Dunaújváros Hetilap

Sportolj Dunaújváros! Egy nagyrendezvény a mozgás és a jótékonyság tükrében

2019. október 10. (csütörtök) 20:13 - Brousil Csaba

Nem titkoltan hagyományteremtő céllal szervezték meg városunkban csütörtökön a Sportolj Dunaújváros! elnevezésű, jótékonysági akcióval egybekötött sportrendezvényt. Friss információink szerint 2174500 forint gyűlt össze a rendezvényen a kórház lélegeztető gépére.

A főszervező a helyi Tourinform Iroda volt, a rendezvény fővédnöki posztját Cserna Gábor polgármester töltötte be, míg az Aneszteziológia és Intenzív Betegosztály számára meghirdetett jótékonysági akció (egy lélegeztető gépre rendeztek gyűjtést) fővédnöke dr. Dorkota Lajos Dunaújváros és Fejér megye Díszpolgára volt.

A programok két helyszínen zajlottak, s a szervezők igyekeztek a lehető legtöbb embert bevonni a különböző rendezvényekbe. A Dunaújvárosi Sportcsarnokban már reggel nyolc órától várták a helyi óvodák és iskolák növendékeit, akiket Izsák Máté képviselő, az Oktatási, kulturális ifjúsági és sportbizottság elnöke köszöntött délelőtt fél tízkor, majd a közös bemelegítést követően megkezdődhettek a különböző sportprogramok. A legkisebbek, az óvodások a sportcsarnok elől vágtak neki egy remek hangulatú közös futásnak, az általános iskolás gyermekek a csarnok kistermében végeztek ügyességi gyakorlatokat, míg a nagyteremben a kézilabdázók mérhették össze egymással erejüket. A vidámparki műfüves pályán a labdarúgók, a Dunaferr Iskola Villamossági Tagozatának tornatermében a röplabdázók húztak szerelést, s vívtak egymással nagyon komoly csatákat, míg délelőtt tizenegy órától a sportcsarnok előtt rendezték meg a Nemzetközi Erősemberek versenyét, melyet a kilencszeres Erősember világbajnok Fekete László nyitott meg.

Látva a rengeteg jó kedvű fiatal sportolót, érthetően elégedetten osztotta meg velünk gondolatait Izsák Máté, az Oktatási, kulturális ifjúsági és sportbizottság elnöke is, megerősítve, mekkora dolognak tartja azt, hogy sikerült tető alá hozni a sportnapot.

- Nem hiába érdemelte ki anno Dunaújváros a Nemzet Sportvárosa kitüntető címet. Én úgy gondolom, hogy hűek vagyunk ehhez, ezt bizonyítja az is, hogy a mai nap folyamán 1200 fiatal vett részt a délelőtti sportrendezvényeken. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a megyei jogú városok közül talán itt sportolnak a legtöbben a lakosságszámhoz viszonyítva, ez óriási dolog. Minden sportágnak nagyon fontos az utánpótlás, s amennyiben a fiatalság elkezd sportolni, abból előbb, vagy utóbb komoly eredmények születhetnek, mivel lényegesen szélesebb így a merítési lehetőség. Ez is fontos, de az még inkább, hogy az egészséges életmód felé irányítsuk a gyerekeket, s a mozgás, a sport az egyik legnagyobb erő ebben – fogalmazott Izsák Máté.

A délelőtti sportrendezvényeket követően nem volt túl sok ideje pihenni a szervezőknek, ugyanis délután kettő órától már a Városháza téren folytatódott a programsorozat. Kettő órától került sor a délelőtti sportprogramok eredményhirdetésére, háromtól kerekasztal beszélgetésen eleveníthették fel emlékeiket sportpályafutásaikról, dunaújvárosi sikereikről városunk egykori és jelenlegi sportolói, edzői, akik között többek közt a női kézilabdázókkal BEK-győzelemig jutó Zsiga Gyulával, Siti Beátával is találkozhattunk. Siti Beáta a dunaújvárosi női kézilabdázókkal Bajnokok Ligáját, EHF Kupát és Európai Szuperkupát is nyert, s mint azt érdeklődésünkre elárulta, óriási dolognak tartja azt, hogy ilyen sok gyermeket sikerült bevonni a sportnapi programokba:

- Mikor a nap történéseiről beszéltünk, akkor mondta Nyakacska Zsolt, a DKKA ügyvezetője, hogy a kicsiket, nagyokat egyaránt sikerült megmozgatni a délelőtti rendezvényeken, s külön öröm, hogy ezt ilyen nagy érdeklődés mellett tudták megvalósítani. Ennek a városnak muszáj, hogy legyen sportélete, s vannak olyan hagyományok, amiket én tradicionális lélekként szeretem, ha folytatunk és követünk. Ennél jobbat, hogy a gyerekek sportoljanak, mozogjanak, mindegy, hogy milyen szinten, nem tudok elképzelni, így fejlődik a jellemük, remélem, hogy ez a rendezvény egy szép folyamat elejét jelenti.

A rossz időjárás némileg átírta a forgatókönyvet. Cserna Gábor röviden köszöntötte az eső ellenére is megjelent városlakókat a színpadról, de köszöntő beszédét a Városháza C szárnyának aulájában mondta el. Kiemelte, hogy büszkék lehetünk arra, hogy Dunaújváros immár tizenkilenc éve viseli a Nemzet Sportvárosa címet. Megérdemelten, hisz sok sportoló országos és nemzetközi sikere öregbítette és öregbíti városunk hírnevét. Hangsúlyozta, hogy a város a sport mellet a jótékonyság területén is bizonyított, gondoljunk csak Pecsét Istvánra, a DLSZ által szervezett Carissa Kupára vagy a kórházi jótékonysági bálokra. A polgármester kiemelte, hogy ez a rendezvény is a kórház idei jótékonysági báljának célkitűzését hivatott támogatni. Ez pedig nem más, mint egy lélegeztető gép beszerzése az intenzív osztály számára. Arra kérte a jelenlévőket, hogy adományaikkal támogassák e nemes célt. Majd megköszönte a szervezőknek a program lebonyolítását. A polgármesteri beszéd után Szilágyi Tibor, Kossuth-díjas színművész lépett a megjelentek elé. Elmondta, hogy régóta jár a városba a barátaihoz és megtiszteltetés számára, hogy meghívták erre a rendezvényre, melynek célját maga is támogatja. Sok sikert kívánt a rendezvényhez és a városvezetésnek a megkezdett fejlesztő munka folytatásához, majd elmondta Az ember című verset. A köszöntők után a szervezők és a polgármester emléklapot vehetett át Kiss Andrástól, a helyi Tourinform Iroda vezetőjétől, a megjelent, sok sikert elért sportolókat pedig a dunaújvárosi sportalbum kötetével köszöntötték.

Kint folytatódtak a színpadi programok. Kollányi Zsuzsi előadta A város csillaga című új dalát, mely nem más, mint Dunaújváros Dala. Később pedig elhangzott a Dunaújvárosi Kézilabda Akadémia himnusza is. Este pedig színpadra léptek a sztárfellépők, a Punnany Massif koncertje zárta a színpadi műsorok sorát.

 

Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események

Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit
Sportolj Dunaújváros! - Délelőtti események - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Közélet

DS Híradó: Hard Dog Race Dunaújvárosban

DS Híradó: Hard Dog Race Dunaújvárosban

2020. február 21. (péntek)

Városunkba érkezik a Hard Dog Race elnevezésű futóverseny, lassan véget ér a farsangi időszak - érdekes és aktuális tartalmakkal jelentkezett a DS Híradó tegnapi adása.

DS Híradó: digitális témahét

DS Híradó: digitális témahét

2020. február 20. (csütörtök)

Digitális témahét a Móriczban, tollaslabda a sportcsarnokban - érdekes és aktuális tartalmakkal jelentkezett a DS Híradó tegnapi adása.

DS Híradó: fókuszban a választás!

DS Híradó: fókuszban a választás!

2020. február 18. (kedd)

Természetesen a vasárnap rendezett időközi országgyűlési választás került a DS Híradó tegnapi adásának vezető anyagába. Ellenzéki diadal és további aktualitások máris itt!

Megállapodást kötöttek – élhet a gyár!

Megállapodást kötöttek – élhet a gyár!

2020. február 13. (csütörtök)

Visszavonta a létszámleépítést, kétlépcsős bérfejlesztést tervez az ISD Dunaferr Zrt., így a szerdára időzített tüntetés is elmaradt az Orosz Nagykövetség előtt. A megegyezés hírét közleményben üdvözölte a város önkormányzata.

A költségvetésről is döntött a közgyűlés

A költségvetésről is döntött a közgyűlés

2020. február 13. (csütörtök)

Néma főhajtással, majd a „Dunaújváros Sportjáért” Díj ünnepélyes átadásával kezdődött a közgyűlés nyílt ülése a Városháza „C” szárnyában csütörtökön délelőtt. Ezt követően 40 napirend tárgyalása során több zsebbevágó tételről, így a város büdzséjéről is döntöttek a képviselők.

DS Híradó: közmeghallgatás, kiállítás

DS Híradó: közmeghallgatás, kiállítás

2020. február 13. (csütörtök)

Közmeghallgatás a városházán, helyesírási verseny a Gárdonyiban, kiállítás a Bartókban - érdekes és aktuális tartalmakkal jelentkezett a DS híradó tegnapi adása.

Egészségügy: áttörés a hálapénz-fronton? (2.)

Egészségügy: áttörés a hálapénz-fronton? (2.)

2020. február 12. (szerda)

Amint arról múlt heti nyitányunkban beszámoltunk, sorozatot kezdtünk a magyar egészségügy egyik legvitatottabb eleme, a hálapénz egyszerre neuralgikus és roppant aktuális témájáról. A második részben a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet kerül a fókuszba – monstre interjúnk első felvonása dr. Mészáros Lajos főigazgató főorvossal; lesz folytatás!