Nem hibázott a Kohász

spigott - 2018. március 10. 20:00

Remek védekezéssel, kiváló egyéni teljesítményekkel aratott tízgólos, 30-20-as győzelmet az MTK elleni hazai találkozón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely sorozatban aratott nyolcadik sikerének örülhetett a bajnokságban.

Sorozatban nyolcadik bajnoki győzelmére készült ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely a tabella tizenegyedik helyén, de jó erőkből álló MTK gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. György László tanítványaira nem várt tehát könnyű mérkőzés, de a cél nem lehetett más, mint a két pont megszerzése, főleg úgy, hogy a csütörtöki edzésen megsérült Camila Micijevic is tudta végül vállalni a játékot.

A kezdés azonban meglehetősen nyögvenyelősen alakult, mert a mieinkhez hasonlóan a fővárosiak is óriási erőket fektettek védekezésük megszervezésébe, így nem igazán tudtak könnyen helyzetbe kerülni a játékosok. Az első tíz percben rendre a vendégek szerezték meg a vezetést, s bár a Kohász kézilabdázói folyamatosan egyenlíteni tudtak, a 10. percben muszáj volt magához rendelni tanítványait György László, aki elsősorban a támadásban szeretett volna javulást látni együttesétől (3-3). A rövid pauza alatt valamelyest rendezte is sorait a Kohász, mely Kovács Anna találataival végre átvette a vezetést is, ám a vendégek egyáltalán nem akartak leszakadni, s rendre egálra hozták az állást (6-6).

Az első félidő utolsó tíz percéhez közeledve, Micijevic második találata után először vezetett kettővel a DKKA, mely továbbra is rendkívül határozottan védekezett, s mivel Tomasevics is több alkalommal védett bravúrral, szépen lassan elkezdett meglépni ellenfelétől a Kohász. A 27. percben három, míg pár másodperccel a szünet előtt már négy találattal vezettek a mieink, s bár az lefújás előtti pillanatokban még egyszer betalált az MTK, a szünetre így is háromgólos, 12-9-es előnnyel vonulhattak Szalaiék.

A térfélcserét követően sem akarta magát olcsón adni a fővárosi alakulat, mely nem esett pánikba négygólos hátrányban sem, s ha hibáztak a mieink, azt azonnal kis is használták, így a 35. percben még mindig csak kettővel állt közelebb a remélt sikerhez együttesünk (16-14). A dunaújvárosiak védekezése azonban továbbra is kiválóan működött, s ahogy támadásban is újra feljavult a Kohász, megint nőni kezdett a két gárda közti különbség. Micijevic ellen nem volt ellenszere a vendégeknek, s hiába kért időt Golovin mester, a 41. percben már 20-15-ös hazai előnynek örülhettek a DKKA drukkerei.

Cifra kiállítása alatt még egyszer megpróbálkozott a felzárkózással az MTK, de Szekerczés bravúros gólja, illetve a csereként beállt Oguntoye fontos védései végleg megtörték ellenállásukat. 21-17-es hazai vezetés után ugyanis sorozatban öt gólt szerzett a Kohász úgy, hogy egyet sem kapott, így az 53. percben már csak a hazai győzelem mértéke lehetett csak kérdéses. A vendégek küzdöttek ugyan még ekkor is becsülettel, ám a hazaiak cseréi is remekül éltek a kínálkozó lehetőségekkel, így a mieink még növelni is tudták vezetésüket, s végül meggyőző, 30-20-as sikerrel erősítették meg negyedik helyüket a bajnoki tabellán.

György László: - Az elvárás az volt, hogy a maximumot nyújtsuk a mai mérkőzésen, s kiváló védekezéssel, remek kapusteljesítményekkel végül sikerült is megszereznünk a két bajnoki pontot. Sikerült hatástalanítani a vendégek nagy lövőit, annak meg külön örülök, hogy a cserék is jó teljesítményt nyújtva szálltak be a játékba. Gratulálok a csapatnak, külön Camila Micijevicnek, aki bokasérülése ellenére is vállalta a játékot és kiváló teljesítménnyel járult hozzá a győzelemhez.

Golovin Vlagyimir: - Gratulálok a Kohásznak a győzelemhez. Úgy érzem, hogy az első félidőben partnerei voltunk a hazaiaknak, azonban az utóbbi időben mi sajnos rossz sorozatban vagyunk, s ez visszaköszönt a második félidőben. Nem ütköztünk védekezésben, visszaesett a védőjátékunk, s a támadásaink is, talán az is benne volt a második félidei játékunkban, hogy egy kicsit elfáradtunk.

DKKA – MTK 30-20 (12-9)

DKKA: Tomasevics – Klujber 1, Kovács A. 6, Cifra, Micijevic 8, Szalai 4, Kazai. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi, Bulath 1, Monori 4, Nick, Szekerczés 5, Molnár B., Grosch, Takács D. 1. Vezetőedző: György László.

MTK: Terenyi – Slakta 1, Karnik 5, Tóth E. 3, Mód, Termány 3, Szádvári. Csere: Hlodik (kapus), Kovács G., Sallai, Gorilska 1, KUTI 4, Dakos 2, Valovics 1. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir.

DKKA - MTK 30-20 (12-9)

DKKA - MTK 30-20 (12-9) - fotó: Sándor Judit

Torna Eb: edzettek a lányok Riminiben

2024. ápr. 30.

Túl van első, átmozgató edzésén a Székely Zója, Mayer Gréta, Makai Lilla, Szilágyi Nikolett, Péter Sára összeállítású magyar tornász válogatott.

Értékes döntetlen a felnőttek között

2024. ápr. 29.

Fordulatos csatában ért el 25-25-ös döntetlent a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U21-es csapata a Tököl vendégeként az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Nyolc között az ifik

A Polo SC ellen aratott magabiztos, tizenegy gólos győzelemmel jutott be a rájátszásba a DFVE ifjúsági leány vízilabda csapata.

Megérdemelt DFC-siker

Két súlyos sérülés és egy kiállítás ellenére is kétgólos győzelemnek örülhetett a Mohács elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Óriásit hajráztak a DKKA fiataljai

2024. ápr. 28.

A második félidőben huszonkét gólt szerezve győzte le a Kozármisleny együttesét a DKKA U19-es csapata a korosztályos bajnokság legutóbbi fordulójában.

Bronzéremért játszhat a DFVE

2024. ápr. 27.

Az első meccshez képest óriásit javult, hatalmasat küzdött, de ötméteresek után elveszítette a bajnoki elődöntő második mérkőzését a DFVE női vízilabda csapata a Fradi ellen.

Újabb kulcsfontosságú meccs vár a DFC-re

A tabellán tizenkettedik Mohács elleni hazai mérkőzéssel folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.