attilával párban az ifjúsági kenu kettesek 1000 méteres fináléjában térdelt hajóba. A magyar kettős bizakodva várta a rajtot, hiszen az előfutamukat könnyedén megnyerve jutottak be a fináléba, ám ott már nagyon kemény ellenfelek, a tavalyi Európa-bajnok fehérorosz, illetve a világbajnok orosz párossal is fel kellett venniük a versenyt. Ádámék a négyes pályára kaptak besorolást, s ahogy várható volt, a futam elején még együtt haladt a mezőny, ám ahogy teltek a méterek, úgy húzott el vetélytársaitól a magyar páros, mely esélyt sem adott ellenfeleinek, s végül a második előtt másfél hajónyi előnnyel szerezte meg a szám Európa-bajnoki címét. Slihoczki Ádámék számára azonban ezzel még nem ért véget a kontinensviadal, ugyanis vasárnap délelőtt még vár rájuk az 500-as finálé, ahol – a mai formát látva – komoly esélyük lesz második aranyérmük megszerzésére is.

Kép: mkksz-archív

Érthetően elégedett volt mai versenyükkel Slihoczki Ádám is, akit ezzel együtt alaposan meglepett, hogy ilyen fölénnyel tudták megnyerni a finálét.
- Jó pályát mentünk, taktikusan fel volt építve, s ugyan egy-egy hullám azért útban volt, ezeken jól át tudtunk menni. Nem koncentráltunk másra, csak saját magunkra, azt csináltuk, amit kellett, s ez elég is lett a sikerhez. Ezzel együtt meglepett, hogy ilyen nagy fölénnyel nyertünk, sokkal szorosabb csatára számítottam, de természetesen nem bánom, nagyon boldog vagyok, hogy így el tudtunk lépni a többiektől. Bizakodva várjuk a vasárnapi 500-as döntőt is, ahol rendre jól szoktunk szerepelni, s bár helyezést egyelőre még nem akarok mondani, de jó érzéseim vannak a holnapi futam előtt is.

Ifjúsági és U23-as Európa-bajnokság

C2 1000 méter: 1. Slihoczki Ádám, Szőke Attila 03:38.180, 2. Aliaksandr Hatalski, Dzianis Patapenka (BLR) 03:41.264, 3. Sergei Nemov, Kirill Romanov (RUS) 03:42.484.

A rovat további hírei: Sport

A felnőtteknél a Mosonmagyaróvár örülhetett

2026. ápr. 03.

Sportszerű játékot és a házigazda magabiztos sikerét hozta a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia mosonmagyaróvári fellépése az NB I-es pontvadászat csütörtöki játéknapján.

DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

2026. ápr. 02.

Hétvégén a szokásosnál is többen voltak a Fabó Éva Sportuszodában. A szó szoros értelmében zsúfolásig megtelt a létesítmény, ugyanis Dunaújvárosban rendezték meg a Búvársuli Kupa küzdelmeit – 11 magyar és 1 külföldi egyesület közel 200 versenyzője ugrott medencébe. Hangkép.

Hiába hajráztak nagyot a serdülők

2026. ápr. 02.

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia serdülői remek hajrájuk ellenére pont nélkül maradtak, az ifik viszont simán nyertek a Mosonmagyaróvár elleni korosztályos bajnokin.

Volt tartásuk, de ezért most nem járt pont

2026. ápr. 02.

Három szoros játszmában szenvedett vereséget Szolnokon a DKSE röplabda csapata az alsóházi rájátszás harmadik fordulójában.

Fájó búcsú az érmes álmoktól

2026. ápr. 01.

Nagyon rosszul kezdett, majd a folytatásban is sokat hibázott, így hét góllal kikapott a bajnoki negyeddöntő utolsó, egri mérkőzésén a DFVE női vízilabda csapata.

Bajnoki címek az erős mezőnyben

2026. ápr. 01.

Jól szerepeltek a dunaújvárosi versenyzők a súlyemelők Tatabányán megrendezett Masters Országos Bajnokságán.

DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

2026. ápr. 01.

A húsvét jegyében várta különleges program a Vasvári Pál Általános Iskola növendékeit. Előző hét pénteken nyuszifutás volt – bár az időjárás a tornaterembe "kényszerítette" a gyerekeket és a pedagógusokat, a hangulatra nem lehetett panasz. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A felnőtteknél a Mosonmagyaróvár örülhetett

  2. DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

  3. Újabb parkolók szabadultak fel a városban

  4. DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

  5. Közös fellépés az esti randalírozás ellen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

Embedded thumbnail for DSTV: a Zsenikuckó kínálata

DSTV: a Zsenikuckó kínálata

Top hírek

  1. Közös fellépés az esti randalírozás ellen

  2. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  3. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

  4. "Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

  5. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 13. szám - 2026.04.02.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő