Nyolcaddöntős a magyar válogatott

2017. december 7. (csütörtök) 15:57 - doszerk

A magyar női kézilabda-válogatott 31-28-ra legyőzte Lengyelország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön Bietigheim-Bissingenben, ezzel biztosította helyét a nyolcaddöntőben.

A magyar játékosok ezúttal is statikusan támadtak felállt védőfallal szemben, de elszántabban, tudatosabban kézilabdáztak, mint a vb-n korábban, és a hibák mellett olyan leleményes, extra megoldásaik is voltak, amelyek eddig hiányoztak tőlük. A hatékony védekezésnek és kapusteljesítménynek, illetve az egyre pontosabb átlövéseknek köszönhetően a szünetben két góllal vezettek (13-11). Magyar védésekkel és gólokkal indult a második felvonás, és a védekezés stabilitása, illetve a támadások lendülete a folytatásra is megmaradt. A hajrában a lengyelek csökkentették a különbséget, de a magyar siker nem forgott veszélyben. Pénteken 18 órától Csehország csapatával szemben zárja a csoportkört a magyar együttes.

Kép forrása: keziszivetseg.hu

LENGYELORSZÁG-MAGYARORSZÁG 28-31 (11-13)

LENGYELORSZÁG: Placzek, Gawlik (kapusok), Achruk 6, Drabik 2, Górna, Grzyb 4 (1), Janiszewska 3, Kobylinska 4, Kozlowska, Kudlacz-Gloc 8 (1), Lisewska, Michalow, Roszak 1, Szarawaga, Urtnowska, Zawistowska, Zych. Szövetségi kapitány: Leszek Krowicki.

MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 5, Görbicz 5 (2), Háfra 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Kovács A., Kovacsics 8, Lukács 1, Mayer, Mészáros, Schatzl 4, Szekeres 1, Szöllősi-Zácsik 1, Szucsánszki. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.

-MTI-

Paksra látogat a DPASE

2018. május 25. (péntek)

A középmezőnyben helyezkedő Paks II. ellen lép pályára ma délután öt órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata az NB III Közép Csoportjában.

Légiós keret a felkészülésre

2018. május 24. (csütörtök)

Georges Leekens szövetségi kapitány megnevezte a Fehéroroszország és az Ausztrália ellen készülő magyar labdarúgó válogatott keret külföldön játszó tagjait.

Dunaújvárosi siker Orosházán

Mindegyik mérkőzését megnyerve szerezte meg az Orosházán megrendezett torna első helyét a DKKA U13-as kézilabda csapata.

Magyar bajnok a Spartan SE

Két aranyérem mellett két ezüsttel és egy bronzzal zárta a cheerleading magyar bajnokság küzdelmeit a dunaújvárosi Spartan Cheerleading SE.

A Főnix nyerte a Fejér Megyei Kupát

2018. május 23. (szerda)

Dunaújváros adott otthont a 2017-18-as Fejér Megyei Kupa négyes döntőjének, mely kiélezett párbajokat hozott.

Negyedik helyet ért a győzelem!

Óriási csatában aratott 30-27-es győzelmet a Fehérvár KC elleni szezonzáró mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely a háromgólos sikernek köszönhetően a negyedik helyen fejezte be a K&H női kézilabda liga 2017/2018-as küzdelmeit.

Sima meccsek a Campusban

Elmaradtak az izgalmak a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus Osztályának kedd esti találkozóin.