Ebből erőt kell meríteni!

spigott - 2018. január 6. 20:04

Változatos, nagy csatában aratott 25-21-es sikert a Kisvárda elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Rendkívül nehéznek ígérkező mérkőzés várt ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére, mely a remek légiósokkal megerősített Kisvárda csapatát látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. György László vezetőedző is nagy csatára számított a találkozó előtt, ám bízott abban, hogy fegyelmezett támadójátékkal, valamint kemény, határozott védekezést nyújtva sikerül itthon tartani a nagyon fontos bajnoki pontokat. A bemelegítésnél már egy kellemes meglepetés fogadta a hazai drukkereket, ugyanis kisgyermeke születése óta először volt nevezve a találkozóra Bulath Anita, akit természetesen óriási örömmel fogadtak dunaújvárosi szurkolók.

Utóbbiaknak a mérkőzés elején is volt azért okuk az örömre, mert hiába szerezte az első gólt a Kisvárda, erre hárommal válaszolt a Kohász, s mivel ekkor támadásban és védekezésben is úgy játszott a csapat, ahogy azt reméltük, úgy tűnt, meglesz a kellő alap a jó folytatáshoz. Kétgólos, 3-1-es dunaújvárosi vezetés után azonban saját dolgát nehezítette meg a Kohász, mely amellett, hogy sorozatban hagyta ki ajtó-ablak ziccereit, még két büntetőt is elhibázott, s ezt ki is használták a vendégek, akik György László időkérése előtt három, míg azt követően újabb két találatot szerezve léptek meg 6-3-ra a mieinktől. Szerencsére még időben kapta össze védekezését a Kohász, mely a szerzett labdákból sorozatban tudta indítani szélsőit, s Klujber, valamint Kazai duplájával nemcsak egyenlített, hanem a vezetést is sikerült átvennie (7-6).

Mindkét gárda tagjai óriásit küzdöttek az újabb és újabb gólokért, de a 20. perchez érve, amikor ismét meg tudott lépni kettővel ellenfelétől György László együttese, újra jöttek a bosszantó hibák, a kihagyott ziccerek, így a hajrában pontosabb kisvárdai csapat előbb egyenlített, majd ismét magához ragadta a vezetést, melyet a szünetig már meg is tudott őrizni a rendkívül görcsösen játszó hazaiakkal szemben (11-12).

A térfélcserélt követően sajnos nem kezdett jól együttesünk, György Lászlónak már a 35. percben időt kellett kérnie, hogy felrázza csapatát, mert, ha Tomasevics nem védte volna ki Radojevic büntetőjét, akár négy góllal is elmehetett volna a vendégcsapat (12-15). A rövid pauzát követően azonban újra nekidurálta magát a Kohász, mely ismét keményített védekezésén, s ezúttal a helyzetek kihasználására is sokkal jobban odafigyelt. Kazai, Klujber, majd Szalai találatai után már Mátéfi Eszteren volt az időkérés sora, ám a következő gólt Kovács Anna jegyezte, így a 41. percben már a mieinknél volt az előny (16-15). Nem sokáig sajnos, mert Rocha és Triscsuk révén három perc alatt fordítani tudott a Kisvárda, igaz erre is volt válasza a Kohásznak, mely 19-18-nál újra magához ragadta a vezetést.

A hullámvasutazásnak azonban még nem volt vége, mert cifra harmadik kiállítása után újabb két kimaradt hazai ziccer miatt szomorkodhattunk, s hogy a helyzetünk még nehezebb legyen, arról Milanovic Litre gondoskodott, aki az 54. percben már a Kisvárdát juttatta vezetéshez (20-21). A Kohász játékosai azonban óriásit küzdöttek, Tomasevics két hetest is kivédett, Kazai egyenlített, majd Kovács ugyan előbb kihagyott egy ziccert, de nem sokkal később nagyon fontos gólt lőtt, s mikor a csereként beállt Grosch is bevette az egyébként kiválóan védő Triffa kapuját, már 23-21-es dunaújvárosi vezetést mutatott az eredményjelző. Időt kértek a vendégek, de Milanovic Litre óriási ziccerben a kapufát találta el, míg a túloldalon Kovács Anna lövése átcsorgott Triffán bő egy perccel a meccs vége előtt, s ezzel végleg eldőlt a pontok sorsa. Az utolsó másodpercekben Micijevic lőtt újabb bombagólt, kialakítva a 25-21-es hazai sikert jelentő végeredményt, melynek köszönhetően a Kohász feljött a bajnoki tabella hatodik helyére.

György László: Óriási küzdelem zajlott ma a pályán, nagyon hektikus volt a mérkőzés, s bizony a rengeteg kihagyott helyzettel a saját magunk dolgát nehezítettük meg. Ezzel együtt azonban végig nagyot küzdöttünk, egy pillanatra sem adtuk fel a meccset, s a küzdeni akarásunk végül meghozta a győzelmet. Nagyon kellett nekünk most ez a sikerélmény, s bízom benne, hogy ebből erőt, önbizalmat tudunk meríteni a közeljövő mérkőzéseire is.

Mátéfi Eszter: - Hullámzó mérkőzést játszottunk, talán nem volt ma négy gól különbség a csapatok között, de a hajrában nagyon sokat hibáztunk, s ezt kihasználva végül megérdemelten nyert a Dunaújváros.

DKKA – Kisvárda 25-21 (11-12)

DKKA: Tomasevics – Klujber 3, Szekerczés 1, Cifra, Micijevic 5, Szalai 3, Kazai 6. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi, Kovács A. 5, Nick, Monori 1, Grosch 1, Takács D. Vezetőedző: György László.

Kisvárda: Triffa – Katona, Dmitrovics 2, Radojevics 4, Milanovic Litre 3, Triscsuk 6, Rocha 4. Csere: Hakunova 1, Mihovics 1, Szabó V., Marincsák, Umamec. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter.

DKKA - Kisvárda 25-21

DKKA - Kisvárda 25-21 - fotó: Sándor Judit

Kulcsfontosságú meccs vár a focistákra

2024. ápr. 20.

A Fehérvár FC második csapatának otthonában folytatják a bajnokság küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgói vasárnap délelőtt tizenegy órától.

DSTV: biztató bajnoki eredmények

2024. ápr. 19.

Április 9-12. között rendezték meg az országos felnőtt úszó bajnokság küzdelmeit a fővárosban – szép helyi eredmények születtek. A DKSE színeiben Kenyér Lilla, Kovács-Seres Hunor és Eszenyi Ábel indult – utóbbival és Berzlánovits Éva edzővel beszélgettünk a megméretés után. Hangkép.

Győzelemmel folytatná a bajnokságot a Kohász

A kiesés elől menekülő Békéscsaba lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének következő bajnoki ellenfele szombaton délután öt órától.

Szegeden zárják az alapszakaszt vízilabdázóink

Amennyiben nyer Szegeden, a harmadik helyen fejezi be a bajnokság alapszakaszát a DFVE női vízilabda csapata.

DSTV: eredményes birkózók

2024. ápr. 18.

Legyen szó veteránokról, vagy a akár a fiatalabbakról, a DKSE birkózói rendre hozzák a szép eredményeket. Helyzetjelentést kértünk Kiss Károly edzőtől, aki beszélt az utánpótlásról, s persze Pupp Viktóriáról és Nyikos Veronikáról is. Hangkép.

Nem volt esély Gödöllőn

A Kistext ellen meccs nélkül nyertek, a házigazda Gödöllőtől viszont kikaptak a DSE Röplabda Akadémia fiataljai az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Biztos sikerek idegenben

Nem okozott gondot a két pont megszerzése a DKKA serdülő és ifjúsági csapatának a Csepel elleni korosztályos bajnokin.