Hétvégi házakat tört fel

doszerk - 2019. október 2. 13:36

Az Adonyi Rendőrőrs munkatársai elfogták azt a férfit, aki 2019 tavasza óta több rácalmási hétvégi házba tört be, ahonnan elektromos termékeket, kerti szerszámgépeket, valamint egyéb, mozdítható tárgyakat vitt el.

A megalapozott gyanú szerint Rácalmáson, összesen hat hétvégi házába hatolt be 2019. március 4-e és szeptember 28-a között egy 35 éves helyi lakos. A férfi ajtó- és ablakbefeszítés, kerítésbontás és lakatlefeszítés módszerével jutott be az ingatlanokba, és azokból több százezer forint értékben tulajdonított el különféle tárgyakat. A széleskörű adatgyűjtések és nyomozási cselekmények eredményeként a rendőrök azonosították a feltételezett elkövetőt, akit elfogtak és a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságra előállítottak. A férfit 2019. szeptember 30-án többrendbeli lopás bűntett és lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók, melynek során beismerő vallomást tett.

A rovat további hírei: Sziréna

Letartóztatták a kiskorú becstelen bántalmazóját

Letartóztatták a kiskorú becstelen bántalmazóját

2025. szep. 18.

Indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki egy tizenkét éves fiút kényszerített szexuális cselekmény végzésére. A gyanúsított tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt felelhet, értesült a DO.

 

Rendőrkézre került a kiserdei szatír

Rendőrkézre került a kiserdei szatír

2025. szep. 17.

Becstelen esetről adott hírt a rendőrség – elfogták a kiskorú sérelmére elkövetett bűncselekmény gyanúsítottját a városban. A 41 éves férfit szexuális erőszak bűntette miatt vették őrizetbe, kezdeményezik letartóztatását is, értesült a DO.

Eltűnés miatt keresik Pesei Brigittát (FRISSÍVE!)

Eltűnés miatt keresik Pesei Brigittát (FRISSÍVE!)

2025. szep. 15.

A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 36 éves nő megtalálása érdekében. Pesei Brigitta múlt kedden tűnt el, aki tud róla, jelentkezzen, és egy megosztás is segíthet! Felhívás. (FRISSÍVE!)

 

Zöld értékek a fólia alatt – most picit másképp

Zöld értékek a fólia alatt – most picit másképp

2025. szep. 11.

Dunaújvárosi rendőrök csípték el azt a dílert, aki egy daruszentmiklósi kert fóliasátrában termesztett kábítószer előállítására szolgáló növényeket. Több tucat tő canabbis-szal bukott, erősítette meg a rendőrségi összegzés.

Elrendelték az idős asszonyt kirabló férfi letartóztatását

Elrendelték az idős asszonyt kirabló férfi letartóztatását

2025. szep. 06.

A gyanúsított egy dunaújvárosi buszmegállóban támadt a 87 éves áldozatra. Bár az asszony ellenállt, a férfi végül elvitte a táskáját – 3000 forintot zsákmányolt, értesült a DO.

Iskolakezdés előtt: a gyerekek biztonsága közös felelősség!

Iskolakezdés előtt: a gyerekek biztonsága közös felelősség!

2025. aug. 30.

Néhány nap múlva becsöngetnek, hamarosan kezdődik az új tanév – a nagy napra készülve balesetmegelőzési tanácsokkal szolgál a vármegyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A lényeg: fokozott figyelem szükséges az utakon!

Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!

Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!

2025. aug. 20.

Még rendőrök megtévesztésével is próbálkoztak a megtévesztő üzenet küldői, derül ki a vármegyei főkapitányság összegzéséből. A rendőrség tipptárral segíti a csalók elleni fellépést – vigyázzon mindenki, és ne szolgáltasson adatokat!