A Kaposvár az esélyes
Nem lesz teljes a Dunaferr SE felnőtt röplabda csapata a Kaposvár elleni NB I-es mérkőzésen, hiszen a mieinktől többen a korosztályos válogatottban küzdenek az Európa-bajnoki selejtezőben.
A 2018-as esztendő első NBI-es röplabda mérkőzésére január 7-én a Dunaferr a Kaposvár otthonába látogat. A 17 órakor kezdődő összecsapás esélyese egyértelműen a hazai gárda, főként, hogy a dunaújvárosiaktól hatan szerepelnek a korosztályos válogatottban. Tomanóczy Tibor vezetőedzőnk nem számíthat a csapat összeállításánál Tomanóczy Bálint, Iván Bence, Iván Gergő, Flachner Kornél, Laczi Dominik és Matyiák Árpád játékára. Ez természetesen hatalmas hátrányt jelent a Dunaferr számára, de mivel a bajnokság ezen szakasza igen sűrű, így nem lehetett későbbi időpontra áthelyezni a találkozót. Mint azt Tomanóczy Tibor elmondta, csonka csapata is megpróbálja a lehető legjobb játékot nyújtani, ezzel kissé megnehezíteni a bajnoki címvédő dolgát.
- Most a felnőtt csapatom közel fele hiányzik, amely ugyan megnehezíti dolgunkat a bajnoki találkozón, egyben azonban megtisztelő is számunkra, hiszen a korosztályos magyar röplabda válogatott gerincét a Dunaferr fiataljai alkotják. Az utazó csapatban ezáltal igen fiatalokat is találhatunk majd, de bízom abban, hogy a pályára lépők tudásuk legjavát nyújtják majd. Azt most nem lehet megmondani, hogy pontban mennyit várunk el tőlük, hiszen a Kaposvár jóval erősebb játékosállománnyal rendelkezik, így ők a találkozó toronymagas esélyesei. A mieinktől azt várom el, hogy csapatként nehezítsék meg a hazaiak dolgát, egyénileg pedig hozzák ki magukból a lehető legtöbbet.
Mint az Tomanóczy Tibor vezetőedző elmondta, a leglényegesebb, hogy a Dunaferr fel tudjon készülni a következő heti kihívásokra.
Képek: DO-archív
- A jövő héten csütörtökön, vagyis január 11-én 17 órától hazai pályán fogadjuk a Magyar kupa első mérkőzésén a Pénzügyőr gárdáját, majd azt követően az NBI-ben hoznunk kell a kötelezőnek számító mérkőzéseinket, így például a Debrecen elleni január 14-i összecsapást. Ezzel kell megindítanunk azt a menetelést, mellyel csúcsformába kerülhetünk, hiszen számunkra a legfontosabb, hogy a velünk közel azonos szinten álló csapatokat, így a Székesfehérvárt, a MAFC-ot, a Szolnokot, és a Pécset legyőzzük. Ehhez folyamatosan javuló teljesítményre lesz szükség, melyre csapatom teljes mértékben képes.
A rovat további hírei: Sport
A főpróba jól sikerült
2025. júl. 22.
Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!
2025. júl. 21.
Szenzációs játékkal aratott nagyon sima, hatgólos győzelmet az olimpiai bajnok spanyolok ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság elődöntőjében.
Győzelemmel zártak a juniorok
2025. júl. 21.
Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Megtalálták a Szent Grált
2025. júl. 20.
Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.
Elődöntős a magyar válogatott
2025. júl. 19.
Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.
Hetedik helyért játszanak a juniorok
2025. júl. 19.
Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.