Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 18. Bernadett
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Litvániában játszanak a magyarok

Sport
magyar válogatott
futsal
Európa-bajnokság
selejtező

facebook megosztás

doszerk - 2019. nov. 08., 13:06

A magyar futsalválogatott január végén Litvániában játszik Európa-bajnoki selejtezőtornát.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapjának tájékoztatása szerint Turzó József együttese a házigazda mellett a török és az északír csapattal találkozik majd. A kilenc selejtezőcsoport győztese automatikusan bejut a selejtező következő szakaszába, míg a csoportmásodikok és az öt legjobb csoportharmadik oda-visszavágós párharcban harcolhatja ki ezt. A következő szakaszba már becsatlakozik a világbajnoki selejtezőkön sikeresen szereplő 16 válogatott, itt újabb csoportkörre, majd rájátszásra kerül sor, így alakul ki a 2022-es hollandiai kontinensviadal 16 csapatos mezőnye, amelynek a házigazda együttes automatikusan tagja.

"A litvániai torna abból a szempontból teljesen más lesz, mint az októberi, olaszországi vb-selejtező volt, hogy ezúttal esélyesként kezdjük meg a küzdelmeket. Nem lesz könnyű dolgunk, mert a litvánok rengeteg energiát fektetnek abba, hogy fejlődni tudjanak futsalban, a törökök agresszív játékáról vannak kellemetlen tapasztalataink, az északírekről pedig nehéz lesz információt szereznünk, mert ők csak nemrégiben indították el saját futsalválogatottjukat. Ezzel együtt a célunk nem lehet más, mint a csoport megnyerése, amivel biztosíthatnánk helyünket az Eb-selejtező sorozat legjobb 32 csapata között" - mondta az mlsz.hu-nak Turzó József szövetségi kapitány a sorsolás után.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: folytatták a közös örömsportot

2026. feb. 18.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat. A szervezők azzal a céllal hívták életre a programsorozatot, hogy bemutassák a városban működő sportolási lehetőségeket, s ezzel együtt közös mozgásra invitálják a városlakókat – eddig ez remekül sikerült. Hangkép.

A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

2026. feb. 18.

Komoly létszámmal rendezték meg a tollaslabdázók diákolimpiai sorozatának vármegyei döntőjét a Szent Pantaleimon iskolában.

Esztergomba látogat a Kohász

2026. feb. 18.

A tabella negyedik helyén álló Esztergom otthonában is csak a tisztes helytállás lehet a célja a DKKA női kézilabdázóinak a bajnokság hétközi fordulójában.

Hazai rajt a középszakaszban

2026. feb. 17.

A BVSC elleni hazai rangadóval vág neki a bajnoki középszakasz felsőházának a DFVE női vízilabda csapata szerdán este hét órától.

Biztos sikerekkel folytatták a szezont

2026. feb. 17.

Egy kisebb megingástól eltekintve magabiztosan hozta legutóbbi két mérkőzését a korosztályos bajnokságban a DSE Röplabda Akadémia U20-as együttese.

DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

2026. feb. 17.

A 2024-es debütálást követően 2025-ben a városlakók kedvencévé vált a szórakozás kategóriában a Szöglet Sport Bár. Január végén ők is megkapták Horváth Tamástól a jól kiérdemelt elismerő oklevelet. Hangkép.

Megvan az év első bajnoki címe

2026. feb. 16.

Egy arany- és egy ezüstéremmel zárták a fővárosban megrendezett U13-as Országos Bajnokságot a DKSE ifjú birkózói.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: folytatták a közös örömsportot

  2. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  3. A területi döntőért küzdöttek a tollaslabdázók

  4. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  5. Energiafelhasználás átláthatósága a modern céges működésben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: folytatták a  közös örömsportot

DSTV: folytatták a közös örömsportot

Embedded thumbnail for "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

"A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

Embedded thumbnail for DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

Top hírek

  1. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  2. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  3. Várják az átképzési program jelentkezőit

  4. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  5. Csillagos ötöst érdemelt a kolbásztöltő fesztivál kavalkádja (galériával)

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő