Dunaújváros Hetilap

Sportolj Dunaújváros! Egy nagyrendezvény a mozgás és a jótékonyság tükrében

Brousil Csaba - 2019. október 10. 20:13

Nem titkoltan hagyományteremtő céllal szervezték meg városunkban csütörtökön a Sportolj Dunaújváros! elnevezésű, jótékonysági akcióval egybekötött sportrendezvényt. Friss információink szerint 2174500 forint gyűlt össze a rendezvényen a kórház lélegeztető gépére.

A főszervező a helyi Tourinform Iroda volt, a rendezvény fővédnöki posztját Cserna Gábor polgármester töltötte be, míg az Aneszteziológia és Intenzív Betegosztály számára meghirdetett jótékonysági akció (egy lélegeztető gépre rendeztek gyűjtést) fővédnöke dr. Dorkota Lajos Dunaújváros és Fejér megye Díszpolgára volt.

A programok két helyszínen zajlottak, s a szervezők igyekeztek a lehető legtöbb embert bevonni a különböző rendezvényekbe. A Dunaújvárosi Sportcsarnokban már reggel nyolc órától várták a helyi óvodák és iskolák növendékeit, akiket Izsák Máté képviselő, az Oktatási, kulturális ifjúsági és sportbizottság elnöke köszöntött délelőtt fél tízkor, majd a közös bemelegítést követően megkezdődhettek a különböző sportprogramok. A legkisebbek, az óvodások a sportcsarnok elől vágtak neki egy remek hangulatú közös futásnak, az általános iskolás gyermekek a csarnok kistermében végeztek ügyességi gyakorlatokat, míg a nagyteremben a kézilabdázók mérhették össze egymással erejüket. A vidámparki műfüves pályán a labdarúgók, a Dunaferr Iskola Villamossági Tagozatának tornatermében a röplabdázók húztak szerelést, s vívtak egymással nagyon komoly csatákat, míg délelőtt tizenegy órától a sportcsarnok előtt rendezték meg a Nemzetközi Erősemberek versenyét, melyet a kilencszeres Erősember világbajnok Fekete László nyitott meg.

Látva a rengeteg jó kedvű fiatal sportolót, érthetően elégedetten osztotta meg velünk gondolatait Izsák Máté, az Oktatási, kulturális ifjúsági és sportbizottság elnöke is, megerősítve, mekkora dolognak tartja azt, hogy sikerült tető alá hozni a sportnapot.

- Nem hiába érdemelte ki anno Dunaújváros a Nemzet Sportvárosa kitüntető címet. Én úgy gondolom, hogy hűek vagyunk ehhez, ezt bizonyítja az is, hogy a mai nap folyamán 1200 fiatal vett részt a délelőtti sportrendezvényeken. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a megyei jogú városok közül talán itt sportolnak a legtöbben a lakosságszámhoz viszonyítva, ez óriási dolog. Minden sportágnak nagyon fontos az utánpótlás, s amennyiben a fiatalság elkezd sportolni, abból előbb, vagy utóbb komoly eredmények születhetnek, mivel lényegesen szélesebb így a merítési lehetőség. Ez is fontos, de az még inkább, hogy az egészséges életmód felé irányítsuk a gyerekeket, s a mozgás, a sport az egyik legnagyobb erő ebben – fogalmazott Izsák Máté.

A délelőtti sportrendezvényeket követően nem volt túl sok ideje pihenni a szervezőknek, ugyanis délután kettő órától már a Városháza téren folytatódott a programsorozat. Kettő órától került sor a délelőtti sportprogramok eredményhirdetésére, háromtól kerekasztal beszélgetésen eleveníthették fel emlékeiket sportpályafutásaikról, dunaújvárosi sikereikről városunk egykori és jelenlegi sportolói, edzői, akik között többek közt a női kézilabdázókkal BEK-győzelemig jutó Zsiga Gyulával, Siti Beátával is találkozhattunk. Siti Beáta a dunaújvárosi női kézilabdázókkal Bajnokok Ligáját, EHF Kupát és Európai Szuperkupát is nyert, s mint azt érdeklődésünkre elárulta, óriási dolognak tartja azt, hogy ilyen sok gyermeket sikerült bevonni a sportnapi programokba:

- Mikor a nap történéseiről beszéltünk, akkor mondta Nyakacska Zsolt, a DKKA ügyvezetője, hogy a kicsiket, nagyokat egyaránt sikerült megmozgatni a délelőtti rendezvényeken, s külön öröm, hogy ezt ilyen nagy érdeklődés mellett tudták megvalósítani. Ennek a városnak muszáj, hogy legyen sportélete, s vannak olyan hagyományok, amiket én tradicionális lélekként szeretem, ha folytatunk és követünk. Ennél jobbat, hogy a gyerekek sportoljanak, mozogjanak, mindegy, hogy milyen szinten, nem tudok elképzelni, így fejlődik a jellemük, remélem, hogy ez a rendezvény egy szép folyamat elejét jelenti.

A rossz időjárás némileg átírta a forgatókönyvet. Cserna Gábor röviden köszöntötte az eső ellenére is megjelent városlakókat a színpadról, de köszöntő beszédét a Városháza C szárnyának aulájában mondta el. Kiemelte, hogy büszkék lehetünk arra, hogy Dunaújváros immár tizenkilenc éve viseli a Nemzet Sportvárosa címet. Megérdemelten, hisz sok sportoló országos és nemzetközi sikere öregbítette és öregbíti városunk hírnevét. Hangsúlyozta, hogy a város a sport mellet a jótékonyság területén is bizonyított, gondoljunk csak Pecsét Istvánra, a DLSZ által szervezett Carissa Kupára vagy a kórházi jótékonysági bálokra. A polgármester kiemelte, hogy ez a rendezvény is a kórház idei jótékonysági báljának célkitűzését hivatott támogatni. Ez pedig nem más, mint egy lélegeztető gép beszerzése az intenzív osztály számára. Arra kérte a jelenlévőket, hogy adományaikkal támogassák e nemes célt. Majd megköszönte a szervezőknek a program lebonyolítását. A polgármesteri beszéd után Szilágyi Tibor, Kossuth-díjas színművész lépett a megjelentek elé. Elmondta, hogy régóta jár a városba a barátaihoz és megtiszteltetés számára, hogy meghívták erre a rendezvényre, melynek célját maga is támogatja. Sok sikert kívánt a rendezvényhez és a városvezetésnek a megkezdett fejlesztő munka folytatásához, majd elmondta Az ember című verset. A köszöntők után a szervezők és a polgármester emléklapot vehetett át Kiss Andrástól, a helyi Tourinform Iroda vezetőjétől, a megjelent, sok sikert elért sportolókat pedig a dunaújvárosi sportalbum kötetével köszöntötték.

Kint folytatódtak a színpadi programok. Kollányi Zsuzsi előadta A város csillaga című új dalát, mely nem más, mint Dunaújváros Dala. Később pedig elhangzott a Dunaújvárosi Kézilabda Akadémia himnusza is. Este pedig színpadra léptek a sztárfellépők, a Punnany Massif koncertje zárta a színpadi műsorok sorát.

 

Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események

Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Közélet

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

2022. szep. 30.

Az elmúlt hetekben rendre megjelentek a Dunaújvároshoz köthető közösségi médiafelületeken a róka és nyest észlelésekről szóló bejegyzések. Az eseményeket figyelemmel követik a városvezetők, sajtótájékoztatót is tartottak a legfontosabb tudnivalókról. 

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

2022. szep. 30.

Az idei népszámlálás  menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

2022. szep. 29.

A költségosztás volt a témája annak a fórumnak, amit a DVG Zrt. hívott össze kedd délutánra a Kultik Moziba. A távhőszolgáltató tavaly óta negyedszer hívta össze a közös képviselőket és lakásszövetkezeti vezetőket annak érdekében, hogy a távhőelszámolás során érvényesüljön a költségosztás. 

Idén is virágba borult városunk (galériával)

Idén is virágba borult városunk (galériával)

2022. szep. 29.

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

2022. szep. 29.

A hittanos gyermekek megáldásával és a nyitott templomok napjának programja keretében szervezett bemutatóval kezdték a római katolikusok a tanévet.

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

2022. szep. 28.

Az egészséges életmód, a mozgás és a környezetvédelem fontosságára hívta fel tíz dunaújvárosi tagóvoda növendékeinek figyelmét a felső Duna-parton megrendezett ovifutás.

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

2022. szep. 28.

Jubilál a sorozat, idén éppen tizedszerre rendezi meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete – a tanácskozásnak (2015 után újra) Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme ad otthont csütörtökön.