Döntetlennel zártak a magyarok

2018. június 17. (vasárnap) 8:33 - spigott

A harmadik helyen végzett a debreceni Négy Nemzet Tornáján a magyar női junior kézilabda válogatott.

Az Európa-bajnok franciák ellen zárta debreceni nemzetközi tornáját szombaton a hazai rendezésű világbajnokságra készülő magyar női junior kézilabda válogatott. Fiataljaink nem a legjobban kezdték a találkozót, az első felvonásban korán hátrányba kerültek, s mivel a szünetig nem is nagyon tudták megközelíteni ellenfelüket, a félidei pihenőre a franciák vonulhattak 14-11-es előnnyel. A térfélcserét követően feljavult a mieink támadójátéka, a csereként beállt Klujber Katrin is bekapcsolódott a gólszerzésbe, így fokozatosan csökkentette hátrányát együttesünk, mely a 48. percre utolérte vetélytársát. A mérkőzés hajrájában azonban ismét megléptek kettővel a franciák, ám az emberhátrányban játszó magyar csapat az utolsó percben Klujber újabb két találatának köszönhetően döntetlenre mentette a meccset, így egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel a harmadik helyen fejezte be a felkészülési tornát.

Kép: keziszovetseg.hu

Magyarország – Franciaország 29-29 (11-14)

Magyarország: Binó, Suba (kapusok), Faluvégi, Fodor, Giricz 2, Hornyák 3, Horváth 3, Kácsor 5, Klujber 7 (4), Kuti, Márton 5, Pásztor, Pénzes 1, Román 1, Szabó 2, Tóvizi. Edző: Golovin Vlagyimir.

Franciaország: Frank, Dos (kapusok), Blonbou 6 (2), Bruni, Cissokho, Deba, Depuiset, Ekoh 2, Fall, Fofana 4, Lassource 1, Mauny 8 (4), Mazens 1, Nocandy 2, Plotton 2, Vautier 3.

2018. július 22. (vasárnap)

A Háfra Dominika - Szabó Dorottya, és a Bán Viktor – Rozgonyi Bálint párosok nyerték az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság harmadik, városunkban megrendezett fordulóját.

Olaszország lesz az ellenfél

A barcelonai vízilabda Európa-bajnokság szombati játéknapjának végéig kellett várniuk Garda Krisztáéknak arra, hogy ki lesz az ellenfelük az egyenes kieséses szakaszban.

A döntőkkel zárul a strandröpi

Szombaton a 16-os főtábla mérkőzéseivel folytatódott az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság harmadik fordulója.

Gólzáporos győzelem az utolsó csoportmeccsen

2018. július 21. (szombat)

Villámrajtot véve már az első negyedben eldöntötte a németek elleni összecsapást a magyar női vízilabda válogatott, akik legközelebb hétfőn, az egyenes kieséses szakaszban ugranak medencébe. Magyarország – Németország 26-1. Szép volt lányok!