Kiütötte a Dunaferr az Aramist!

2018. február 12. (hétfő) 20:49 - Szárszó Lajos

Nyolc perc alatt öt gólt szerzett, s végül nagyon sima, 10-1-es győzelemnek örülhetett az Aramis elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata.

A futsal első osztály negyedik helyén álló Dunaferr DUE Renalpin FC az utolsó előtti Aramis gárdáját fogadta. A hazaiak egyértelmű célja a győzelem megszerzése volt, hiszen amennyiben előrébb szeretnének jutni a tabellán, akkor már nem volt helye a hibázásnak. Ez azonban nem tűnt egyszerű feladatnak, hiszen a Dunaferr az idei kiírásban nem mindig hozta a legjobb formáját, viszont az elmúlt időszak edzésein rengeteget dolgoztak a játékosok azon, hogy támadásban és védekezésben is hiba nélkül teljesítsenek.

Ezúttal nagyszerűen kezdtek a hazaiak, hiszen a középkezdés után 28 másodperccel megszerezték a vezetést. Az akció Pál Patriktól indult, aki pontosan passzolt Németh Péterhez, ő pedig a kapufa mellé érkező Fekete Róbertet játszotta meg, aki közelről nem hibázott (1-0). Ez a találat arra késztette az Aramist, hogy bátran jöjjön előre, de igazi helyzet csak Póta előtt adódott, az ő lövését Rigó László viszont könnyedén hárította. A negyedik percben megduplázhatta volna előnyünket Hosszú Ádám, ezúttal azonban a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. Talán ez volt a jel, hogy még jobban beinduljon a Dunaferr, hiszen fél perccel később Németh Péter újabb gólpasszt adott Fekete Róbertnek, aki elegáns mozdulattal talált a kapuba (2-0). Ez igazán kinyitotta a gólzsákot, hiszen Feketének úgy is sikerült gólt szereznie, hogy ahhoz még Cseri is hozzáért (3-0), majd visszatérésének örömére Horváth Norbert is bevette a fővárosiak kapuját (4-0). Fridrich Dávid sem akart lemaradni a társaktól, s egy Fekete-Hosszú- Fridrich összjáték végén szerezte meg az ötödik gólunkat (5-0). És ekkor még csak a nyolcadik percnél jártunk! Talán ez okozta azt a könnyelműséget, amelynek vége egy elpasszolt labda lett, melyet Bognár köszönt meg, s az üres kapuba talált (5-1), de a középkezdés után azonnal jött a válasz Pál Patriktól, aki életerős lövéssel vette be az Aramis kapuját (6-1). És ezzel még nem volt vége a gólgyártásnak, hiszen Németh Péter passzát Fridrich Dávid vágta a kapuba beállítva ezzel a félidei eredményt.

A térfélcsere után Boznánszky találta telibe a kapufát, viszont a túloldalon Pál Patrik ismét pontosan célzott (8-1). A folytatásban Rigó László védett két alkalommal önfeláldozóan, majd Fridrich és Csányi lövései akadtak el a védőkön, ezt követően pedig Varga Csaba ziccerét védte Soós kapus. Egy perccel később azonban a vendég portás is tehetetlennek bizonyult, amikor Fekete Róbert átadása után Schrancz Balázs helyezett a kapuba (9-1). Azt tudtuk, hogy Schrancz Balázsnak kitűnő rúgótechnikája van, melyet ezúttal is bizonyított, hiszen tíz perccel a vége előtt szabadrúgásból - a felállt sorfal ellenére is- hatalmas gólt lőtt (10-1). Ekkora előnynél megengedhette magának azt a Dunaferr, hogy minden játékosának lehetőséget adjon a bizonyításra, s ugyan a hátralévő időben az eredmény már nem változott, végül ilyen arányban is teljesen megérdemelten gyűjtötte be az igen fontos bajnoki pontokat a Dunaferr együttese.

Dunaferr DUE Renalpin FC - Aramis SE 10-1 (7-1)

Dunaferr DUE Renalpin FC: Rigó László - Németh Péter, Pál Patrik 2, Fekete Róbert 3, Hosszú Ádám. Cserék: Cseresnyés Alex, Reveland Zoltán - Horváth Norbert 1, Schrancz Balázs 2, Bartha Roland, Fridrich Dávid 2, Varga Csaba, Csányi Dávid István.

Aramis SE: Soós Arnold - Sámson Zoltán, Póta Balázs Dániel, Sivák Péter, Boznánszky Gábor. Cserék: Kulcsár Gábor, Lak Imre, Riberio Da Silva, Frankovszky Dániel Gábor, Cseri Gergő, Frank Tamás, Bognár Bence 1.

Remek dunaújvárosi eredmények a diákolimpián

2018. február 19. (hétfő)

Nyolc dunaújvárosi versenyző jutott tovább Seregélyesről a tollaslabdázók kiskunfélegyházi országos diákolimpiai fináléjába.

A lengyelek legyőzésével zárt a magyar jégkorong-válogatott

2018. február 18. (vasárnap)

A magyar jégkorong-válogatott 3-2-re legyőzte a világbajnoki rivális, házigazda lengyel csapatot a katowicei felkészülési torna vasárnapi zárónapján, így a második helyen zárt.

A Dunaferr nyerte az idegek harcát!

Négy szettes, a végletekig kiélezett csatában nyerte a Pécs elleni hazai rangadót a Dunaferr SE röplabda csapata.

Negyedik a gyerekcsapat

Nyolc együttes részvételével rendeztek OMB röplabda fordulót a Dózsa iskola tornatermében, ahol kiváló meccseket láthattak a sportág szerelmesei.

Végleg felkerültünk a magyar darts térképre

Az előző években is találkozhattunk nagyobb darts versenyekkel városunkban, de most először egy igazán tekintélyes eseményre került sor hétvégén, hiszen két nap alatt több, mint kétszáz versenyző állt a táblák elé.

A Pécset fogadja a Dunaferr

A röplabda bajnokság alapszakaszának alsóházi rangadóján a tét a legjobb nyolc csapat közé kerülés lehet, így igazán izgalmas ütközet elé néznek a sportág helyi kedvelői.

Legyőzte az olaszokat a magyar jégkorong-válogatott

2018. február 17. (szombat)

A magyar jégkorong-válogatott 4-1-re legyőzte a világbajnoki rivális olasz csapatot a katowicei felkészülési torna szombati játéknapján.