Tucatnyi érem Sukoróról

spigott - 2017. július 25. 8:00

Három arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárták a Gyermek, Kölyök és Serdülő Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékverseny küzdelmeit a Dunaferr SE kajak-kenusai.

Vasárnap ért véget Sukorón a kajak-kenusok 10-16 éves korosztálya részére megrendezett Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékverseny. A Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának versenyzői mind a négy napon derekasan helytálltak, sem a kánikula, sem a szombat délelőtti zápor és zivatar nem zökkentette ki őket és három bajnoki címmel, négy ezüstéremmel, öt bronzéremmel, valamint számos értékes helyezéssel zárták a nyári szezont.

Magyar Bajnok lett Kollár Kristóf a paksi Hodován Dáviddal C-2 500 méteren, Kovács Bendegúz MK-1 U12 2000 méteren, valamint Máthé Dominik K-1 U15-U16 2000 méteren. Ezüstérmet szerzett Boldis Csenge K-1 U15 1000 méteren, Pető Ákos C-1 U16 500 méteren, Kollár Kristóf C-1 U16 4000 méteren, valamint a Sitkei Noel - Kovács Áron - Tunyogi Ádám összetételű kölyök kenus váltó.
A dobogó harmadik fokára állhatott fel Boldis Csenge a 200-2000 méteres összetett számot követően, valamint párosban a győri Sümegi Mirjammal K-2 U15 500 méteren, Decsi Márk a 200-2000 méteres összetett számban, Kollár Kristóf a kenu egyesek 1000 méteres számában, valamint Katona Benedek, a legfiatalabb Dunaferres résztvevője az OB-nak az U11-es kajakos fiúk 2000 méteres ezüstfutamában.

Kovács Bendegúz a dobogó tetején! (Kép: Dunaferr SE)

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség szabályai szerint az egyéni és páros futamokban az 1-6. helyezettek részesülnek éremben, így bronzéremnek örülhetett még Vicsik János, Székely Dorka Alíz, Pető Ákos, Boldis Csenge és Éberhardt Richárd is, joggal lehetett tehát büszke tanítványaira a Weixl Mónika, Molnár Gergely, Bedecs Ferenc összeállítású edzői csapat.

A Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya versenyzőinek eredményei
A hosszútávú versenyeknél zárójelben az indult egységek száma

C-2 férfi serdülő U16 500 méter - 1. Kollár Kristóf – Hodován Dávid (ASE)
MK-1 férfi gyermek U12 2000 méter (32) - 1. Kovács Bendegúz
K-1 férfi serdülő U15-U16 2000 méter (13) - 1. Máthé Dominik
C-1 férfi serdülő U16 500 méter - 2. Pető Ákos Zsolt
K-1 női serdülő U15 1000 méter - 2. Boldis Csenge
C-1 férfi serdülő U16 4000 méter (17) - 2. Kollár Kristóf

K-2 női serdülő U15 500 méter - 3. Boldis Csenge – Sümegi Mirjam (Győr)
C-1 férfi serdülő U16 1000 méter - 3. Kollár Kristóf
K-1 női serdülő U15 200-2000 méter - 3. Boldis Csenge
K-1 férfi serdülő U15 200-2000 méter     - 3. Decsi Márk
MK-1 férfi gyermek U11 2000 méter II. döntő (14) - 3. Katona Benedek
C-1 férfi serdülő U16 200 méter - 4. Pető Ákos Zsolt

K-2 női serdülő U16 500 méter - 4. Székely Dorka Alíz – Szilágyi Dóra (VVSI)

C-1 férfi serdülő U16 1000 méter - 8. Vicsik János
K-4 férfi kölyök U13-U14 1000 méter - 8. Gáspár Levente – Éberhardt Richárd – Koós Marcell – Rónai Márton

2024. ápr. 25.

Nagyjából fél évvel ezelőtt forgattunk utoljára a Főnix Lövész SE alakulatánál – azóta is sikert sikerre halmoztak, és nagyon sok versenyen vettek részt a tagok. Ráadásul azóta újra birtokba vehették a lőteret is, amely jelentős segítség az egyesület számára – örömteli hírekről számolt be Vinczellér Imre. Hangkép.

Jól hajráztak az akadémisták

A Szolnok és a Miskolc ellen sem veszítettek szettet a DSE Röplabda Akadémia fiataljai a bajnoki középszakasz utolsó előtti fordulójában.

Hátrányban a DFVE

Védekezésben nem ment női vízilabdázóinknak a Ferencváros ellen, így a zöld-fehérek kerültek előnybe a bajnoki döntőért vívott párharc első felvonásán a fővárosban.

Nagyot csatáztak a Dragon Steel SE sárkányhajósai

2024. ápr. 24.

Pozitív élményekkel és egy értékes hetedik helyezéssel tért haza a dunaújvárosi Dragon Steel SE a 13. Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokságról.

Újra élen a Karmacsi

A listavezető elleni győzelemmel feledtette korábbi botlását a Karmacsi Autó FC együttese a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar Csoportjában.

Már a döntőért küzd a DFVE

A Ferencváros otthonában kezdi meg a két nyert mérkőzésig tartó bajnoki elődöntőt a DFVE női vízilabda csapata ma este nyolc órától.

Somogyi Balázs lett az Acélbikák vezetőedzője

2024. ápr. 23.

A helyi nevelésű szakember munkáját Revák Zolták és Hetler Ádám segítik másodedzőként, míg a kapusok szakmai munkájáért Pinczés Bendegúz felel a DAB hokisainál a 2024/2025-ös szezonban.