Sima győzelem a Pénzügyőr ellen
Remek játékkal aratott 35-25-ös sikert a Pénzügyőr elleni hazai bajnoki mérkőzésen a DAC NB II-es férfi kézilabda csapata.
Hazai környezetben, a Dunaújvárosi Sportcsarnokban látta vendégül a Pénzügyőr gárdáját szombaton a DAC férfi kézilabda csapata az NB II-es pontvadászat ötödik fordulójában. A mieink célja természetesen a győzelem volt, ám mivel a két együttest mindössze kettő pont választotta el egymástól a tabellán, érdekes, izgalmas meccsre számíthattak a lelkes hazai drukkerek. Az izgalmak azonban ezúttal elmaradtak, s ez nagyrészt a kiváló formát mutató dunaújvárosi csapat érdeme volt, mely már a kezdésnél igyekezett tudatosítani ellenfelével, hogy sok jóra ezúttal ne számítson.
A gólgyártást Reichert Zoltán és Csermák Martin kezdte meg a támadásait bátran befejező, míg védekezésben stabil lábakon álló hazaiaknál, így a fővárosiaknak már a 9. percben muszáj volt időt kérniük (6-2).
A rövid pauza miatt sem veszített azonban lendületéből a DAC, mely továbbra is irányította a meccset, s a 15. percben már másodszor kellett magához hívnia tanítványait a Pénzügyőr szakvezetőjének (11-4). Ekkor jött egy kisebb hullámvölgy a mieink játékában, támadásban és védekezésben is megakadt a gépezet, ám a játékrész hajrájára rendezte sorait a Csermák-csapat, s magabiztos, 20-14-es előnnyel vonulhatott a félidei pihenőre.
A térfélcserét követően újra jól kezdtek a dunaújvárosiak, akik Takács, Reichert, Borsos Roland és Borsos Martin találataival szakították le végleg ellenfelüket, s a 41. perctől már csak az lehetett kérdéses, hogy milyen arányban nyeri a mérkőzést együttesünk (28-17). A folytatásban becsúsztak azért kisebb hibák, ám így is könnyedén növelte előnyét a DAC, s ugyan tizenhárom gólos vezetésnél érthetően csökkent a figyelem, a mieink végül nagyon sima, 35-25-ös győzelemmel örvendeztették meg az értük szorítókat, így öt mérkőzést követően négy győzelemmel és egy vereséggel állnak az NB II Déli Csoportjának második helyén.
Csermák Gábor: - Maximálisan teljesítették a srácok, amit a mérkőzés előtt kértem tőlük. Felvállalták a helyzeteket, s a stabil védekezésből indulva a támadásaink is jól sültek ma el. Megvolt a jó kapusteljesítményünk is, minden fronton jól játszottunk, így teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.
DAC – Pénzügyőr SE 35-25 (20-14)
A DAC gólszerzői: Reichert Zoltán 10, Borsos Roland 5, Domak Dániel 5, Borsos Martin 5, Csermák Martin 4, Takács Ádám 3, Szili Dániel 1, Csermák Gábor 1, Ulicska Milán 1.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: Katona Réka Sára a vb-re készül
2025. aug. 28.
Parádésan szerepelt az idei szezonban a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára. A fiatal dunaújvárosi versenyző a Magyar Kupában, a bajnokságon és a vidék bajnokságon is kiválóan szerepelt, s emellett a júniusi Európa-bajnokságról is ezüstéremmel térhetett haza. Remek eredményeinek, kitartó munkájának köszönhetően ott lesz a szeptemberi maraton világbajnokságon is, ahol a szekszárdi Jámbor Lottival párban áll rajthoz. Hangkép.
Győzelem emberhátrányban
2025. aug. 28.
Újra játszott a tűzzel, de nem égette meg magát és végül győztesen hagyta el a pályát a PTE-PEAC elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata szerdán este.
Világbajnoknak járó köszöntés a csónakházban
2025. aug. 27.
A DKSE és a kajak-kenu szakosztály vezetése és versenyzői mellett városunk közvetlen vezetése is köszöntötte a Milánóból világbajnoki címmel hazatért Hajdu Jonatánt.
Visszatérnének a győzelem útjára
2025. aug. 27.
A tabellán tizenharmadik PTE-PEAC elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB III Dél-Nyugati csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma este hat órától.
DSTV: megmérették magukat a fiatalok is
2025. aug. 26.
Hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a tragikusan fiatalon elhunyt Horváth Nikolettről elnevezett emléktornát a Dunaújvárosi Sportcsarnokban még augusztus 16-án és 17-én. A torna eredményesen zárult a kézilabdázóink számára – egy első, egy második, és egy harmadik helynek örülhettünk. Hangkép.
Tehetséges kapust igazolt a DAB
2025. aug. 26.
A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.
Könnyed továbbjutás a kupában
2025. aug. 26.
Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.