Ezúttal szoros Kohász-siker

spigott - 2019. február 23. 19:38

Fordulatokban gazdag csatában gyűjtötte be a bajnoki pontokat a Békéscsaba elleni hazai összecsapáson a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Azok után, hogy két héttel ezelőtt a Magyar Kupa negyeddöntőjében 35-25-re legyőzte ellenfelét, ma este újra a Békéscsabával mérte össze erejét a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, ám ezúttal a K&H női kézilabda ligában szerettek volna sikert aratni György László tanítványai. A Kohász kézilabdázói azonban most nem kezdtek túl jól, mert hiába váltotta gólra első helyzetét Sirián, erre három percen belül hárommal válaszolt a Békéscsaba. Sokat szerencsére nem kellett várni az egyenlítésre, mert Nick beállóból, Kazai gyors indításból köszönt be Balog kapusnak, majd Szalai szép betörése után ismét dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző a 8. percben (5-4). Elég volt azonban egy-egy támadásban és védekezésben elkövetett hiba, s Walfisch vezérletével ismét átvette a vezetést a vendégcsapat, de Kazai, Szekerczés, majd Grosch góljai után mégis a liláknak kellett időt kérniük a játékrész derekán (11-9).

Úgy tűnt azonban, hogy ez sem segített a vendégeken, mert Csapó védései után Szekercés ismét betalált, s mikor Szalai jó tíz méterről elengedett átlövése is befért a bal alsóba, már 14-10-es vezetésnek örülhettünk. Ezzel még nem volt vége a mieink szárnyalásának, mert a Kohász a folytatásban is egy sebességi fokozattal magasabban játszott ellenfelénél, s 24. percben már hat góllal állt jobban a vendégeknél (16-10). A nagy rohanásban persze akadtak azért hibák is, de a félidőből hátralévő időben már megtartotta előnyét a Kohász, így a szünetre 18-12-es dunaújvárosi vezetéssel vonultak a csapatok.

A biztosnak tűnő előny tudatában sem vehetett azonban vissza együttesünk a fordulás után, főleg azért, mert Vukajlovics duplájával három perc alatt feljött négyre a vendégcsapat, mely a 35. perc legvégére megfelezte félidei hátrányát (19-16). A kisebb gödörből Szalai és Grosch igyekezett kirángatni a Kohászt, ám továbbra is akadozott a játék, így György Lászlónak már a 39. percben időt kellett kérnie (21-17). A rövid pauza után sikerült is újra meglógni hat góllal, ám a Békéscsaba nem adta fel, két ásza, Walfisch és Vukajlovics vezérletével sorozatban szerzete góljait, s a 47. percre minimálisra csökkentette hátrányát (27-26).

Rengeteg volt a hiba akkor a Kohász játékában, jött is György László harmadik időkérése, mely után Grosch átlövésből törte meg a mieink hosszú gólcsendjét, majd miután Dombi Luca is betalált, már Horváth Rolandnak kellett magához hívnia tanítványait a 48. percben (27-24). A kapuba visszaállt Csapó védése után azonban Szalai is betalált, ám továbbra sem nyugodhattunk meg, mert Marincsák és Dombi Kata ismét felhozta kettőre a vendégeket (28-26). Amikor nagyon kellett, Csapó Kyra mutatott be bravúrt, majd Szekerczés lőtt pontosan, de Walfischt továbbra sem tudtuk tartani, így komoly izgalmakat ígért az utolsó kettő perc is (30-28). Egy kihagyott hazai ziccer után emberelőnyben támadhatott a Békéscsaba, ám a vendégek is hibáztak, így ha nehezen is, de begyűjtötte a pontokat a DKKA gárdája, mely újabb sikerével egy pontra felzárkózott a nyolcadik DVSC mögé.

DKKA – Békéscsabai ENKSE 30-28 (18-12)

DKKA: Csapó – Grosch 5, Szekerczés 9, Sirián 2, Szalai 5, Ferenczy 3, Kazai 4. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Nick 1, Bouti, Monori, Dombi 1. Vezetőedző: György László.

DKKA - Békéscsaba 30-28

DKKA - Békéscsaba 30-28 - fotó: Sándor Judit