Egyéni csúcsokat döntöttek a Dunaferr SE úszói

Szárszó Lajos - 2017. július 11. 18:00

A Dunaferr SE úszói eddigi legjobb időeredményeiket felülmúlva, bravúrosan szerepeltek a kecskeméti gyermek országos úszó bajnokságon.

Kovács József és Szabó Gergő edzők tanítványai remek hetet zártak, hiszen a kecskeméti gyermek országos úszó bajnokságon négy alkalommal is a dobogóra állhattak. Kállai Botond kétszer is a dobogó második fokára állhatott fel, míg a Dunaferr SE Farkas Botond, Dort Máté, Szlobodnyik Dávid, Kállai Botond összeállítású négyese a 4x200-as gyors és a 4x400-as vegyes váltókban a harmadik helyen végzett. Teljesítményükre méltán büszke Bene Vera szakosztályvezető.

- Nagyon büszke vagyok úszóinkra, hiszen egyéniben és váltóban egyaránt sikerült hoznunk azokat a teljesítményeket, melyeket helyezésekben és érmekben jelentve elvárnak tőlünk. Egyéniben Kállai Botond a hosszú távon gyorsúszásban emelkedett ki teljesítményével, hiszen 400 és 1500 méteren ezüstérmet szerzett, majd ő is tagja volt a két érmet szerző váltónak. Szlobodnyik Dávid nagyszerű teljesítményt nyújtva 100 pillangón jutott döntőbe, ahol az ötödik helyet szerezte meg.

Kép. DO-archív

Mindkét váltónk bronzérmes lett, mely eredményre azért számítottunk, de ebben az erős mezőnyben soha nem mehetünk biztosra. Már a reggeli selejtezőben is látható volt, hogy a fiúk nagyon akarják a sikert, hiszen ott is jó időt úszva kerültek a legjobb nyolc váltó közé. A két bronzérem azonban nem csupán azért kiváló eredmény, mert több nagy nevű egyesület úszói előtt értek célba, hanem azért is, mert a fiúk közben több egyéni csúcsot döntöttek meg. Ebből jól látszik, hogy milyen nagyszerű csapatot alkottak, hiszen egymásért is küzdöttek a siker érdekében. Ezt az bizonyítja a legjobban, hogy a fiúk között volt olyan, aki váltóban jobb időt úszott, mind az egyéni versenyszámában.

Mint azt a szakosztályvezető elmondta - még mielőtt a világbajnokságon résztvevőknek szurkolnának - van még két versenyük, nevezetesen az Országos Cápa Bajnokság, majd Dunaújvárosban a közép régió verseny, ahol mindenképpen szép eredményeket szeretnének elérni.

A rovat további hírei: Sport

Dunaújvárosi ezüst a kontinensviadalon

Dunaújvárosi ezüst a kontinensviadalon

2025. jún. 10.

A DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára a szekszárdi Jámbor Lottival szerzett ezüstérmet a portugáliai Maraton Európa-bajnokság tizenkilenc kilométeres számában.

Előnyben a DFC

Előnyben a DFC

2025. jún. 09.

Hátrányból fordítva aratott 2-1-es győzelmet az ISA Haladás elleni osztályozó első felvonásán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

2025. jún. 08.

Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

2025. jún. 08.

Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.

A harmadosztályért küzd a DFC

A harmadosztályért küzd a DFC

2025. jún. 07.

Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.

Távozik a DKKA vezetőedzője

Távozik a DKKA vezetőedzője

2025. jún. 07.

Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.

Újra örömmel versenyeztek

Újra örömmel versenyeztek

2025. jún. 06.

Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.