Felemás hétvége

2019. november 11. (hétfő) 8:03 - spigott

A DFVE ifjúsági vízilabdázói kikaptak, a serdülők viszont nyerni tudtak a Győri VSE ellen lejátszott korosztályos bajnoki mérkőzésen.

Idegenben, a Győri VSE elleni mérkőzésekkel folytatta a korosztályos bajnokságok küzdelmeit a DFVE ifjúsági és serdülő leány vízilabda csapata. Az ifjúságiak meccse szorosnak ígérkezett, mivel a két együttest mindössze kettő pont választotta el egymástól a tabellán, ám arra nem számítottunk, hogy a vendéglátók kezdik lényegesen jobban az összecsapást, melynek első negyedét 5-2-re, míg a másodikat 2-1-re megnyerve léptek meg négy góllal is Schmidt Tamás tanítványaitól (7-3). A fordulás után sikerült rendeznie védekezését fiataljainknak, ám hiába jöttek fel kétszer is két gólra Szabó Nikolették, ennél tovább nem jutottak, így a győriek örülhettek a 9-7-es győzelemnek. Ezzel a vereséggel a mieink hat mérkőzést követően hat szerzett ponttal állnak a tizenkét csapatos mezőny tizedik helyén.

A serdülők esélyesként várták a még pont nélkül álló hazaiak elleni mérkőzést, melynek első negyede három-három gólt, s kiegyenlített csatát hozott. A második negyedben viszont nagyon elkapták a fonalat a DFVE játékosai, akik hat alkalommal is bevették ellenfelük kapuját úgy, hogy cserébe csak egyszer kapituláltak, így a félidei szünethez érve már 9-4-re vezettek. Talán a tetemes előny miatt, de a fordulás után jelentősen visszaesett a mieink teljesítménye, s ezt ki is használta a házigazda, mely fokozatosan csökkentette hátrányát, s a negyedik felvonás derekára egy gólra sikerült is felzárkóznia. A hajrában azonban megrázták magukat fiataljaink, s egymás után három gólt szerezve arattak 14-10-es sikert, amivel feljöttek a tabella negyedik helyére.

Eredmények, gólszerzők

Ifjúságiak
Győri VSE – DFVE 9-7
(5-2, 2-1, 0-2, 2-2)
Gólszerzőink: Erdélyi Hédi 3, Jonkl Csenge 1, Szabó Nikolett 1, Lövei Zora 1, Szabó Adrienn 1.

Serdülők
Győri VSE – DFVE 10-14
(3-3, 1-6, 4-2, 2-3)
Gólszerzőink: Sümegi Nóra Virág 5, Jonkl Csenge 4, Erdélyi Hédi 3, Kardos Dominika 2.

Foci és jótékonyság a sportcsarnokban

2019. december 09. (hétfő)

A labdarúgás mellett a jótékonyságé volt a főszerep a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos tornáin, a Mikulás Kupán és az Adventi Foci Kupán.

Bravúros hazai siker

Parádés második harmaddal alapozta meg bravúros győzelmét a Komárom elleni bajnokin a DUE-RFT floorball csapata.

Kassai öröm Dunaújvárosban!

2019. december 08. (vasárnap)

Minden meccsét megnyerve hódította el a Santa Claus Kupa első helyét a Kassa U10-es jégkorong csapata.

Biztos siker idegenben

Szettveszteség nélkül aratott győzelmet a székesfehérvári bajnoki mérkőzésén a Dunaferr SE röplabda csapata.

Kupagyőztes a DUE-Maarsk Graphics!

Heroikus küzdelemben, ötméteresekkel aratott 13-12-es győzelmet az UVSE elleni Magyar Kupa fináléban a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata!

Látogatás a sereghajtónál

A megyeszékhelyen folytatja a bajnoki küzdelmeket ma délután négy órától a Dunaferr SE röplabda csapata.

Végül sima vereség

2019. december 07. (szombat)

A hajrában esett szét teljesen a Dunaújvárosi Acélbikák csapata Gyergyószentmiklóson, így nem kerülhette el az újabb vereséget.