Idegenben a Szolnok ellen

2019. november 16. (szombat) 8:33 - Szárszó Lajos

A Dunaferr SE röplabda csapata ismét idegenben, ezúttal Szolnokon lép pályára a bajnokság vasárnapi fordulójában.

Az idén már negyedszer néz farkasszemet egymással a Szolnok és a Dunaferr gárdája. Először a Szász Antal Emléktornán mérkőztek meg, melyen Tomanóczy Tibor tanítványai győztek 3-0-ra. Ezt követően az „éles” meccsek következtek, hiszen a fiúk a bajnoki és a kupa sorozatban játszottak egymás ellen. Ezekből minden esetben a Dunaferr jött ki győztesen, hiszen az októberi NBI-es ütközetet itthon 3-0-ra nyerték meg, majd a Magyar Kupában is oda-vissza ők voltak a jobbak 3-0, majd 3-1 arányban. Ezek alapján a mieink látszanak a meccs esélyesének, de ez a kép ennél sokkal árnyaltabb. Ennek oka, hogy a Szolnok és a Dunaferr mestere is alaposan fel tudta térképezni ellenfelét, így igazán nagy meglepetést várhatóan egyik fél sem tud majd okozni a másiknak. Éppen ettől várható a meccs kettőssége is, hiszen az lehet nagyon gyors, három szettes, vagy igen hosszú, öt szettes is.

Az azonban előre borítékolható, hogy amelyik csapat jobban tud koncentrálni az első labdamenetektől kezdődően, az irányíthatja majd a játékot, és nagyobb eséllyel nyerheti meg a találkozót. Mivel az előző körben mindkét csapat elvesztette meccsét, a Dunaferr Debrecenben (1-3), a Szolnok hazai pályán a Pénzügyőr ellen (0-3), így ezen mindkét gárda javítani szeretne. Ráadásul a találkozó tétje az, hogy a Dunaferr győzelme esetén meg tudná tartani jelenlegi harmadik pozícióját, míg egy esetleges vereséggel ezt el is vesztheti, hiszen a negyedik helyezett DEAC a pillanatnyilag utolsó MÁV-Előre ellen lép pályára. De ettől válik igazán izgalmassá ez a forduló, melyben a mieinktől csak a maximális koncentráció várható el.

Idegenben folytatják

2020. október 01. (csütörtök)

A III. kerületi TVE elleni fővárosi összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

Kötelező lesz a tesztelés a kézilabdázóknál!

Módosul a mérkőzés-halasztások rendje a férfi és a női kézilabda NB I-ben, valamint a magyar szövetség (MKSZ) koronavírus-protokollja is változik.

Hozták a kötelezőt a fiatalok!

Magabiztos sikereknek örülhetett a DSE Röplabda Akadémia második számú U19-es együttese az ifjúsági bajnokság első fordulójában.

Kovács Zsófia mégsem indul a Világkupán

2020. szeptember 30. (szerda)

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Kovács Zsófia mégsem indul a péntektől vasárnapig tartó torna világkupaversenyen, Szombathelyen.

Meghosszabbították a kajak-kenu kapitányok szerződését

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) szeptemberben megválasztott új elnöksége Boros Gergely szakmai igazgató előterjesztése alapján 2021. szeptember 30-ig meghosszabbította Hüttner Csaba felnőtt-, és Weisz Róbert parakenu szövetségi kapitány idén lejáró szerződését.

Botlott az éllovas!

A Kemi-Ker csapata szakította meg a Multisteel Hungary győzelmi sorozatát a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus osztályában.

Volt értelme megrendezni a versenyt

Hüttner Csaba szövetségi kapitány szerint a késői időpont ellenére volt értelme megrendezni a szegedi kajak-kenu világkupaversenyt, amelyen a magyar válogatott 15 érmet, 6 aranyat, 6 ezüstöt és 3 bronzot szerzett a hétvégén.