Idegenben a Szolnok ellen

Szárszó Lajos - 2019. november 16. 8:33

A Dunaferr SE röplabda csapata ismét idegenben, ezúttal Szolnokon lép pályára a bajnokság vasárnapi fordulójában.

Az idén már negyedszer néz farkasszemet egymással a Szolnok és a Dunaferr gárdája. Először a Szász Antal Emléktornán mérkőztek meg, melyen Tomanóczy Tibor tanítványai győztek 3-0-ra. Ezt követően az „éles” meccsek következtek, hiszen a fiúk a bajnoki és a kupa sorozatban játszottak egymás ellen. Ezekből minden esetben a Dunaferr jött ki győztesen, hiszen az októberi NBI-es ütközetet itthon 3-0-ra nyerték meg, majd a Magyar Kupában is oda-vissza ők voltak a jobbak 3-0, majd 3-1 arányban. Ezek alapján a mieink látszanak a meccs esélyesének, de ez a kép ennél sokkal árnyaltabb. Ennek oka, hogy a Szolnok és a Dunaferr mestere is alaposan fel tudta térképezni ellenfelét, így igazán nagy meglepetést várhatóan egyik fél sem tud majd okozni a másiknak. Éppen ettől várható a meccs kettőssége is, hiszen az lehet nagyon gyors, három szettes, vagy igen hosszú, öt szettes is.

Kép: DO-archív

Az azonban előre borítékolható, hogy amelyik csapat jobban tud koncentrálni az első labdamenetektől kezdődően, az irányíthatja majd a játékot, és nagyobb eséllyel nyerheti meg a találkozót. Mivel az előző körben mindkét csapat elvesztette meccsét, a Dunaferr Debrecenben (1-3), a Szolnok hazai pályán a Pénzügyőr ellen (0-3), így ezen mindkét gárda javítani szeretne. Ráadásul a találkozó tétje az, hogy a Dunaferr győzelme esetén meg tudná tartani jelenlegi harmadik pozícióját, míg egy esetleges vereséggel ezt el is vesztheti, hiszen a negyedik helyezett DEAC a pillanatnyilag utolsó MÁV-Előre ellen lép pályára. De ettől válik igazán izgalmassá ez a forduló, melyben a mieinktől csak a maximális koncentráció várható el.

A rovat további hírei: Sport

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

Focival emlékeztek Ongai Gáborra

2025. szep. 15.

A Székesfehérvári Rendőr-főkapitányság csapatának végső győzelmét hozta a hetedik alkalommal megrendezett Ongai Gábor Emléktorna a vidámparki műfüves pályákon.

Remek DAB-siker Debrecenben

Remek DAB-siker Debrecenben

2025. szep. 15.

Hosszabbítás után aratott 5-4-es győzelmet Debrecenben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

Férfi vízilabda Eb – nehéz ágon a magyar válogatott

2025. szep. 14.

A világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott Montenegró, Franciaország és Málta együttesével került össze a férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportjainak szombati sorsolásán.

Hazai vereség a gólzáporban

Hazai vereség a gólzáporban

2025. szep. 14.

Hiába szerzett harmincnégy gólt a tavalyi bronzérmes ellen, végül 34-43-as vereséget szenvedett a vendég Esztergomtól a DKKA felnőtt női kézilabda csapata a bajnokság második fordulójában szombaton este.

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

2025. szep. 13.

Három dunaújvárosi versenyző is részt vesz a tornászok szombathelyi világkupáján, mely egyben válogatót is jelent az októberi világbajnokságra.

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

2025. szep. 13.

Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.