Fontos siker Csurgón

2019. november 17. (vasárnap) 13:30 - spigott

Szinte végig vezetve aratott szoros győzelmet a Csurgó vendégeként lejátszott NB1/B-s felnőtt bajnokin a DKKA U19-es csapata.

Kiélezett, nagy csatára számíthatott szombaton a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U19-es csapata, mely a tabellán éppen előtte, a hatodik helyen álló Csurgó együtteséhez látogatott az NB I/B-s felnőtt bajnokságban. Illés Márton együttese jól kezdte a találkozót, s ugyan az első gólt a házigazdák szerezték, az első tíz perc végéhez közeledve már 6-2-re a mieink vezettek. A dunaújvárosi fiatalok a folytatásban is tartották előnyüket, s ugyan a játékrész derekán egy kicsit megtorpantak, ám Takács Cecilia, Mihály Petra és Jovovity Jovana találataival ismét erőre kaptak, így a félidei szünethez érve ismét négy góllal, 11-7-re vezettek.

A fordulást követően is jobban kezdtek az akadémisták, ám hiába léptek el 14-8-ra ellenfelüktől, jött egy komolyabb hullámvölgy, melyet könyörtelenül kihasználtak a hazaiak, akik a 46. percre minimálisra csökkentették hátrányukat (15-16). Innentől kezdve nagyon keményen meg kellett küzdenie minden egyes találatért fiataljainknak, s ugyan sokáig tartani tudták egy-kétgólos vezetésüket, az 53. percben újra egált mutatott az eredményjelző (20-20). Hiába kerültek azonban lendületbe a vendéglátók, Jovovity Jovana, Koronczai Petra fontos gólokat lőtt, Németh Kata is védett egy kulcsfontosságút, így a szoros véghajrából végül a mieink jöttek ki jól, s 24-23-as győzelmet aratva gyűjtötték be a két pontot, amivel fel is jöttek a felnőtt bajnokság hatodik helyére.

Csurgói NKC – DKKA U19 23-24 (7-11)

Gólszerzőink: Jovovity Jovana 8, Koronczai Petra 5, Mihály Petra 3, Fodor Neszta 2, Takács Cecilia 2, Szabó Tekla 2, Vass Víta Luca 1, Matucza Gabriella 1.

Háromból két siker!

2020. szeptember 30. (szerda)

Az ifjúságiak nagy csatában kikaptak, a DFVE serdülő és gyermek leány vízilabdázói viszont biztos sikerrel zárták a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulóját.

Hibátlan szezonnyitó

2020. szeptember 29. (kedd)

Szettet sem veszített első három bajnoki mérkőzésén a DSE Röplabda Akadémia U19-es együttese.

Nem lehet olimpiai kvótákat szerezni a kontinensviadalokon

Nem lehet majd olimpiai kvótákat szerezni a decemberre halasztott férfi és női torna Európa-bajnokságokon, melyeket egyformán Bakuban rendeznek majd meg a tervek szerint.

Döntetlenek napja az élvonalban

Senki sem örülhetett győzelemnek a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályának hétfői rangadóin.

Keretet hirdetett a szövetségi kapitány

Kijelölte a magyar labdarúgó válogatott keretét a soron következő októberi mérkőzésekre Marco Rossi szövetségi kapitány.

Hazai mezőnnyel terveznek!

Idén csak magyar csapatok részvételével rendezik meg Európa egyik legnagyobb utánpótlás jégkorong tornáját Dunaújvárosban.

Tokió 2020 - Március 25-én rajtol a váltófutás az olimpiai lánggal

2020. szeptember 28. (hétfő)

Az olimpiai fáklyafutás rajtjára a jövő évi tokiói nyári játékok előtt március 25-én kerül sor Fukusima prefektúrában - tudatta honlapján a japán szervezőbizottság hétfőn.