Felemás hétvége

2019. április 15. (hétfő) 8:17 - spigott

A DFVE serdülő vízilabdázói kikaptak, az ifik viszont remek győzelmet arattak a Szentes elleni korosztályos bajnoki találkozón.

Szentesen ugrottak medencébe vasárnap kora délután a DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói a korosztályos bajnokságok újabb fordulójában. Egyik csapatunkra sem várt ezúttal könnyű feladat a tabella élmezőnyéhez tartozó házigazdák ellen, s a serdülők összecsapása nem is kezdődött jól, mert a szentesiek három perc alatt lőtt három góllal léptek el a mieinktől, s az első szünetre is kétfás előnnyel vonulhattak. A második etapban ugyan sikerült megfelezni a különbséget, ám a harmadik ismét a vendéglátók perceit hozta, azt a nyolc percet 4-1-re nyerte a Szentes, mely a záró felvonás előtt már 9-5-re vezetett. Az utolsó negyedben mindent megpróbáltak fiataljaink, ám nem volt esélyük a felzárkózásra, így az ellenfél 11-7-es sikerével ért véget a találkozó, mely után a szentesiek az első, míg a DFVE a negyedik helyen áll a serdülő bajnokság tabelláján.

Az ifjúságiak találkozója előtt a Szentes a negyedik, míg a DFVE az ötödik helyen állt a bajnokságban, így itt is nagy csatára számíthattunk. az első negyed nem is alakult túl jól, mert 1-0-s előny után sorozatban három gólt kaptak a mieink, s csak Erdélyi Hédi utolsó másodperces találatával sikerült feljönni egyre. A második etapot viszont kapott gól nélkül hozták le a dunaújvárosi ifik, akik ismét átvették a vezetést, ám egészen a negyedik felvonás kezdetéig nem lehetett megjósolni, hogy ki örülhet majd a meccs végén (7-6). Az utolsó nyolc percben azonban átgázolt ellenfelén a DFVE, mely újabb öt találatot szerzett úgy, hogy cserébe egyet sem kapott, így végül sima, 12-6-os győzelmet aratott.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
DFVE – Yordo Szentes 7-11
(2-4, 2-1, 1-4, 2-2)
Gólszerzőink: Somogyvári Lili 3, Sümegi Nóra Virág 2, Jonkl Csenge 1, Szabó Nikolett 1.

Ifjúságiak
DFVE – Yordo Szentes 12-6
(2-3, 2-0, 3-3, 5-0)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 3, Sümegi Nóra Virág 2, Erdélyi Hédi 2, Pál Réka 2, Szabó Nikolett 2, Somogyvári Lili 1.

Júniusban rendezik a tisztújító közgyűlést

2020. május 29. (péntek)

Az elnökségi ülésen eldőlt, hogy június 20-án rendezik a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tisztújító közgyűlését.

Négy új érkező a Kohásznál!

2020. május 28. (csütörtök)

Érden játssza a 2020/2021-es szezon hazai mérkőzéseit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely négy új játékos szerződtetését jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Kovács Bronson Zoltán is marad az Acélbikáknál

A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának védelmét erősíti Kovács Bronson Zoltán.

Augusztusban kell csúcsformában lenni

2020. május 27. (szerda)

Némi meglepetést azért okozott kenusaink számára a szolnoki tesztviadal, ám ettől még nem alakítják át felkészülésüket, mert a nyár végére kell időzíteni a versenyformát.

Van idő a munkához!

Csak a délelőtti edzések maradnak el a dunaújvárosi vízilabdázóknál, akiknek bőven lesz idejük felkészülni nyáron az új szezon küzdelmeire.

Duplázások napja Szolnokon!

2020. május 26. (kedd)

Hüttner Csaba szövetségi kapitány szerint sok kérdést megválaszolt a kajak-kenusok első edzésversenye.

Rövidebb szezon jöhet!

Boda Gábor szövetségi elnök szerint akár már augusztus 20-án elkezdődhet az amerikai focisták bajnoki szezonja.