Szoros vereség Debrecenben
Hiába nyerte meg az első játékot, négy szettben kikapott Debrecenben a Dunaferr SE röplabda csapata.
A Szolnok elleni kupa, és a MÁV Előre elleni bajnoki győzelmek után ezúttal Debrecenben lépett pályára a férfi röplabda első osztályban a Dunaferr SE legénysége. Tomanóczy Tibor legénységére nehéz összecsapás várt az idei bajnokságban a mieink mögött öt ponttal álló hazaiak ellen, így a jóslatok alapján akár öt szettes meccsre is volt kilátás. Az első szettben pont erre kaptunk megerősítő választ, hiszen azonnal komoly párharc alakult kk. A pontok folyamatosan felváltva estek, igazából egyik fél sem tudott ellépni a másiktól. A végjátékra is egyenlő állással érkeztek a csapatok, így az nagyon izgalmasan alakul alakult. Abban nekünk jött ki jobban a lépés, így az első felvonás a miénk lett (23-25). A folytatásban szinte megismétlődött első játék, már ami a szorosság illette. Fej-fej mellett haladtak a felek, egészen 18 pontig (19-18). Ezt követően a hazaiaknak jött ki jobban a ritmus, és három pontot tettek közé (23-20). Ekkora hátrány próbált meg ledolgozni a Dunaferr (23-21), az azonban nem sikerült, így egyenlített a Debrecen (25-21).
Kép: DO-archív
A harmadik játék mindkét csapat számára fontos volt, mely meg is látszott a komoly koncentrációjukon. Az elején ismét felváltva szerezték pontjaikat a fiúk (3-3), majd, ha egy ponttal is, de sikerült átvenni a vezetést (4-5). Ez azonban nem tartott sokáig, és fordult a kocka (8-6). Sőt, a hazaiak nagyon belelendültek, míg mi megragadtunk ennél az állásnál (11-6). Érhetetlen módon szétesett a csapat, és a hátrány tovább nőtt (13-6). Attól függetlenül, hogy sikerül megszerezni a hetedik pontot, a Debrecen ritmusa nem szakadt meg (17-8). Egy kicsit sikerült kozmetikázni az álláson (18-12), de a végjátékra így is maradt bőven a hazai előnyből (20-15). Ezt ráadásul még tovább növelték a hazaiak, ami azt jelentette, hogy Debrecen fordult előnnyel (25-17). A negyedik szett elejére összekapták magukat fiaink (3-3), akik együtt haladtak a hazaiakkal (6-6). Ekkor kisebb fordulat következett, mivel Fodor Antal együttese két ponttal meglépett (8-6), melyet sikerült tartaniuk (12-10). A folytatásban a hátrány már négy pontosra nőtt (17-13), és azt meg is őrizték a hazaiak (20-16). Nagyon rá kellett volna kapcsolni, hogy legyen esély az ötödik szettre is, ezt azonban Bagicsék meg tudták akadályozni (22-18). Ettől kezdve már csak arra kellett figyelniük, hogy az előnyből legalább kettő pontot megőrizzenek, mely sikerült nekik (25-23), így a meccset 3-1-re nyerték meg.
DEAC SNK Kft – Dunaferr SE 3-1 (23-25, 25-21, 25-17, 25-23)
DEAC SNK Kft: Remete, Hubicska, Árvai, Ádám, Csizmadia, Veres, Budai, Szikszai, Fazekas, Kiss, Bagics, Tóth, Mészáros (liberó), Nagy (liberó). Vezetőedző: Fodor Antal.
Dunaferr SE: Balázs, Tomanóczy, Laczi, Iván B., Quintz, Majoros, Hatvany, Iván G., Mészáros, Gebhardt (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: hétvégi éremeső
2025. nov. 20.
Összesen egy arany és öt bronzéremmel zárták a legutóbbi lábtoll-labda versenyt a Dunaújvárosi Lábtoll-Labda SE sportolói a mögöttünk hagyott hétvégén. A 28. Ifjúsági Országos Bajnokság küzdelmeinek a szokott módon a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme adott otthont. Hangkép.
Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek
2025. nov. 20.
A végül hat gólig jutó Keszthelyi Rita vezérletével aratott 16-11-es győzelmet a Fradi gárdája a DFVE női vízilabdázói ellen a két csapat dunaújvárosi rangadóján szerdán este.
Előnyben a BJA
2025. nov. 19.
Hiába egyenlített 0-3-ról, végül háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa kvalifikáció harmadik fordulójának odavágóján a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen.
Sikeres évet zárt a DKSE úszója
2025. nov. 19.
Több hazai és nemzetközi versenyen megmérette magát idén a DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor, aki jó érzésekkel tekintett vissza a mögötte hagyott szezonra.
Hazai rangadó a Fradi ellen
2025. nov. 19.
Az idei szezonban még hibátlan Ferencváros elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki csatározásokat a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.
Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj
2025. nov. 18.
A rangos elismerés odaítélésről a közgyűlés dönt, de javaslatot bárki tehet a "Dunaújváros Sportjáért díj" jelölésére, egészen december 20-ig. Felhívás!
Felemás forduló az Andersen Ligában
2025. nov. 18.
A DAB-ASP hosszabbításban nyert, a DUE-Worm Angels viszont ötgólos vezetésről szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.








