Nyolcaddöntős a magyar válogatott

2017. december 7. (csütörtök) 15:57 - doszerk

A magyar női kézilabda-válogatott 31-28-ra legyőzte Lengyelország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön Bietigheim-Bissingenben, ezzel biztosította helyét a nyolcaddöntőben.

A magyar játékosok ezúttal is statikusan támadtak felállt védőfallal szemben, de elszántabban, tudatosabban kézilabdáztak, mint a vb-n korábban, és a hibák mellett olyan leleményes, extra megoldásaik is voltak, amelyek eddig hiányoztak tőlük. A hatékony védekezésnek és kapusteljesítménynek, illetve az egyre pontosabb átlövéseknek köszönhetően a szünetben két góllal vezettek (13-11). Magyar védésekkel és gólokkal indult a második felvonás, és a védekezés stabilitása, illetve a támadások lendülete a folytatásra is megmaradt. A hajrában a lengyelek csökkentették a különbséget, de a magyar siker nem forgott veszélyben. Pénteken 18 órától Csehország csapatával szemben zárja a csoportkört a magyar együttes.

Kép forrása: keziszivetseg.hu

LENGYELORSZÁG-MAGYARORSZÁG 28-31 (11-13)

LENGYELORSZÁG: Placzek, Gawlik (kapusok), Achruk 6, Drabik 2, Górna, Grzyb 4 (1), Janiszewska 3, Kobylinska 4, Kozlowska, Kudlacz-Gloc 8 (1), Lisewska, Michalow, Roszak 1, Szarawaga, Urtnowska, Zawistowska, Zych. Szövetségi kapitány: Leszek Krowicki.

MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 5, Görbicz 5 (2), Háfra 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Kovács A., Kovacsics 8, Lukács 1, Mayer, Mészáros, Schatzl 4, Szekeres 1, Szöllősi-Zácsik 1, Szucsánszki. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.

-MTI-

Kézilabdával várták a tavaszt

2018. február 19. (hétfő)

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U10-es és U12-es csapata is megnyerte hétvégén megrendezett utánpótlás tornáját a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

Sárkányhajóval a jégen

Első helyen végzett az International Ice Dragonboat Series budapesti versenyének C-döntőjében a dunaújvárosi Dragon Steel SE csapata.

Hátrányból fordítottak az ifik

A DFVE serdülő vízilabdázói meglepő vereséget szenvedtek, az ifjúságiak viszont háromgólos hátrányból fordítva nyertek rangadót Tatabányán.

Remek dunaújvárosi eredmények a diákolimpián

Nyolc dunaújvárosi versenyző jutott tovább Seregélyesről a tollaslabdázók kiskunfélegyházi országos diákolimpiai fináléjába.

A lengyelek legyőzésével zárt a magyar jégkorong-válogatott

2018. február 18. (vasárnap)

A magyar jégkorong-válogatott 3-2-re legyőzte a világbajnoki rivális, házigazda lengyel csapatot a katowicei felkészülési torna vasárnapi zárónapján, így a második helyen zárt.

A Dunaferr nyerte az idegek harcát!

Négy szettes, a végletekig kiélezett csatában nyerte a Pécs elleni hazai rangadót a Dunaferr SE röplabda csapata.

Negyedik a gyerekcsapat

Nyolc együttes részvételével rendeztek OMB röplabda fordulót a Dózsa iskola tornatermében, ahol kiváló meccseket láthattak a sportág szerelmesei.