Hajdu Jonatán sikere a Kanal Sprinten

2017. szeptember 12. (kedd) 9:00 - doszerk

Remek versenyzéssel szerezte meg a potsdami Kanal Sprint elnevezésű viadal első helyét a Dunaferr SE olimpikon kenusa, Hajdu Jonatán.

A felnőtt magyar bajnokság után újabb feladat várt Hajdu Jonatánra, aki ezúttal is meghívást kapott a németek hagyományos csatnornasprint versenyére, a potsdami Kanal Sprintre, mely a szezon végén remek versenyzési lehetőség a sportág leggyorsabb és legnépszerűbb kajak-kenusai részére, s nem utolsósorban kiváló szórakozási lehetőség a viadalt megtekintő városlakók és turisták számára. A potsdami viadalon rendhagyó módon 150 méteres távot kell teljesítenie a versenyzőknek a várost átszelő csatornán, melyből egy lezárt "medencét" készítenek a szervezők a megméretésre, s résztvevők egyenes kieséses rendszerben mérték össze egymással erejüket.

Kép forrása: kcpotsdam.de

A Dunaferr SE kenusa remekül vette az akadályokat a keskeny pályán, s egészen a döntőig jutott, ahol a németek háromszoros olimpiai bajnok kenusával, Sebastian Brendellel nézett farkasszemet, de a rövidebb táv Jonatán számára kedvezett, aki 150-en még inkább kamatoztatni tudta gyorsaságát, így idén ő lett a potsdami Kanal Sprint győztese a kenusok között, amiért természetesen jár az őszinte gratuláció.

Klujber Katrin is a jövő klasszisai között

2017. szeptember 26. (kedd)

Az Európai Kézilabda Szövetség a sportág legtehetségesebbjei között tartja számon a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia jobbszélsőjét, Klujber Katrint is.

Simán nyertek a favoritok

A Karmacsi hozta a papírformát, a Dunaferr Vasas viszont rangadót nyert a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának hétfő esti fordulójában.

Kovács Zsófia a felemáskorlát ásza

A Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes tornásza, Kovács Zsófia felemáskorláton szériagyőztes lett a tornászok világkupa-sorozatában.

Hibátlan juniorok

A megyei rivális elleni szoros győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét a Gorillaz Juniors amerikai focicsapata az U19-es bajnokság küzdelmeiben.

Fájó vereség az Erste Ligában

2017. szeptember 25. (hétfő)

Kegyetlenül kihasználta a gyenge napot kifogó dunaújvárosi védők hibáit a Csíkszereda, mely megérdemelten gyűjtötte be a bajnoki pontokat.

"Nem félünk senkitől!"

Az elmúlt években sikert sikerre halmozó csapat magja együtt maradt, így a 2017/2018-as bajnoki szezonban is az érmekért szeretne küzdeni a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata az NB I-es bajnokságban.

Felemás eredmények az utánpótlásánál

Az Országos Serdülő Bajnokságban és a Kiemelt Erima Bajnokságban is egy vereséggel, valamint egy győzelemmel kezdtek a DKKA U13-as kézilabdázói.