Dunaújváros Hetilap

Korszakos fejlesztések Nagyvenyimen

2019. április 10. (szerda) 21:07 - Brousil Csaba

Nagyvenyim Nagyközség Mélykút településrészén és Nagyvenyimen a településközpontban tartott sajtóbejárással egybekötött helyszíni szemlét Vargáné Kaiser Katalin polgármester asszony a település fejlesztéseivel kapcsolatban.

A bejáráson és a szemlén részt vett dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára és dr. Galambos Dénes, Dunaújváros és térségének ipar- és területfejlesztésért felelős miniszterelnöki biztos is, továbbá a fejlesztésekben részt vevő kivitelező cégek munkatársai több meghívott vendéggel egyetemben. A szemle Mélykúton kezdődött a felújított orvosi rendelő ünnepélyes átadásával. Itt a polgármester asszony elmondta, hogy az itt élők már nagyon régóta várták, hogy a rendelő felújításra kerüljön és nagyon boldogok, hogy ez most meg is valósult. A településen ez az egyetlen önkormányzati épület, amely most már modern körülmények között várja a betegeket. Vargáné Kaiser Katalin azt is kiemelte, hogy ez a felújítás egy fejlődési utat nyithat meg a településen és motiváció lehet az itt élőknek az összefogásra.

Ezután következett a Mélykutat Nagyvenyimmel összekötő külterületi út bejárása. A munkálatok már folynak ezen a csaknem öt kilométer hosszúságú úton. Százmillió forintos pályázati pénzből valósul meg ez a fejlesztés, mely egyrészről azt szolgálja, hogy a földtulajdonos gazdák be tudjanak járni gépeikkel a földekre, másrészről, hogy a mélykútiak rendes úton tudják megközelíteni a nagyvenyimi településközpontot és így könnyebben tudják igénybe venni a központban lévő szolgáltatásokat. A felújítás során egy négy méter széles utat alakítanak ki teljes hosszában, és megoldják a vízelvezetést is úgy, hogy az a környező termőföldeket szolgálja. Szabolcs László mérnök, az építést végző cég felelős tervezője elmondta, hogy sajnos nagyon sok szemetet kellett elhordaniuk a területről, hogy ki tudják jelölni az út nyomvonalát. Jelenleg a földmunkálatok zajlanak, ha az időjárástól tartani tudják a tervet, akkor az útszakasz őszre elkészül.

A következő állomás Nagyvenyim belterületén volt, itt a belső utak felújításának szemléje következett. A két ütemben megvalósuló fejlesztés első üteme több mint 500 millió forintból valósul meg. Új bitumenes burkolatot kapnak olyan fontos keresztirányú útvonalak, melyek forgalmasak: a temetőhöz, óvodához vezetnek. Ilyen fejlesztés több évtizede nem volt a településen és az újabb pályázatok megnyitásánál az önkormányzat újabb forrásokra szeretne pályázni, hogy az összes belső út megújulhasson Nagyvenyimen. Ezután a leendő Szociális szolgáltató tömb szemléje következett. A polgármester asszony elmondta, hogy itt egy álom valósul majd meg, hiszen régóta tervben volt már egy ilyen épület létesítése, mely most már a célegyenesben van és az idei falunapon át is fogják adni ünnepélyes keretek között.

A bejárás ünnepi fogadással zárult a polgármesteri hivatal dísztermében. Vargáné Kaiser Katalin itt mindenkinek megköszönt a segítséget és azt a sok munkát, aminek révén ezek a fejlesztések megvalósulhattak. Elmondta, hogy folytatni szeretnék a megkezdett munkát, még több fejlesztést szeretnének a településen és ehhez forrásokra is fognak majd pályázni a jövőben, mert mint mondta a település hosszú távú célja, hogy az önellátás felé haladjanak. elmondta, hogy negyven kisebb nagyobb fejlesztés kezdődött el, melyek egy része már befejeződött, egy részük folyamatban van és vannak olyanok is, melyek a közeljövőben kezdődnek majd. Ezek összértéke 2,6 milliárd forint, mely fejlesztési egységként egyedülálló a település történetében. Dr. Dorkota Lajos pohárköszöntőjében megköszönte a polgármester asszony és dr. Galambos Dénes munkáját és válaszolva az örök elégedetlenek azon kérdésére, hogy miért most vannak ezek a fejlesztések, hogy ezeket több éves előkészítő, pályázati, tervezési és engedélyezési, majd kivitelezési munka előzi meg. Kérdésünkre azt is elmondta, hogy a 2,6 milliárd forint már Nagyvenyim birtokában van, de további nyolc-tíz pályázatot nyújt még be az önkormányzat, hogy a fejlesztések újabb irányba folytatódjanak. Dunaújvárosról szólva elmondta, hogy településünkön a Modern Városok Program elemiből van, ami már elkészült, van, ami folyamatban van – lásd az uszoda felújítása – és van olyan, melyek nemsokára kezdődnek, ilyen például a Vidámpark fejlesztése. Kiemelte a Vasmű út felújítását, melyről megszületett a kormánydöntés, agy az egy milliárd forintból megvalósuló fejlesztés akár már nyár végére be is fejeződhet.

Dr. Galambos Dénes kérdésünkre elmondta, hogy a fejlesztések határozták meg Nagyvenyim életét ebben a ciklusban. Az iskola, a mélykúti rendelő, a 6219-es út, a belterületi utak felújítása mind a z itt lakók kényelmét és komfortját hivatott növelni. Ezekkel a fejlesztésekkel azt szerették volna elérni, hogy az itt élők jól érezzék magukat a településen. Ezt a munkát folytatni is szeretnék, pályázni fognak a modern Falvak Program keretében is, mely újabb több tízmilliós forrást biztosíthat a településnek. Azon dolgoznak, hogy a már itt lévő vállalkozásokat hogyan tudják támogatni és újabbakat idecsábítani, hogy biztosítsák a település az önellátás felé haladjon. Mint mondta ez kemény munkával és jó összefogással megvalósítható lesz.

Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás

Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit
Nagyvenyimi fejlesztések - Településbejárás - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Közélet

Foglalkoztatási fórum

Foglalkoztatási fórum

2019. április 25. (csütörtök)

Átalakulás előtt áll a szakképzési rendszer, és az ehhez kapcsolódó szakmai anyagot is bemutatták a témában érintetteknek a Dunaújvárosi Járási Foglalkoztatási Fórum szerdai ülésén.

D+ Híradó - Foglalkoztatás, adományátadó

D+ Híradó - Foglalkoztatás, adományátadó

2019. április 24. (szerda)

Foglalkoztatási fórum az Iparkamarában, Carissa Kupa adományátadó - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Drágul a gázolaj

Drágul a gázolaj

2019. április 24. (szerda)

A Mol Nyrt. bruttó 2 forinttal emeli a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken, a benziné nem változik - értesült piaci forrásokból az MTI szerdán.

Szeptembertől kötelező lesz a bárányhimlő elleni védőoltás

Szeptembertől kötelező lesz a bárányhimlő elleni védőoltás

2019. április 24. (szerda)

Müller Cecília megbízott országos tisztifőorvos közölte, 13-16 hónapos korban kapják meg a gyermekek a védőoltást, amelyre 1,3 milliárd forint költségvetési forrás jut. A teljes védettséghez két oltásra van szükség.

D+ Híradó - Bölcsődék napja, adomány

D+ Híradó - Bölcsődék napja, adomány

2019. április 23. (kedd)

Bölcsődék napja városunkban is, adományátadó a kórházban, lakossági fórumot tartottak Adonyban - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Húsvéti finomságok a hajléktalanoknak

Húsvéti finomságok a hajléktalanoknak

2019. április 23. (kedd)

Húsvéti finomságokkal kedveskedtek a Kandó Kálmán téri Hajléktalan Ellátó Centrum bentlakóinak a képviselők hétfőn.

Áramszünet lesz!

Áramszünet lesz!

2019. április 23. (kedd)

Az E.ON folyamatos korszerűsítést hajt végre a városi hálózaton, melynek biztonságos elvégzése érdekében elengedhetetlen a vezetékek időszakos feszültségmentesítése. Ezért április 29-én reggel nyolctól délután négy óráig az alábbi területeken áramszünet lesz az Óvárosban.