Sima továbbjutás

Szárszó Lajos - 2018. március 18. 18:54

Szettveszteség nélkül, magabiztos játékkal menetelt be az Országos Serdülő Bajnokság döntőjébe a DSE Röplabda Akadémia együttese.

A röplabdázók számára a Dunaújváros Sportcsarnok kisterme adott otthont a 2017/2018. évi Buzek László U17 Országos Serdülő Bajnokság alapszakaszának záró csoportkörének. A tornán ezúttal négy csapat, Budapestről a Malév SC, Pécsről a PTE-PEAC, Debrecenből a DEAC, és Dunaújvárosból a DSE Röplabda Akadémia vett részt. A hazaiak az erőviszonyok alapján bízhattak a továbbjutásban, melyben nem is kellett csalódnunk, hiszen a fiúk, Tomanóczy Tibor, majd Kovács Zsolt irányítása mellett mindhárom mérkőzésüket megnyerték. Mindezt nem is akármilyen különbséggel! Első ellenfelünk a Malév SC volt, akiket alaposan helyben hagytak fiataljaink, akik 42 perc alatt, 3-0-s összesítéssel simán legyőzték budapesti vetélytársukat. A két csapat közötti különbséget legjobban az összes pontok száma mutatja, mely 75-26 volt a DSE javára.

A következő mérkőzésen a Debrecen ellen léptek pályára Iván Gergőék, ahol ismét ellenállhatatlanul játszottak, és ellentmondást nem tűrően 3-0 arányban múlták felül vetélytársukat. Ez a meccs sem volt túl hosszú, hiszen csupán 34 percig tartott, és a mieink a 75 szerzett pont mellett mindössze 30-at adtak ellenfelüknek. A nap záró összecsapásán a Pécs együttese sem tudta megállítani a DSE Röplabda Akadémia serdülőit, akiket 38 perc alatt 3-0-ra, 75-30-as pontkülönbséggel küldtek haza a mieink. Összesítésben így három nagy arányú győzelemmel, 225-86 pontaránnyal, minden szettet megnyerve jutott a DSE Röplabda Akadémia serdülő csapata a 2017/2018. évi Buzek László U17 Országos Serdülő Bajnokság döntőjébe, ahol reményeink szerint számos örömet fognak még okozni Dunaújvárosnak.

DSE Röplabda Akadémia: Iván Gergő, Iván Bence, Matyiák Árpád, Laczi Dominik, Tajti Olivér, Majoros Balázs, Balázs Bálint, Ambrus Bence, Sárközi Kálmán, Tomanóczy Bálint, Flachner Kornél. Edzőik: Tomanóczy Tibor és Kovács Zsolt