Továbbra is élen a fiatalok!

2019. január 7. (hétfő) 14:32 - Szárszó Lajos

A férfi NB II-es bajnokság Közép csoportjában a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata remek győzelmet aratott a Kistext ellen.

A téli szünetet követően ezúttal Budapesten, a bajnokságban a sereghajtó Kistext ellen lépett pályára Szabó Gábor együttese. A vendéglátók helyezése megtévesztő, hiszen köztük több strandröplabda játékost, így nem lehetett könnyű meccsre számítani. Az újvárosiak azonban nagy motiváltsággal álltak bele a találkozóba, melynek első felvonását húsz perc alatt nyerték meg 25-17-re. A folytatásban sem volt gond a játékkal, hiszen azt Tomanóczy Bálinték hat pontos különbséggel 25-19-re hozták.

A 2-0-ás vezetést követően Szabó Gábor minden játékosának lehetőséget adott, de ettől nem változott meg a játék képe, hiszen azt a DSE 25-23-ra nyerte meg, így összesítésben 3-0 arányban győzött a 2019-es esztendő első mérkőzésén az akadémiai csapat. A győzelem egyben azt is jelenti, hogy a mieink állnak a tabella élén.

KISTEXT - DSE RÖPLABDA AKADÉMIA U21 0-3 (17-25, 19-25, 23-25)

KISTEXT: Stréli Dániel Gábor, Ferenc Dávid, Jakus Dániel, Csanádi Benedek, Zsiga Barnabás Dániel, Félix Dávid, Stréli Attila Bence, Oláh Botond, Benkő Balázs, Hajós Artúr. Vezetőedző: Kovács Tibor.

DSE RÖPLABDA AKADÉMIA U21: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Tajti Olivér, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Szabó Gábor

Ez még csak a félévi bizonyítvány

2019. június 16. (vasárnap)

Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szóvivője szerint dicséretes, hogy a válogatott jó eredményeinek köszönhetően Európa-bajnoki selejtezős csoportjában négy forduló után az élen áll, de ez még csak a félévi bizonyítvány.

A második kalapból várják a sorsolást a magyarok

A magyar női kézilabda-válogatott a második kalapból várja a decemberi, kumamotói olimpiai kvalifikációs világbajnokság jövő pénteki sorsolását.

Újabb siker és továbbjutás

2019. június 15. (szombat)

A hazai pályán aratott 2-1-es győzelem után idegenben is nyert, így kettős sikerrel jutott tovább az osztályozó harmadik fordulójába a Dunaújváros PASE U17-es labdarúgó csapata.

Marco Rossi: Csak a legvégén fog kiderülni, hogy valóra válik-e az álmunk

A férfi A-válogatott szövetségi kapitánya szerint a csapat pont olyan meccset játszott Wales ellen, amilyet eltervezett, így továbbra is életben tartotta álmát, hogy ott legyen a pontosan egy év múlva kezdődő 2020-as Európa-bajnokságon.

Kovács Zsófira méltán büszke az egész város

2019. június 14. (péntek)

Cserna Gábor polgármester személyesen is gratulált Kovács Zsófiának, a Dunaferr SE tornász kiválóságának a közelmúltban elért sportsikereihez.

FIFA-világranglista - Jövünk fel

Továbbra is Belgium vezeti a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) világranglistáját, amelyen a magyar válogatott kilenc helyet javítva a 42. helyen áll.

Mirtill hazaugrott a ballagására

Török Dániel edző kezei alatt, a junior válogatott tagjaként Tatán készül a június 27-én kezdődő I. Junior Torna Világbajnokságra a Dunaferr SE tornásza, Makovits Mirtill.