Slihoczki Ádám világbajnok!
Szenzációs versenyzéssel szerezte meg a kenu kettesek 1000 méteres számának aranyérmét Slihoczki Ádám és Szőke Attila párosa a romániai ifjúsági és U23-as világbajnokságon.
Romániában, Pitestiben rendezik meg csütörtöktől vasárnapig az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságot, melyen két dunaújvárosi kiválóságért, Hajdu Jonatánért és Slihoczki Ádámért is szoríthatnak a sportág szerelmesei. A Dunaferr SE versenyzői közül Hajdu Jonatán a kenu egyesek 200 méteres számában volt érdekelt ma este, s ahogy az várható is volt, magabiztos versenyzéssel, előfutamát simán megnyerve jutott be a szám holnapi fináléjába, így vasárnap két számban is érdekelt lesz, mert a győri Khaut Kristóffal párban a kenu kettesek 500 méteres döntőjében is megméreti magát.
Az ifjúságiak mezőnyében induló Slihoiczki Ádám a júniusban szerzett Európa-bajnoki cím után egyértelműen abban bízott, hogy a világbajnokságon is éremig jut az újpesti Szőke Attilával, s mivel a középfutamból a legjobb eredménnyel jutottak tovább, erre minden esélyük meg is volt a kenu kettesek 1000 méteres döntőjében. A magyar páros nem a legerősebben kezdett a versenyen, kétszáz méterrel a cél előtt a negyedik helyen haladtak fiataljaink, ám a hajrát nagyon megnyomták, s végül két másodperccel megelőzve a kubaiak kettősét, a világbajnokságon is aranyérmet szereztek.
A Dunaferr SE kenusa érthetően boldog volt a döntő után, s mint azt érdeklődésünkre elárulta, a nagy ellenszél sem tudta megakadályozni őket a sikerben.
képek forrása: mkksz.hu
- Zseniális verseny volt, nagyon tetszett ez a pálya, talán még sose mentünk ilyen jót. Elég erős szembeszél volt, ilyenben még nem is versenyeztem, így a döntő előtt egy kicsit változtatnunk kellett a taktikánkon. Végül úgy építettük fel a távot, hogy a kemény rajt után felveszünk egy erős utazót, azért persze úgy, hogy a végéig maradjon erőnk, s az utolsó kétszázat megnyomjuk, ahogy a csövön kifér. Ez maximálisan bevált, s az utolsó kétszázon sikerült is megnyernünk a világbajnokságot, aminek természetesen rendkívül örülünk. Holnap azonban újabb döntő vár ránk a kenu négyesek 500 méteres számában, itt is az első hely a célunk, jó formában vagyunk, minden esélyünk meg is van az első helyre, s mindent el is fogunk követni az aranyéremért.
A rovat további hírei: Sport
Közös mozgás a jótékonyság jegyében
2025. ápr. 09.
Számtalan meglepetéssel, neves előadókkal rendezik meg a Kihívás Napját a Móricz iskolában április 12-én, s a várhatóan remek hangulatú viadalon a Livi Lépteiért Alapítványt támogathatják a résztvevők.
Fontos bravúr idegenben
2025. ápr. 09.
Remekül játszva, a véghajrát is jól bírva aratott kétgólos győzelmet a második helyezett Csepel otthonában a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokságban.
Remek hajrá a fináléban
2025. ápr. 09.
A döntőben hétpontos hátrányból fordítva szerzett első helyezést az U15-ös kötöttfogású birkózók második válogató versenyén a DKSE tehetsége, Parádi László.
Bajnok a Pentele ASE!
2025. ápr. 08.
A nagy rivális Nagykanizsa 13-5-ös legyőzésével biztosította be az NB II-es pontvadászat bajnoki címét a Pentele ASE első számú csapata, mely így jövőre ismét az NB I-ben szerepelhet.
Felemás hétvége a medencében
2025. ápr. 08.
A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.
Féltucat DFC-gól Pápán
2025. ápr. 08.
Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Közel volt a dobogó
2025. ápr. 07.
Kevéssel maradt le a harmadik helyről Sztankó Zina Inka és Tóth-Pál Rebeka kettőse a tollaslabdázók országos diákolimpiai döntőjének leány páros versenyszámában.