Döntetlen az Érd ellen

2019. december 12. (csütörtök) 19:22 - spigott

Izgalmas csatában ért el 23-23-as döntetlent az Érd elleni hazai edzőmérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

A junior válogatott elleni keddi győzelem után ma már hazai pályán játszott újabb felkészülési mérkőzést a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely ezúttal az Érd ellen mérette meg magát.

Az összecsapás elején elsősorban a védelmeké volt a főszerep, nehezen találták a kapuhoz vezető utat a felek, így az első negyed órában mindössze tíz találatot láthattak a sportcsarnokba kilátogató drukkerek. Ebből a tízből viszont hatot a mieink szereztek, s mivel a játékrész hajrájához közeledve is a Kohász állt jobban két találattal, a 22. percben időt is kért a vendégek szakvezetője, Szabó Edina (9-7). Úgy tűnt, hogy ez sem segít azonban együttesén, mert a következő gólt is a mieink szerezték, s volt lehetőségünk akár négy találattal is meglépni az érdiektől, ám a ziccer kimaradt, s ezt követően óriásit változott a játék képe. Az utolsó percekben ugyanis egymás után adta el a labdákat a Kohász, s ezt sorozatban lőtt négy góllal bosszulta meg az ellenfél, mely át is vette a vezetést, s a félidei szünetre is előnnyel vonulhatott (12-13).

Ferenczy Fruzsina négy gólig jutott! (Kép: DO-archív)

A térfélcserét követően nagyon sok hibával kezdtek a vendégek, így szabó Edina már négypercnyi játékot követően magához rendelte tanítványait (14-13). A folytatásban teljesen egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, a csapatok is felváltva szerezték góljaikat, így a második felvonás derekához érve is még egált mutatott az eredményjelző (17-17). Ekkor azonban ismét egyre több pontatlanság csúszott a Kohász játékába, elsősorban a támadások befejezése miatt bosszankodhatott a szakvezetés, így bő hat perccel a meccs vége előtt először vezetett hárommal az Érd (19-22). A véghajrára azonban összeszedte magát együttesünk, melynek támadójátéka pár cserének is köszönhetően feljavult, s Ferenczy, valamint Szalai találataival az utolsó másodpercekben sikerült döntetlenre menteni a mérkőzést (23-23).

György László: - A támadójátékban sikerült ismét egy kicsit előre lépni, voltak kreatív, gyors játékaink, amiket ráadásul góllal is tudtunk befejezni, s bár természetesen voltak hibák is, de továbbra is azt tartjuk szem előtt, hogy a támadásainkat még élesebbé, még biztosabbá tegyük.

DKKA – Érd 23-23 (12-13)
A DKKA gólszerzői: Szalai 5, Ferenczy 4, Triscsuk 3, Bouti 3, Kazai 2, Szekerczés 2, Mihály 2, Molnár 1, Nick 1.

(Szentimrey Tamás)

Fél percre volt a bravúr!

2020. szeptember 19. (szombat)

Óriásit küzdött, hátrányból is felállt, ám a véghajrában kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a Berettyóújfalu otthonában.

Sós Csaba: muszáj úgy gondolkozni, hogy jövőre olimpia lesz

A szövetségi kapitány szerint az úszóknak muszáj azzal a tudattal készülniük, hogy jövőre meg tudják rendezni az idén nyárról a koronavírus-járvány miatt elhalasztott tokiói olimpiát.

Puskásé a legnagyobb érték az új játékosok között a FIFA-videojátékban

Az újonan bekerülő labdarúgók között Puskás Ferencé a legmagasabb érték a FIFA21 videojáték Ultimate Team játékmódjában.

Továbbra is élen a Multisteel

Meglepetésből és papírforma eredményből is jutott a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus osztályának péntek esti mérkőzésein.

Bravúros siker a nyitányon

2020. szeptember 18. (péntek)

Négy szettben aratott megérdemelt, szép győzelmet a MAFC-BME otthonában a Dunaferr SE röplabda csapata az Extraliga első fordulójában.

Mérnökök segítik a magyar férfi kajaknégyes felkészülését

Mérnökök segítik a Kuli István, Nádas Bence, Molnár Péter, Tótka Sándor összeállítású magyar férfi kajaknégyes felkészülését, a kvartett így sokkal közelebb került a nagy rivális németekhez, mint korábban bármikor.

Véget ért a második forduló

Szoros első félidő után biztos győzelmet aratott a Bronz Kávézó Dunabiztos gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályának csütörtöki találkozóján.