Fővárosi ellenfél a tizenhat között

2019. december 5. (csütörtök) 8:04 - spigott

Az NB II-es MTK Budapest lesz a Dunaújváros PASE labdarúgóinak vetélytársa a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Mint arról beszámoltunk, remek győzelmet aratott a Siófok elleni szerdai kupameccsen a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely 2-1-es sikerrel jutott be a sorozat legjobb tizenhat csapata közé. Szerdán késő este, a Békéscsaba – Ferencváros (2-0) mérkőzést követően ki is sorsolták a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek párosítását, s itt eldőlt, hogy a mieink következő ellenfele az NB II-es pontvadászat éllovasa, az MTK Budapest gárdája lesz, mely az NB I-es DVTK 1-0-s legyőzésével jutott be a kilencedik fordulóba.

Kép: DO-archív (Miklán Klaudia felvétele)

A párharc oda-visszavágós alapon dől el, s a második mérkőzést követően, ha a csapatok azonos pontszámmal és gólkülönbséggel állnak, akkor hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások következnek. Az első találkozót az MTK otthonában játsszák le Lőrincz Emil tanítványai 2020. február 12-én, míg a visszavágóra a Dunaújvárosi Stadionban kerítenek sort a felek 2020. február 20-án.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőinek párosítása

Budapest Honvéd – Szombathelyi Haladás (NB II)
Mezőkövesd – Ózdi Kohász (NB III)/Kaposvári Rákóczi
Lipót Pékség SE (NB III) – ZTE FC
Pécsi MFC (NB III) – Paksi FC
Békéscsaba (NB II) – Puskás Akadémia
MTK Budapest (NB II) – Dunaújváros PASE (NB III)
Vác FC (NB II)/Újpest FC – Mol Fehérvár FC
Dorogi FC (NB II)/Debreceni VSC – III. Kerületi TVE (NB III)

(Szentimrey Tamás)

Legyen jövőkép az akadémián

2020. január 23. (csütörtök)

Terjedelmes interjúban foglalkozik a DKKA körüli helyzettel az akadémia honlapján Mátyás Gábor ügyvezető. Betűhív közlés!

Bronzérem Pécsről

2020. január 22. (szerda)

Egy harmadik és egy ötödik hellyel gazdagodtak a Dunaferr SE birkózói a hétvégén megrendezett felnőtt válogató versenyen.

Négy között a válogatott

A várakozásoknak megfelelő sima győzelmet aratott a magyar női vízilabda válogatott a franciák ellen lejátszott Európa-bajnoki negyeddöntőben.

Győzelemmel kezdett a DAB

2020. január 21. (kedd)

Hátrányból fordítva aratott 3-1-es sikert a DEAC elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga felsőházának első fordulójában.

A város továbbra is az akadémia mögött áll

Biztosított a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia NB I-es szereplésnek háttere, derült ki Barta Endre alpolgármester és Mátyás Gábor ügyvezető ma délutáni sajtótájékoztatóján.

A Veszprém ellen nem megy

Az idei szezonban másodszor is legyőzte a sereghajtó Veszprém a Dunaferrt, s ez könnyen a felsőházról szőtt álmok végét jelentheti futsalosaink számára.

Címvédés a hölgyeknél

2020. január 20. (hétfő)

A hölgyek mezőnyében a Híd-Unió SE, míg a férfiaknál a Komló csapata nyerte a hétvégén megrendezett Mikulás Kupa elnevezésű kézilabda torna küzdelmeit.