Ezúttal elmaradt a bravúr

Szárszó Lajos - 2018. február 24. 18:50

Hiába vezetett az Euroliga negyeddöntőjének első meccsén már három góllal is a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata, a vendég Catania igazolta klasszisát, s 13-10-es sikerrel lépett nagyot a sorozat négyes döntőjének elérése felé.

A legjobb nyolc csapat kezdte meg szereplését az Euroliga negyeddöntőjében, melyek között a DUE-Maarks Graphics női vízilabdázói hazai medencében fogadták az Orizzonte Catania csapatát. Mivel a továbbjutás két mérkőzés alapján dől el, így az újvárosiak célja az volt, hogy olasz ellenfelükkel szemben olyan eredményt érjenek el, hogy a visszavágón legyen esély kiharcolni a legjobb négybe kerülést. Ennek érdekében Mihók Attiláék alaposan feltérképezték az Orizzonte gárdáját, akik között számos olyan játékost találunk, akik a világ legjobbjai közé tartoznak. Harcos, kiélezett összecsapásra számítottunk, mely be is következett. Egy-egy jó védekezés után Szilágyi Dorottya lőtte át a védelmet (1-0), majd pár perc mezőnyjáték után a kapufa segítette ki a vendégeket, míg a másik oldalon Laura Aarts védése után Slingi növelte előnyünket (2-0). Erre gyorsan válaszolt emberelőnyből Bianconi (2-1), majd Ioannou egyenlített (2-2). A hazaiak megtorpanását Van Deer Sloot használta ki, így előnnyel fordult az Orizzonte (2-3).

A második nyolc perc frenetikus hazai játékot hozott, melynek elején, miután kivédekeztünk egy emberhátrányt, Gurisatti Gréta centerből szerzett csavar mozdulattal szépségdíjas gólt (3-3). Gréta a következő akció végén távolról is bevette az olasz kaput (4-3), ezzel visszavettük az előnyt. Garibotti távoli bombával egyenlített (4-4), ráadásul Riccioli igen szerencsés góllal fordított (4-5). Ez azonban nem törte meg lányainkat, melyet Slingi bátor lövése támasztott alá (5-5), majd Szilágyi Dorottya értékesítette a hazai büntetőt (6-5). Ezt még Gurisatti Gréta fejelte meg megúszás után (7-5), ráadásként Szilágyi vette be ismét a Catania kapuját (8-5), így háromgólos előnnyel fordulhattunk. A harmadik nyolc perc elején Kiss Alexandra védett hatalmasat, de ezt a túloldalon Johnson lemásolta, melyet csapattársa, Bianconi hálált meg (8-6). Nálunk két kontrát fújtak a játékvezetők, mely ebben az esetben döntőnek bizonyult, hiszen az Orizzonte egyre csökkentette hátrányát, amikor Bianconi volt ismét eredményes (8-7). Kiss Alexandra védése után Garda Krisztina bombáját védte az amerikai portás, de egy támadással később az újvárosi csapatkapitány lett kettejük párharcának győztese (9-7).

A negyed végét a vendégek bírták jobban, akik két gólt szerezve egyenlítettek, így a záró negyedre maradt a döntés (9-9). A fordulatokban ekkor sem volt hiány, hiszen Horváth Brigitta kiharcolt ötméterese után Szilágyi Dorottya a kapufát találta el, míg a túloldalon Aiello kétszer is betalált a kapunkba (9-11). Nagy hajrája lett volna szükségünk a végén, melyet Szilágyi Dorottya megkezdett (10-11), de Bianconi sem volt rest, ráadásul az utolsó percben Aiello háromra növelte az Orizzonte előnyét (10-13). Összességében mindent megtett a DUE a sikerért, de sajnos a végén mégis az olaszok örülhettek, akik háromgólos előnyből várják a visszavágót.

DUE Maarks Graphics – Ekipe Orizzonte Catania 10-13 (2-3, 6-2, 1-4, 1-4)

DUE Maarks Graphics: Laura Aarts - Szilágyi Dorottya 4, Gurisatti Gréta 3, Horváth Brigitta, Garda Krisztina 1, Vályi Vanda, Mchunu Hlengiwe 2. Cserék Kiss Alexandra - Lara Luka, Geraldine Mahieu, Ziegler Diána, Brezovszki Gerda, Vályi Fanny. Vezetőedző: Mihók Attila.

Ekipe Orizzonte: Johnson Ashleigh - Ioannou Carolina 1, Garibotti Arianna 2, Bianconi Roberta 3, Aiello Rosaria 5, Marletta Claudia Roberta, Van Der Sloot Catharina Hendrica 1. Cserék: Grillo Roberta, Palmieri Valeria Maria Grazia 1, Morvillo Alessia, Riccioli Isabella 1, Lombardo Sofia Paola, Schillaci Flavia. Vezetőedző: Martina Miceli.

DUE-Maarsk Graphics - Orrizonte Catania 10-13

DUE-Maarsk Graphics - Orrizonte Catania 10-13 - fotó: Sándor Judit

Felemás hétvége az utánpótlásnál

2024. ápr. 16.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülői kikaptak, az ifjúságiak viszont nyerni tudtak a Ferencváros elleni hazai bajnokin.

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.

Még előrébb léptek a Lorántffy röplabdázói

2024. ápr. 15.

Tavalyi eredményükön öt helyet javítva fejezték be az országos diákolimpia debreceni fináléjának küzdelmeit a Lorántffy iskola leány röplabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Otthon tartotta a pontokat a TFSE

Kettő sima és egy szorosabb szettben szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata a TFSE vendégeként lejátszott bajnokin vasárnap este.

Nem borult a papírforma Iváncsán

Az éllovas Iváncsa félidőnként két-két gólt szerezve tartotta otthon a bajnoki pontokat a Dunaújváros FC elleni vasárnapi találkozón.

Kilenc dunaújvárosi érem a Matolayn

2024. ápr. 14.

A DKSE versenyzői közül Mayer Gréta három, Szij Emese hat dobogós helyezéssel zárta a tornászok 28. Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékversenyét.

A fővárosba látogatnak a röplabdázók

A TFSE vendégeként folytatja az Extraliga alsóházának küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap este hat órától.