Söpréssel nyert a Győr

2019. március 31. (vasárnap) 20:20 - Szárszó Lajos

A röplabda NB I Liga rájátszásában a Győr kettő meccsből kettőt nyert meg a Dunaferr ellen, ezzel ők biztos bennmaradói az NBI-nek.

Bravúr kellett volna ma ahhoz, hogy a Dunaferr férfi NBI-es csapata idegenben, a Győr otthonában sikert érjen el. Pedig erre hatalmas szüksége lett volna csapatunknak, hiszen a SZESE meccs előnyben volt a két győztes mérkőzésig tartó párharcban, hiszen legutóbb Dunaújvárosban győzni tudott (2-3). Ebből fakadóan hatalmas volt a találkozó tétje, melynek első felvonásába jól álltak bele fiataljaink. Gyorsan megléptek 3-8-ra, mely előnyt sokáig tartani is tudták (12-16), és az előnyből a végjátékra is bőven maradt (15-21). Ráadásul sorra szerezték pontjaikat a fiúk, így magabiztosan nyerték az első szettet (16-25). A folytatás azonban nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna. A második felvonásra magára talált a SZESE (8-5), melyre a Dunaferrnek nem volt válasza (16-13). Bár a végét megnyomták a mieink, az csupán szorossá vált (21-19), de a vége nem sikerült jól (25-19).

A harmadik szett annak ellenére ment el, hogy a szebb első szakaszt a Dunaferr produkálta. 8-6-ról sikerült a fordítás 12-16-ra, majd a vége előtt is meg volt a vezetés (18-21). Ekkor azonban óriási fordulat következett, amely a Győrnek kedvezett (25-23). Jöhetett a negyedik felvonás, melyben érezhető volt, hogy a SZESE le akarja zárni a két győztes találkozóig tartó párharcot. Az elejétől kezdve maguknál tartották az irányítást (8-4), mely előnyből ugyan faragott a Dunaferr két pontot (16-14), ám ekkor hatalmas rövidzárlat következett. Amíg a hazaiak sorra szerezték pontjaikat, nekünk ezt a nem sikerült megakadályoznunk, és beragadtunk ebbe az állásba (21-14). Ekkora hátrányt pedig bármekkora hajrával sem sikerült ledolgozni, mely azt jelentette (25-22), hogy a Győr nyerte a párharcot.

A másik ágon a Pécs tudta ugyanezt, vagyis a söprést meg tenni a Szolnok ellen, ami azt jelenti, hogy a Dunaferr és a Szolnok között dől majd el, hogy melyik csapat tudja egyenes ágon kiharcolni az NBI-ben maradást.
A valamely csapat két győzelméig tartó párharc első mérkőzésére Dunaújvárosban, április 6-án, a másodikra Szolnokon 11-én, és amennyiben szükség van a harmadik találkozóra, akkor arra Dunaújvárosban, 14-én kerül sor.

SZESE Győr – Dunaferr SE 3-1 (16-25, 25-19, 25-23, 25-22)

SZESE Győr: Lengyel Tamás, Horváth Bálint, Csank Bence, Szántósi Bence, Leiner Péter, Mészáros Balázs, Földes Tamás Péter, Mészáros Ábrahám, Falvay Balázs, Bicskó Dániel, Apáti Bence, Flachner Kornél, Biró Bence György, Puspán Balázs. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Dunaferr SE: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Újpesti továbbjutás

2020. február 27. (csütörtök)

Az Újpest elleni negyeddöntős párharc negyedik felvonásán is vereséget szenvedett, így a reméltnél korábban fejezte be a szezont a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Újabb támogató állt a DKKA mellé

Az év végéig szóló megállapodást írt alá a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a Darusín Kft.-vel.

Remek győzelem az ETO ellen

Sokáig vezetett, majd nagyot hajrázott és parádés győzelmet aratott a győriek elleni felnőtt NB I/B-s mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U19-es csapata.

A továbbjutás küszöbén az Újpest

2020. február 26. (szerda)

A negyeddöntős párharc harmadik meccsén is kikapott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, így az UTE egy győzelemre került a továbbjutástól.

Könnyed siker a megyei rangadón

Végig remekül játszva győzte le 3-0-ra a MÁV Előrét a Dunaferr SE röplabda csapata a két gárda dunaújvárosi bajnokiján.

Megyei rangadó előtt

A MÁV Előre elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB I Liga alapszakasz második körének küzdelmeit ma este a Dunaferr SE röplabda csapata.