Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 05. Simon
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Könnyed siker a Szeged ellen

Sport
Dunaújváros
DUE-Maarsk Graphics
vízilabda
bajnokság
győzelem

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2019. feb. 08., 14:12

Magabiztos, 14-3-as győzelmet aratott a Szeged elleni bajnoki találkozón a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

Az Eger elleni háromgólos siker után (13-10) ma egy könnyebbnek tűnő mérkőzés várt a vízilabda OBI 14. fordulójában a Dunaújvárosi Egyetem - Maarsk Graphics csapatára, akik hetedik helyezett Szeged ellen szálltak medencébe. Ez a könnyebbség azonban korán bebizonyosodott, hogy nincs így, hiszen sokáig bevehetetlennek tűnt a Tisza-partiak kapuja. Több lövésük is volt ugyan a mieinknek, de azok vagy nem találtak kaput, vagy a blokkokban haltak el, vagy támadó hibát láttak a játékvezetők. De ebből nem tudtak előnyt kovácsolni Árkossy Lilláék sem, így sokáig nem láthattunk gólt egyik oldalról sem. Ezt a csendet az ötödik perc végén Lara Luka törte meg, aki szabaddobásból volt eredményes (1-0), majd egy jó védekezés után Horváth Brigitta centerből duplázta meg előnyünket (2-0). A második negyed elején mindkét oldalon jól működött a védekezés, de most azért nem kellett annyit várni a gólra, mint az első játékban, hiszen Garda Krisztina a második támadásunkból vette be a szegedi kaput (3-0).

A középkezdés után Laura Aaarts védte Tóth Petra lövését, majd Lara Luka kiállításából szépített Damjanovic Isidora (3-1). Erre bő egy perc elteltével válaszolt remek akció végén Garda Krisztina (4-1), míg a folytatásban Gurisatti Gréta lövését tolta az alapvonalon túlra Trifán Dóra. A sarokdobás után azonban nem figyeltek a lányaink Lengyel Dominikára, aki egy labdaszerzést követően tudott megúszni védőjétől, mely lehetőségét szép találattal fejezett be (4-2). Mivel a túloldalon Menczinger Kata lövése nem talált utat a kapuba, a szegediek már azért támadhattak, hogy minimálisra csökkentsék hátrányukat. Ennek érdekében gyorsan időt is kértek, ez azonban a DUE jó védekezésének köszönhetően nem sült el jól számukra, ráadásul Mihók Attila időkérése után Menczinger ezúttal pontosan lőtt (5-2). A negyed utolsó percében mindkét oldalon kimaradt egy-egy lehetőség, így háromgólos dunaújvárosi előnnyel fordultak a felek. A harmadik ráúszást a Mihók alakulat nyerte meg, melyből azonnal növelte előnyünket Menczinger Kata (6-2), majd a következő támadásunk végén Gurisatti Gréta büntetőből már a hetedik találatunkat szerezte (7-2). Ekkor kezdett kinyílni a két csapat közötti játéktudásbeli különbség miatti olló, hiszen Geraldine Mahieu után Horváth Brigitta is centerből talált be Trifán kapujába (9-2), ezzel jelentősre növelve előnyünket.

Képek: DO-archív

Góljaink számát Garda Krisztina növelte, aki miután kiharcolt egy büntetőt, azt pontosan helyezett lövéssel eredményesen be is fejezte (10-2). A záró nyolc percre már nem maradtak izgalmak, hiszen a gólban gazdag harmadik negyedben minden eldőlt. Damjanovic faragta csapata hátrányát pontos ötméteresének köszönhetően (10-3), melyre ugyancsak ötösből válaszolt Gurisatti Gréta (11-3). A DUE 12. találatát is ő szerezte, ezúttal akcióból (12-3), melyet követően mindkét oldalon a kapusok bizonyították tudásukat egy-egy védéssel. Arról, hogy a meccs vége előtt két perccel tíz legyen közte Geraldine Mahieu gondoskodott (13-3), viszont a végét egy Brezovszki gól zárta, aki 19 másodperccel a dudaszó előtt szerezte a 14. gólunkat (14-3). Összességében teljesen megérdemelt győzelmet szerzett a DUE-Maarsk Graphics annak ellenére is, hogy az első két negyedben még voltak kisebb hibák, hiszen a második félidőben megállíthatatlan volt a csapat.

Dunaújvárosi Egyetem - Maarsk Graphics - Szeged SZTE 14-3 (2-0, 3-2, 5-0, 4-1)

Dunaújvárosi Egyetem: - Maarsk Graphics: Laura Aarts - Menczinger Kata 2, Gurisatti Gréta 3, Geraldine Mahieu 2, Garda Krisztina 3, Vályi Vanda, Huszti Vanda. Cserék: Kiss Alexandra - Brezovszki Gerda 1, Horváth Brigitta 2, Lara Luka 1, Ziegler Diána, Szellák Csenge, Sajben Nikolett. Vezetőedző: Mihók Attila.

Szeged SZTE: Trifán Dóra Katalin - Árkosy Lilla Dr., Lengyel Anett, Rácz Daniella, Damnjanovic Isidora 2, Lengyel Dominika 1, Tóth Petra. Cserék: Gyöngyösi Boglárka - Hasznos Nóra. Karai Nikolett, Kispál Réka, Katona Csenge, Ádám Emilia, Tóth Viktória. Vezetőedző: Lakó Gábor.

A rovat további hírei: Sport

Könnyed Fradi-siker

2026. jan. 04.

Bár felvillanásai akadtak a dunaújvárosi fiataloknak, a Fradi női kézilabdázói is magabiztosan győzték le a DKKA együttesét a két gárda vasárnap délutáni bajnokiján.

DSTV: sok feladat, sok siker

2026. jan. 04.

Sikeres hazai és nemzetközi szereplések, utánpótlás-nevelés és központfejlesztés. Hatalmas munkát folytatott és kezdett 2025-ben a Fox SE gárdája – az esztendő végén Mészáros Márk beszélt a céljaikról és elképzeléseikről. Hangkép.

Nehéz évnyitó vár a Kohászra

2026. jan. 04.

A tabellán harmadik Ferencváros vendégeként folytatja a K&H Női Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma délután négy órától.

Hazai évkezdés a MAFC ellen

2026. jan. 03.

Hazai pályán, a MAFC elleni összecsapással vág neki az új esztendőnek a DKSE röplabda csapata vasárnap délután öt órától.

DSTV: ilyen volt a tornászok éve

2026. jan. 03.

Ahogy azt már megszokhattuk, az esztendő során is remek eredményekkel öregbítették a DKSE és Dunaújváros hírnevét a tornászaink. Decemberben Trenka János vezetőedzőt is arra kértük, hogy ossza meg velünk a 2025-ös esztendővel kapcsolatos gondolatait. Hangkép.

Hiába a nagy feltámadás

2026. jan. 03.

Háromgólos hátrányból remek játékkal egyenlített, de végül 6-4-es vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a Csíkszereda ellen az Erste Liga pénteki fordulójában.

DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

2026. jan. 02.

Köztudott, hogy Dunaújvárosban igencsak népszerű sportág a labdarúgás. Sokan inkább a „kispályát” választják, hiszen a DLSZ kötelékében minden adott ehhez – Petrás Gábort a szövetség főtitkárát kértük arra, hogy értékelje a kispályás labdarúgás 2025-ös évét. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Könnyed Fradi-siker

  2. DSTV: sok feladat, sok siker

  3. Új év, új esélyek a nemes életmentéshez

  4. Nehéz évnyitó vár a Kohászra

  5. DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: sok feladat, sok siker

DSTV: sok feladat, sok siker

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

Embedded thumbnail for DSTV: ilyen volt a tornászok éve

DSTV: ilyen volt a tornászok éve

Top hírek

  1. Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

  2. Dunaújváros Kedvence 2025 – itt a végeredmény!

  3. Szilveszter a Városháza téren (galéria)

  4. Érden kezdi az évet a DAB

  5. Megmutatták, amit eddig tanultak

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő