Ebben több volt!

spigott - 2017. november 4. 20:10

Becsülettel küzdött, de rengeteg ziccert kihagyott, így nem volt esélye a pontszerzésre az Érd elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának. György László tanítványai saját dolgukat nehezítették meg a mai meccsen is, s ez egy ilyen szintű ellenféllel szemben már nem fér bele.

A Siófok és a Győr elleni csatákat követően újabb nagyon nehéz mérkőzés várt ma a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére, mely este hat órától a dobogó második helyén álló Érd csapatát fogadta a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. a találkozó esélyesének nem feltétlenül a mieink számítottak, ám György László vezetőedző abban bízott a kezdés előtt, hogy tanítványai fel tudják venni a versenyt a remek erőkből álló vendégekkel, s hatvan percen keresztül koncentrált, fegyelmezett játékkal képesek lesznek a bravúrra.
A mérkőzés eleje azonban meglehetősen ijesztően alakult együttesünk számára, ugyanis a vendégek pillanatok alatt szereztek két gólt, s bár az 5. percben megtört a hazai gólcsend, erre újabb két találattal válaszoltak az érdiek, így György Lászlónak már a 7. percben magához kellett hívnia játékosait (1-4). A rövid pauzát követően szerencsére hibáztak az érdiek is, így Klujber és Molnár szemfüles találataival sikerült feljönni egyre, ám Szalai kiállítása alatt Krpez és Bulatovic volt eredményes, s újra meglépett hárommal a vendégcsapat (3-6).

Ekkor szerencsére összeállt a Kohász védekezése, Tomasevics is fogott két-három labdát, s bár Kovás Anna kihagyott hetese miatt azért bosszankodhattunk, a 13. percben Micijevic előbb egalizált, majd a félidő derekán már a vezetést is megszerezte együttesünknek (7-6). Erre ugyan még volt válasza Szabó Edina tanítványainak, Kovács második gólja és Tomasevics üres kapura elért találata után az érdiek is időt kértek, mert a mieink látványosan lendületbe jöttek, s muszáj volt erre reagálniuk (9-7). A fordulópontot azonban nem a vendégek feljavuló játéka jelentette, hanem az, hogy 11-9-es hazai vezetésnél sorozatban három ajtó-ablak ziccert is kihagytak a mieink, s ez egy ilyen csapat ellen egyszerűen nem fér bele. Most sem fért, mert az Érd játékosai nem tették meg ugyanezt a szívességet a túloldalon, s egy 0-4-es rohammal nemcsak egalizáltak, hanem két góllal meg is léptek a Kohásztól. A félidő utolsó perceiben felváltva szerezték találataikat a csapatok, így a szünetre 14-16-os hátránnyal vonulhatott együttesünk.

A térfélcsere után elsősorban koncentrációban kellett volna feljavulnia a mieinknek ahhoz, hogy legyen esélyük a pontszerzésre, ám pont ebben estek vissza még inkább játékosaink, s ez ma sajnos végzetesnek bizonyult. A félidőt ugyanis ismét a vendégek kezdték jobban, köszönhetően az újabb elpuskázott hazai ziccereknek, kihagyott hetesnek, s eladott labdáknak, így a 40. percben már kényelmes, ötgólos vezetésről irányíthatta a meccset az érdi alakulat (17-22). Különösen fájó volt az, hogy miközben a Kohásznak minden gólért nagyon keményen meg kellett dolgoznia, a vendégek a középkezdést követően sorozatban rohantak át a mieinken, rendkívül könnyű gólokkal tartva magabiztos előnyüket (18-24). hiába kért időt harmadszor is György László, s hibák száma nem csökkent, így az 50. percben sajnos már csak az érdi győzelem mértéke lehetett a kérdéses (20-27).

A hajrá előtt már nyolccal is vezetett a vendégcsapat, s bár az utolsó perceket 4-0-ra megnyerte a Kohász, ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég, a pontszerzéshez nem, így a hazai hibákat, fegyelmezetlenségeket maximálisan kihasználó vendégek mindent összevetve megérdemelt, 30-26-os sikerrel álltak a bajnokság élére, míg a Kohász hét fordulót követően a hatodik helyen áll a tabellán.

György László: - Lehet, hogy küzdöttünk, de ez nem sokat ér akkor, ha ennyire fegyelmezetlenül játszunk. Nem koncentráltunk a ziccerek kihasználásánál, a visszarendeződésnél, sorozatban adtuk el a labdákat az üres kapus helyzetekben, csak saját magunknak köszönhetjük ezt az eredményt, amit azért sajnálok nagyon, mert ebben a meccsben lényegesen több is lehetett volna.

DKKA - Érd 26-30 (14-16)

DKKA: Tomasevics 1 – Klujber 2, Kovács A. 2, Cifra, Micijevic 6, Szalai 5, Molnár B. 3. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi 1, Bouti 1, Nick, Monori, Grosch, Szekerczés 5, Takács D., Kazai. Vezetőedző: György László.

Érd: Foggea – Krpezs-Slezák 4, Gonzalez 5, Bulatovics 2, Kisfaludy 2, Klivinyi 7, Lassource. Csere: Janurik (kapus), Signate 3, Tóth G. 3, Gávai 2, Roberts 2, Kiss N., Szabó L. Vezetőedző: Szabó Edina.

DKKA - Érd 26-30

DKKA - Érd 26-30 - fotó: Sándor Judit