Hasznos tapasztalatok

2018. június 18. (hétfő) 18:05 - doszerk

Helyezetlenül zárt élete első Európa-bajnokságán a Dunaferr SE tehetséges birkózója, Nyikos Veronika, aki csak külön engedéllyel vehetett részt a kontinensviadalon.

Győrben rendezték meg július 15. és 17. között a serdülő korcsoport (13-14 évesek) szabadfogású, női és kötöttfogású birkózó Európa-bajnokságot. A Dunaferr SE a szombati napon volt érdekelt, hiszen a 66 kg-os súlycsoportban a lányok között Nyikos Veronika képviselte Magyarországot. Veronika első mérkőzésén azonnal a torna egyik legjobbja ellen lépett szőnyegre, s jóval erősebb és rutinosabb ukrán vetélytársa magabiztosan le is győzte versenyzőnket. Mivel az ukrán lány ezt követően is menetelt, s döntőbe jutott, így Vera a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket. Sajnos itt olasz ellenfele is jobbnak bizonyult nála, így hiába küzdött becsülettel, végül helyezetlenül zárt.

A Dunaferr SE versenyzőjét ezzel együtt is dicséret illeti, ugyanis mindössze két éve kezdte a birkózást, már az is nagy eredmény volt, hogy kiharcolta a válogatottságot a mindössze tizenkét éves sportoló, aki fiatalkora miatt csak külön engedéllyel vehetett részt a versenyen. Sokat kell még fejlődnie, tanulnia, erősödnie, de az Európa-bajnokságon hasznos tapasztalatokat és rutint szerzett, melyeket a jövőben kamatoztathat. Két évig még ebben a korcsoportban fog versenyezni, s amennyiben elszántsága megmarad, jövőre komolyabb elvárásokkal vághat neki a felkészülésnek.

Döntetlen a Pénzügyőr ellen

2018. július 18. (szerda)

Az első félidő hajrájában a DPASE, a második végén a Pénzügyőr talált egy gólt, így 1-1-es döntetlennel ért véget a két gárda ma délutáni edzőmérkőzése.

Strandröplabda: Dunaújvárosban a sportág hazai legjobbjai!

A strandröplabdázásé lesz a főszerep péntektől-vasárnapig Dunaújvárosban. 35 női és 29 férfi páros vesz részt az országos bajnoki fordulón, amelynek a tétje a budapesti nagydöntőbe kerülés.

Dunaújvárosi éremeső Mezőkövesden

Remekül szerepeltek a Dunai Ökölvívó Egyesület versenyzői a Mezőkövesden megrendezett 42. Matyó Kupán.

Világbajnok a Dragon Steel!

Két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel nyitották a magyarok a szegedi sárkányhajó világbajnokság első versenynapját.

Új védőt igazolt a DPASE

2018. július 17. (kedd)

A tavalyi ezüstérmes Pécs együttesétől szerződött Dunaújvárosba a 26 éves Puskás Gábor.

Könnyed siker a szerbek ellen is

Magabiztos, 23-6-os győzelmet aratott a szerbek elleni Európa-bajnoki csoportmérkőzésen a magyar női vízilabda válogatott.

Verhető ellenfél a kupában

A svájci Spono Eagles, vagy a koszovói KHF Shqiponja Gjakove lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának ellenfele az EHF Kupa második selejtezőkörében.