Tatabányán kezdenek a vízilabdázók

Szárszó Lajos - 2018. október 2. 18:03

Szerdán este kezdetét veszi a női első osztályú vízilabda bajnoksága, melynek nyitómeccsén a DUE a fiatal erőkből álló Tatabányához látogat.

A vízilabdázóknál is megkezdődik a szezon, vagyis a 2018-2019-es OBI-es bajnokság, melynek szerda este 20 órakor kezdődő nyitómeccsén a DUE-Maarks Graphics gárdája Tatabányára látogat. Ha az elmúlt szezon végeredményéből indulunk ki, melyet a DUE a második, míg a Tatabánya a kilencedik helyen zárt, akkor egyértelműen elmondható, hogy a találkozó esélyesének a mieink számítanak. Az erőviszonyokat tekintve a szezonnyitó nem igazán tartogathat meglepetést, hiszen Mihók Attila együttesének a kerete jóval erősebb, mint a még mindig nagyon fiatal tehetségekből álló Zaintleitner Krisztina által irányított vendéglátóké.

Kép: DO-archív

Azt azonban az esélylatolgatásnál érdemes figyelembe venni, hogy a mieinktől három alapember, McHunu Hlengiwe, Vályi Fanni és Szilágyi Dorottya távoztak, akiket pótolni nagyon nehéz lesz, viszont örömünkre egy évnyi idegenlégióskodást követően visszatért Menczinger Katalin, amely nagy erősítést jelent, és nevelőegyesületében folytatja pályafutását az éppen Tatabányáról visszatért Szellák Csenge. A DUE a bajnoki nyitány előtt Rómában nemzetközi tornán vett részt, amely kitűnő alkalom volt arra, hogy az új, illetve visszatérő játékosok beilleszkedjenek a csapatba. Mint azt a csapat honlapján nyilatkozó Garda Krisztina elmondta, az idei alapozást keményebbnek érezte az előzőeknél, de a cél az, hogy az ebben az évben több szerephez jutó fiatalok átérezzék, milyen fontos szerepük lesz abban, hogy a bajnokság során a DUE két közel azonos erősségű sorral tudjon kiállni.

A DUE-Maarsk Graphics 2018/2019. évi kerete: Kiss Alexandra, Laura Aarts (kapusok) - Lara Luka, Brezovszki Gerda, Garda Krisztina, Géraldine Mahieu, Gurisatti Gréta, Horváth Brigitta, Huszti Vanda, Menczinger Kata, Sajben Viktória, Sajben Nikolett, Szellák Csenge, Szabó Nikolett, Vályi Vanda, Ziegler Diána.

A rovat további hírei: Sport

Vereséggel zárta a szezont a Kohász

Vereséggel zárta a szezont a Kohász

2025. máj. 25.

Bő húsz percig tartotta magát a DKKA női kézilabda csapata az Esztergom ellen, ám a hazaiak végül biztos győzelemmel szerezték meg a bronzérmet, míg a Kohász a tizedik helyen fejezte be az idei pontvadászatot.

DSTV: lövészek sikerei

DSTV: lövészek sikerei

2025. máj. 24.

A hagyományos bringatúra napján nem csak a kerékpárosok szerelmesei vehettek részt közösségi sporteseményen – a lőtéren is összegyűltek a lövészet kedvelői egy jó hangulatú versenyre. Szemük előtt lebegett a cél és a céltábla is, hogy minél pontosabb találatokat adjanak le. Hangkép.

Esztergomban zárja a szezont a Kohász

Esztergomban zárja a szezont a Kohász

2025. máj. 24.

Nehéz hatvan perc vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatára az NB I-es pontvadászat utolsó fordulójában ma este háromnegyed hattól.

DSTV: sportági ismerkedés

DSTV: sportági ismerkedés

2025. máj. 23.

A sportágválasztó már a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is hosszú évekre visszanyúló kezdeményezés. A gyerekek idén 7 állomáson ismerkedhettek a különféle sportágakkal. Hangkép.

Fényes érmek a Cegléden

Fényes érmek a Cegléden

2025. máj. 23.

Két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a DKSE ifjú birkózói az U15-ös korosztály kötöttfogású bajnokságának küzdelmeit.

DSTV: szőnyegen a sport napján

DSTV: szőnyegen a sport napján

2025. máj. 22.

A magyar sport napja apropóján tartott nyílt napok sorában helyet kaptak a DKSE birkózói is. Mint arról Telekné László Csilla beszámolt, az ovisokat, iskolásokat és felnőtteket egyaránt vártak – a legkisebbek persze először és elsősorban a mozgással és szőnyeggel ismerkedtek meg. Hangkép.

Balszerencsés dunaújvárosiak

Balszerencsés dunaújvárosiak

2025. máj. 22.

Betegség és sérülések miatt bajnoki érmekről és Európa-bajnoki szereplésről kellett lemondania a DKSE tehetséges birkózóinak.