Dunaújvárosi éremeső Szolnokon

doszerk - 2018. szeptember 3. 12:30

Összesen kilenc dobogós helyezéssel zárták a szolnoki országos bajnokság küzdelmeit a Dunaferr SE kenusai.

Mint arról beszámoltunk, remekeltek a dunaújvárosi kenusok a szolnoki országos bajnokság 200 méteres futamaiban. Hajdu Jonatán előbb egyesben, majd a szintén dunaújvárosi Slihoczki Ádámmal párosban, illetve Kiss Balázzsal, Kovács Mátéval, Slihoczki Ádámmal négyesben is aranyérmet szerzett az évadzáró viadalon. A dunaújvárosi versenyzők azonban nemcsak 200-on tettek ki magukért, hanem a hosszabb távokon is, s a Dunaferr szakvezetésének nagy örömére és elégedettségére több dobogós helyezéssel bővítették a mieink éremkollekcióját. Kiss Balázs a kenu egyesek 200 és 1000 méteres számában a harmadik, 500-on a második helyen végzett, míg a kenu kettesek 500 méteres mezőnyében Slihoczki Ádámmal, 200-on Kovács Mátéval párban a harmadik helyen ért célba. 500-on a Dunaferr SE - Rácalmás "vegyes" is dobogóra állhatott, ugyanis a Kiss Balázs, Slihoczki Ádám, Kovács Máté, Horváth Benedek összetételű négyes a harmadik helyen végzett a kenusok versengésében.

A Dunaferr SE döntős eredményei

C-1 1000m döntő: Kiss Balázs 3. hely
C-2 1000m döntő: Kállai Róbert Gida - Kovács Máté (MTK-Dunaferr) 5. hely
C-1 500m döntő: Kiss Balázs 2. hely
C-2 500m döntő: Slihoczki Ádám - Kiss Balázs 3. hely
C-4 500m döntő: Kiss Balázs - Slihoczki Ádám - Kovács Máté - Horváth Benedek (Dunaferr SE – Rácalmás) 3. hely
C-1 200m döntő: Hajdu Jonatán 1. hely, Kiss Balázs 3. hely
C-2 200m döntő: Slihoczki Ádám - Hajdu Jonatán 1. hely, Kiss Balázs - Kovács Máté 3. hely
C-4 200m döntő: Hajdu Jonatán - Slihoczki Ádám - Kiss Balázs - Kovács Máté 1. hely