Vereséggel kezdett a válogatott
Az első negyed után még vezetett, ám végül háromgólos vereséget szenvedett a magyar női vízilabda válogatott az amerikaiak elleni találkozón a Világliga szuperdöntőjében.
A legnehezebb ellenféllel szemben, az olimpiai és világbajnok Egyesült Államok elleni mérkőzéssel kezdte meg szereplését a Világliga budapesti Szuperdöntőjében a magyar női vízilabda válogatott. A találkozónak a hazai pálya ellenére is inkább az amerikaiak voltak az esélyesei, ám a négy dunaújvárosi játékossal, Garda Krisztinával, Gurisatti Grétával, Horváth Brigittával és Vályi Vandával felálló magyar csapat nagyon fogadkozott, hogy meglepi remek erőkből álló vetélytársát.
A kezdésre nem is lehetett panasza Bíró Attila szövetségi kapitánynak és a Duna Aréna lelátóin helyet foglaló hazai drukkereknek, mert Szilágyi Dorottya már a második magyar támadásból betalált, majd Keszthelyi Rita pontos szabaddobása után már 2-0-s előnynek örülhettünk. Nem sokat késett azonban a válasz sem, mert Fischer centerből volt eredményes, ám Keszthelyi előnyből sem tévedett, s 3-1-re megléptek a mieink. a negyedből hátralévő időben azonban rendezte védelmét az ellenfél is, mely a hajrában Haralabidis találatával újra feljött egyre, ám a szünetre így is hazai vezetéssel vonultak a felek (2-3). A második etap eleje azonban egyáltalán nem úgy alakult, ahogy azt a mieink eltervezték, mert az amerikaiak sorozatban három gólt szerezve fordítani tudtak (5-3). Ugyan Keszthelyi a negyed derekán büntetőből megszerezte harmadik találatát is, tovább már nem tudtak kapaszkodni a mieink, mert az utolsó percben Steffens is feliratkozott a gólszerezők közé, így a félidei pihenőre az amerikaiak vonulhattak 6-4-es vezetéssel.
A harmadik negyed sem kezdődött túl jól válogatottunk számára, mert a vendégek két és fél perc alatt ismét lőttek kettőt úgy, hogy cserébe egyet sem kaptak, s már négy góllal elléptek a magyar csapattól (8-4). A mieink azonban tetemesnek tűnő hátrányuk ellenére sem adták fel a küzdelmet, s Vályi Vanda emberelőnyből, valamint Szilágyi Dorottya büntetőből elért góljával megfelezték hátrányukat, így ígért még izgalmakat az utolsó felvonás (8-6). Melyben sajnos egyértelműen az amerikaiak akarata érvényesült, hiszen ellenfelünk két gyors góllal indított, ráadásul védekezésben is hozta azt a stabil játékot, amit megszokhattunk tőlük (10-6). A játékrész derekán már öttel is vezettek a vendégek, s mivel ekkorra már végleg eldőlt a találkozó, így a hajrában hiába talált be háromszor is együttesünk, végül 12-9-es vereséggel kezdte a tornát.
Egyesület Államok – Magyarország 12-9 (2-3, 4-1, 2-2, 4-3)
Egyesült Államok: Johnson – Musselman 2, Fattal 1, Steffens 1, A. Fischer 1, M. Fischer 2, Williams 1. Csere: Seidemann 1, Hauschild, J. Neushul, K. Neushul 1, Haralabidis 2. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian.
Magyarország: Gangl – Szilágyi 3, Rybanska, Illés, Keszthelyi 4, Vályi V. 1, Gyöngyössy. Csere: Kasó (kapus), Gurisatti, Parkes 1, Horváth, Tóth-Csabai, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila.
A magyar válogatott további csoportmérkőzései
2. forduló - június 5., szerda - Oroszország-Magyarország, 20:15
3. forduló - június 6., csütörtök - Kanada-Magyarország, 18:30
Főoldali kép: MTI-archív
A rovat további hírei: Sport
Újabb dupla siker
2025. okt. 22.
A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit
2025. okt. 22.
A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.
Három döntős hely Jakartában
2025. okt. 21.
Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.
DSTV: vár a ring
2025. okt. 21.
Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.
Biztos VRCK-siker a nyitányon
2025. okt. 21.
Nem adott esélyt röplabdázóinknak a tavalyi bronzérmes Kazincbarcika a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának első fordulójában.
Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában
2025. okt. 20.
A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.
Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors
2025. okt. 20.
Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.