Kétgólos magyar vereség az olimpiai bajnoktól
A magyar női kézilabda-válogatott két góllal, 35-33-ra kikapott az olimpiai bajnok orosz csapattól a norvégiai Möbelringen Kupa csütörtöki, első napján.
A találkozót nem kezdte jól a magyar együttes. Rasmussennek már a tizedik percben időt kellett kérnie, mivel már nyolc kapott gólnál járt csapata. A dán szakember instrukciói valamelyest hatottak, Görbicz Anitáék hátul keményebben játszottak, gyorsan feljöttek egy gólra. A félidő végéig sajátos fogócskát játszott a két csapat: az oroszok ugyanis rendre megléptek három góllal, majd a magyarok egyre feljöttek. A nagyszünetre 17-18-nál vonultak le Kovacsics Anikóék. A második játékrészben nem sokat változott a meccs képe, a hatékony szélső játékkal és kiváló betörésekkel eredményesen dolgozó magyar válogatott kitartóan üldözte riválisát, ám az egyenlítés kapujában mindig hibázott, így riválisa végül két góllal legyőzte.
Möbelringen Kupa, 1. forduló:
Oroszország-Magyarország 35-33 (18-17)
-MTI-
A rovat további hírei: Sport
Remek hetet zárt a DAB utánpótlása
2025. feb. 23.
A DAB U21-es jégkorongozói egy kiemelt állami akadémiát búcsúztattak a Kupában, az U18-asok pedig a Győr elleni kettős sikerrel jutottak be a bajnokság legjobb négy csapata közé.
Jól hajrázott, rangadót nyert a DFVE
2025. feb. 22.
Izgalmas, nagy csatában aratott kétgólos győzelmet Egerben a DFVE női vízilabda csapata az OB I. szombat délutáni fordulójában.
Közel járt a bravúrhoz a DKSE
2025. feb. 22.
Bár volt esélye a pontszerzésre is, a végül négy szettben szenvedett vereséget a vendég Pénzügyőrtől a DKSE röplabda csapata az Extraliga pénteki fordulójában.
Ezúttal Egerben játszik rangadót a DFVE
2025. feb. 21.
A tabellán negyedik Eger otthonában ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában szombat délután négy órától.
Itthon folytatják az Extraliga küzdelmeit
2025. feb. 21.
A Pénzügyőr elleni hazai mérkőzésen lép pályára a DKSE felnőtt röplabda csapata az Extraliga újabb fordulójában pénteken este fél nyolctól.
DSTV: kiváló hangulatú dobálás
2025. feb. 20.
Szombaton ismét dartsversenyt rendezett a Dunaújvárosi Darts Club. Az MMK-ban összesen 45-en léptek táblához, hogy egy jó hangulatú viadal keretében mérjék össze tudásukat – az első helyezést a DDC versenyzője, Baranyai Norbert szerezte meg. Hangkép.
Biztosan hozták a kötelezőt
2025. feb. 20.
Kiütéses, tizenhét gólos győzelmet aratott tatabányai bajnokiján a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.